Jak koupit Bitcoin

Nejjednodušší nákup Bitcoinu za české koruny

  1. Zdarma se zaregistrujte na burze CoinMate
  2. Pošlete české koruny přes platební bránu GoPay nebo ThePay (žádná zahraniční platba)
  3. Nakupte Bitcoin aspoň za 1 000 Kč a dostanete 500 Kč zpět

Zaregistrovat se na burze CoinMate

Na otázku jak koupit Bitcoin existuje více odpovědí a ani jedno řešení není nijak složité a zvládne ho s trochou snahy i laik. Koupit Bitcoin není o moc složitější, než koupit eura na dovolenou. Pokud berete Bitcoin jako dlouhodobou investici, přečtěte si Jak investiovat do Bitcoinu.

TIP: Zajímá vás Bitcoin více? Zapište se ZDARMA do e-mailového kurzu Bitcoin pro začátečníky a dostanete 500 Kč na nákup prvních bitcoinů.

Zde na bitcoinvkapse.cz

Přímo zde na webu je vám k dispozici jednoduchá směnárna vhodná pro začátečníky. Najdete ji zde.

Na burze

Nakupovat na burze považuji já osobně za jednoduchý a pohodlný způsob, jak Bitcoin získat. Nemusíte se přitom zvednout od počítače. Stačí se zaregistrovat na libovolné burze, poslat na ní peníze (koruny, eura, dolary) a nakoupit Bitcoin.

Pro začátečníka je úplně nejjednodušší česká burza CoinMate.io. Obejdete se na ní bez SEPA plateb – na burzu pošlete koruny ze svého běžného účtu. Jakmile peníze dorazí na burzu, což je obvykle do pár hodin, dostanete o tom e-mail a už můžete nakupovat. Navíc každý nový zákazník získá bonus 500 Kč, pokud nakoupí kryptoměny alespoň za 1 000 Kč.

Rozhraní burzy CoinMate je samozřejmě v češtině a česky můžete psát i na podporu.

Pokud přemýšlíte o aktivnějším obchodování, můžete zkusit i burzy Binance nebo Bybit.

Ve směnárně

Můžete zajít do specializované směnárny a Bitcoin nakoupit podobně, jako nakupujete před dovolenou eura nebo dolary. Zkusit můžete třeba českou směnárnu AnyCoin, kde dostanete i vstupní bonus 300 Kč. Zde je recenze směnárny Anycoin. Další dobrá volba je směnárna Simplecoin.

V bankomatu

Ano, Bitcoin můžete koupit i v bankomatu podobném tomu, kde si normálně vybíráte peníze. Přečtěte si návod, jak nakupovat v bitcoinmatu.

Od někoho

Bitcoin můžete koupit i tak, že najdete někoho, kdo ho chce prodat, setkáte se a Bitcoin si spolu vyměníte. Nemusíte ho samozřejmě hledat naslepo, můžete využít službu Vexl, která vám ukáží, kdo ve vašem okolí BTC prodává a za kolik. Je to asi nejméně pohodlná cesta, ale zase nepotřebujete registraci na burze a KYC, stačí vám bitcoinová peněženka.

TIP: Zajímá vás Bitcoin více? Zapište se ZDARMA do e-mailového kurzu Bitcoin pro začátečníky a dostanete 500 Kč na nákup bitcoinů.

Pusťte si tento článek jako audio.

Když bitcoiny nakoupíte, možná vás bude také zajímat jak platit bitcoinem. A pokud si chcete jen vyzkoušet, jak Bitcoin funguje, můžete nějaké drobné získat i zdarma (ale dostanete opravdu hodně malé drobné, nezbohatnete na tom).

Podívejte se i na přehled recenzí burz a směnáren.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu