Bonus: Jak poskládat portfolio kryptoměn

V poslední lekci kurzu Bitcoin pro začátečníky jsem slíbil ještě jeden bonusový díl. Tady je. Je to několik tipů na to, jak si sestavit portfolio a jaké měny do něj kupovat.

Zapamatujte si: Bitcoin je král a kupovat jakoukoliv jinou kryptoměnu a dlouhodobě ji držet je ekonomická sebevražda. Kupujte pouze bitcoin, kupujte ho pomocí Štosuj a DCA a bude se vám klidně spát. Že jste slyšeli o kryptoměnách, které udělaly zisky v řádu tisíců procent? Ano, udělaly. Ale vy takovou minci nenajdete. Najdete s velkou pravděpodobností spíše ty tisíce projektů, které šly na nulu.

Tvrdí vám někdo, že budoucnost je Ethereum? Jednoduchá rada – podívejte se na vývoj jeho ceny vůči Bitcoinu. Nebudu vás napínat, cena Etherea vůči Bitcoinu neustále padá.

V roce 2023 pouze dvě kryptoměny z TOP10 porazily Bitcoin. Takže pokud byste nakupovali minci z TOP10 podle tržní kapitalizace, měli jste 80% šanci, že prohrajete s tím, kdo kupoval jen Bitcoin. Stojí vám to za ten risk? 

Pokud vás předchozí řádky neodradily od nákupu altcoinů, tak aspoň pečlivě čtěte dále:

Pokud se rozhodnete investovat do altcoinů, měli byste vědět, že spousty z nich nemá žádnou budoucnost, protože nepřináší nic nového a často jsou to jen kopie Bitcoinu s drobnou změnou. Podle mnoha odborníků mají nějakou budoucnost jednotky kryptoměn a možná dokonce jen Bitcoin. To neznamená, že se na nějakém altcoinu nedají vydělat pohádkové peníze, ale bude to ještě riskantnější investice, než ta do Bitcoinu. Vždy byste před takovou investicí měli onu měnu pochopit a něco si o ní nastudovat. Pokud studovat nechcete a přesto z nějakého nepochopitelného důvodu trváte na nákupu altcoinů, vyberte si aspoň nějaký z TOP10 největších, trochu tím snížíte riziko.

A na závěr: Na spekulace a rizikové investice do altcoinů si nechte jen menší část peněz. Já osobně bych nikdy nešel pod  90 % portfolia v Bitcoinu.

Máte otázky? Chcete se dozvědět více? Napište mi.

A to už je opravdu všechno. Děkuji za účast v kurzu a gratuluji, pokud se rozhodnete si nějaký ten bitcoin koupit.

TIP: Nestačí vám obecné informace? Nabízím individuální konzultace pro začátečníky i pokročilé.

Líbil se vám kurz?

Pomohl jsem vám pochopit kryptoměny? Budu rád, když o kurzu řeknete dalším lidem. A nebo mi můžete poslat nějakou drobnou odměnu. Samozřejmě v kryptoměnách 🙂

 

BTC Lighting Network

Prakticky nulové poplatky, klidně můžete poslat 100 satoshi:

Adresa bitcoinvkapse@lnbc.cz (jak to funguje)

BTC on-chain

bc1qha06upe0fpux72v3qce2lmkkcqa6mgkc75exgn

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu