Bonus: Jak poskládat portfolio kryptoměn

V poslední lekci kurzu Bitcoin pro začátečníky jsem slíbil ještě jeden bonusový díl. Tady je. Je to několik tipů na to, jak si sestavit portfolio a jaké měny do něj kupovat.

Jak už bylo řečeno dříve, můžete samozřejmě investovat libovolnou částku, klidně pár stovek měsíčně, je to jen na vás.

Portfolio za 1 000 Kč

Pokud chcete dát do Bitcoinu jen pár korun, založte si účet na Coinmate a kupte za celou částku jen bitcony. Nemá smysl si komplikovat život dalšími kryptoměnami. Jak jsme si řekli v předešlém díle kurzu, dokupujte pravidelně každý měsíc a ideálně za stejnou částku. A nezapomeňte, že při registraci přes odkazy v tomto kurzu získáte od Coinmate 500 Kč bonus.

Portfolio za 5 000 Kč

Postupujte stejně jako u předchozího portfolia za 1 000 Kč, ale zkuste přidejte třeba za 10 % i další měny z Top 10coinmarketcapu. Ale pozor, co je v Top 10 dnes, nemusí tam být zítra. Nakoupené mince musíte sledovat a portfolio upravovat.

Ještě větší portfolio

Pokud se rozhodnete investovat na začátek ještě více peněz, tak se nejprve ujistěte, že vám opravdu nebude vadit, když o ně náhodou přijdete. Nevadí? OK.

Můžete si hrát i s dalšími kryptoměnami. Měny můžete vybírat na již zmíněném webu CoinMarketCap. Budete k tomu potřebovat jinou burzu, než CoinMate nebo Coinbase, protože tyto další měny na nich nekoupíte. Přehled burz najdete samozřejmě tady na bitcoinvkapse.cz a chybu neuděláte, když použijete burzu Binance.

Pokud se rozhodnete investovat do dalších měn, měli byste vědět, že spousty altcoinů nemá žádnou budoucnost, protože nepřináší nic nového a často jsou to jen kopie Bitcoinu s drobnou změnou. Podle mnoha odborníků mají nějakou budoucnost jednotky kryptoměn a možná jen Bitcoin. To neznamená, že se na nějakém altcoinu nedají vydělat pohádkové peníze, ale bude to pravděpodobně ještě riskantnější investice, než ta do Bitcoinu. Vždy byste před takovou investicí měli onu měnu pochopit a něco si o ní nastudovat.

Na spekulace a rizikové investice do altcoinů si nechte jen menší část portfolia. Já osobně bych nikdy nešel pod zhruba 80 % portfolia v Bitcoinu.

Máte otázky? Chcete se dozvědět více? Mrkněte se i na nabídku dalších online kurzů.

A to už je opravdu všechno. Děkuji za účast v kurzu a držím palce, pokud se rozhodnete investovat do kryptoměn.

TIP: Nestačí vám obecné informace? Nabízím individuální konzultace pro začátečníky i pokročilé.

Líbil se vám kurz?

Pomohl jsem vám pochopit kryptoměny? Budu rád, když o kurzu řeknete dalším lidem. A nebo mi můžete poslat nějakou drobnou odměnu. Samozřejmě v kryptoměnách 🙂

 

BTC Lighting Network

Prakticky nulové poplatky, klidně můžete poslat 100 satoshi:

Adresa bitcoinvkapse@lnbc.cz (jak to funguje)

BTC on-chain

bc1qha06upe0fpux72v3qce2lmkkcqa6mgkc75exgn

Litecoin adresa

LaVfAMtr2ajb5bb9UTJ2C8mAzkb4sn7cJU

Litecoin adresa