Jak koupit Bitcoin

Na otázku jak koupit Bitcoin existuje více odpovědí a ani jedno řešení není nijak složité a zvládne ho s trochou snahy i laik. Koupit bitcoin není o moc složitější, než koupit eura na dovolenou. Pokud berete bitcoin jako dlouhodobou investici, přečtěte si Jak investiovat do bitcoinu.

Jak koupit bitcoin nejjednodušeji a s bonusem

  1. Zdarma se zaregistrujte na české burze Coinmate
  2. Pošlete koruny přes platební bránu GoPay, kterou znáte z e-shopů
  3. Nakupte Bitcoin aspoň za 1 000 Kč a dostanete 500 Kč zpět

Zaregistrovat na Coinmate s bonusem

Další způsoby jak koupit bitcoin:

Zde na bitcoinvkapse.cz

Přímo zde na webu je vám k dispozici jednoduchá směnárna vhodná pro začátečníky. Najdete ji zde.

Na burze

Nakupovat na burze považuji za jednoduchý a pohodlný způsob, jak Bitcoin získat. Nemusíte se přitom zvednout od počítače. Stačí se zaregistrovat na libovolné burze, poslat na ní peníze (koruny, eura, dolary) a nakoupit bitcoiny.

Pro začátečníka je úplně nejjednodušší česká burza Coinmate. Obejdete se na ní bez SEPA plateb – na burzu pošlete koruny ze svého běžného účtu. Jakmile peníze dorazí na burzu, což je obvykle do pár hodin, dostanete o tom e-mail a už můžete nakupovat. Navíc každý nový zákazník získá bonus 500 Kč, pokud nakoupí kryptoměny alespoň za 1 000 Kč.

Rozhraní burzy CoinMate je samozřejmě v češtině a česky můžete psát i na podporu. Doporučuji nekomplikovat si pro začátek život se zahraničními burzami, je to zbytečné.

Ve směnárně

Můžete navštívit specializované směnárny a bitcoin nakoupit podobně, jako nakupujete před dovolenou eura nebo dolary. Zkusit můžete třeba českou směnárnu Anycoin, kde dostanete i vstupní bonus 300 Kč. Zde je recenze směnárny Anycoin. Další dobrá volba je směnárna Simplecoin nebo Bit.plus.

V bankomatu

Ano, Bitcoin můžete koupit i v bankomatu podobném tomu, kde si normálně vybíráte peníze. Přečtěte si návod, jak nakupovat v bitcoinmatu.

Od někoho

Bitcoin můžete koupit i tak, že najdete někoho, kdo ho chce prodat, setkáte se a bitcoiny si spolu vyměníte. Nemusíte ho samozřejmě hledat naslepo, můžete využít službu Vexl, která vám ukáže, kdo ve vašem okolí BTC prodává a za kolik. Je to asi nejméně pohodlná cesta, ale zase nepotřebujete registraci na burze a KYC, stačí vám bitcoinová peněženka.

TIP: Zajímá vás Bitcoin více? Zapište se ZDARMA do e-mailového kurzu Bitcoin pro začátečníky a dostanete 500 Kč na nákup bitcoinů.

Pusťte si tento článek jako audio.

Když bitcoiny nakoupíte, možná vás bude také zajímat jak platit bitcoinem. A pokud si chcete jen vyzkoušet, jak Bitcoin funguje, můžete nějaké drobné získat i zdarma (ale dostanete opravdu hodně malé drobné, nezbohatnete na tom).

Podívejte se i na přehled recenzí burz a směnáren.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu