Nikdo učený z nebe nespadl a pokud se zajímáte o Bitcoin a další kryptoměny, dříve či později narazíte na to, že by se hodilo proniknout do problematiky hlouběji než jen samostudiem na internetu.

I když kurz pro začátečníky nabízím i tady na bitcoinvkapse.cz, podíval jsem se na zoubek obdobnému kurzu na altclub.com. Stojí investované peníze za to?

Pokud se vám nechce recenzi číst, zkuste rovnou lekci zdarma 🙂

TIP: pokud se na kurz proklinete z tohoto článku, získáte na něj slevu 10 %

Obsah kurzu

Za svých 590 Kč dostanete 10 lekcí:

  1. Co je to Bitcoin a jak vznikl
  2. Výhody Bitcoinu
  3. Bitcoin a jeho využití
  4. Daně a zákony v kryptoměnách
  5. Fungování trhu a co ovlivňuje cenu
  6. Bitcoin adresa a prověřené peněženky
  7. Jak používat peněženku
  8. Nákup a prodej Bitcoinů
  9. Orientace ve směnárnách a burzách
  10. Kde získávat informace a doporučení

Co je to Bitcoin a jak vznikl

V první lekci zjistíte, co je to vlastně Bitcoin, jak vznikl, kdo ho vymyslel, jak funguje. To vše v pěkném shrnujícím videu i v podrobnějším textu. Pokud se o Bitcoin zajímáte déle, pravděpodobně většinu věcí víte nebo tušíte, ale jako start do problematiky pro úplné laiky je první kapitola fajn.

Výhody Bitcoinu

Druhá lekce se věnuje popisu výhod Bitcoinu oproti běžným měnám (FIAT měny). K čemu je vlastně dobrá nějaká virtuální měna? Zjistíte, proč vám může dávat smysl Bitcoin i jiné kryptoměny používat.

Bitcoin a jeho využití

Kde koupit bitcoin?

Česká burza a směnárna Coinmate je výborná volba pro začátečníky i pokročilé. Pokud ji neznáte, přečtěte si mojí recenzi. Nebo se rovnou zaregistrujte.

V této kapitole se dozvíte, co se vlastně dá s Bitcoinem dělat a jak ho používat. Nechybí ani legendární historka o pizze za 10 000 BTC.

Daně a zákony v kryptoměnách

Všichni jsme zvyklí platit daně. Musíme ale platit daně i z virtuální měny, jakou je například Bitcoin? V této kapitole se dovíte, kdy musíte a kdy nemusíte. Existuje způsob, jak daně nikdy neplatit a v kapitole je zmíněn 🙂

Fungování trhu

V této kapitole se dozvíte, proč hodnota Bitcoinu kolísá, co to ovlivňuje a co nebo kdo jsou velryby.

Bitcoinové adresy a peněženky

Tady si prosvištíte možnosti uložení vašich bitcoinů a dozvíte se, který způsob je nejbezpečnější a kterému typu peněženky se raději rovnou vyhnout. Také pochopíte princip bitcoinových adres.

Jak používat peněženku

Velmi důležitá kapitole, kde se vysvětluje práce s privátním klíčem (seedem), bez kterého nemáte nic. Tuhle kapitolu si pusťte nejméně 2x.

Nákup a prodej Bitcoinů

Lekce shrnuje možnosti, jak získat bitcoiny a jaké má ten který způsob výhody a nevýhody. Zlehka se věnuje i těžbě bitcoinů.

Orientace ve směnárnách a burzách

Předposlední kapitola je užitečná pro ty, kteří se rozhodnou nějaký ten bitcoin nakoupit a nechtějí pátrat po tom, kde je to bezpečné a výhodné. V této části kurzu najdete doporučení na ověřené směnárny a burzy.

Shrnutí a další zdroje

V poslední kapitole se už jen dozvíte, kam chodit pro informace a kde sledovat vývoj okolo kryptoměn.

Závěr recenze a hodnocení

Kurz pěkně shrnuje základní informace pro úplné laiky. Je dost podobný tomu mému e-mailovému, ale obsahuje i věci, které v něm já nemám.

Skvělá jsou videa, která shrnují a vysvětlují celou kapitolu. V textu je pak problematika trochu více rozepsána. Pokud vás ale z nějakého důvodu nebaví čtení, tak i jen shlédnutím videí obsáhnete 80 % všech informací z kurzu.

Malinkou vadou na kráse jsou překlepy v textu, občas je vidět, že někdo větu přeformuloval, ale pak už si to po sobě nepřečetl. Dávám 9 bodů z 10, všem začátečníkům doporučuji a těším se na pokročilý kurz.

Zkusit jednu lekci zdarma

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu