Jak koupit Bitcoin

Nejjednodušší nákup Bitcoinu za české koruny

  1. Zdarma se zaregistrujte na burze CoinMate
  2. Pošlete české koruny na český účet burzy u Fio banky (žádná zahraniční platba)
  3. Nakupte Bitcoin

Zaregistrovat se na burze CoinMate

Na otázku jak koupit Bitcoin existuje více odpovědí a ani jedno řešení není nijak složité a zvládne ho s trochou snahy i laik. Koupit Bitcoin není o moc složitější, než koupit eura na dovolenou. Pokud berete Bitcoin jako dlouhodobou investici, přečtěte si Jak investiovat do Bitcoinu.

TIP: Zajímá vás Bitcoin více? Zapište se ZDARMA do e-mailového kurzu Bitcoin pro začátečníky a dostanete 10$ na nákup bitcoinů.

Zde na bitcoinvkapse.cz 

Přímo zde na webu je vám k dispozici jednoduchá směnárna vhodná pro začátečníky. Najdete ji zde

Na burze

Nakupovat na burze považuji já osobně za jednoduchý a pohodlný způsob, jak Bitcoin získat. Nemusíte se přitom zvednout od počítače. Stačí se zaregistrovat na libovolné burze, poslat na ní peníze (koruny, eura, dolary) a nakoupit Bitcoin.

Pro začátečníka je úplně nejjednodušší burza CoinMate.io, která má kořeny v České republice a díky tomu se obejdete bez SEPA plateb – na burzu pošlete koruny ze svého běžného účtu. Jakmile peníze dorazí na burzu, což je obvykle do druhého dne, dostanete o tom e-mail a už můžete nakupovat.

Rozhraní burzy CoinMate je sice v angličtině, ale podpora komunikuje i česky – nebojte se napsat dotaz či žádost o pomoc česky.

Ve své bance

První vlaštovkou na našem trhu je Expobank. Pokud si u ní založíte běžný účet, můžete si aktivovat i účet NEO a v něm nakupovat bitcoiny přímo ze svého internetového bankovnictví. Pro laiky je to asi ta nejjednodušší cesta k BTC.

Ve směnárně

Můžete zajít do specializované směnárny a Bitcoin nakoupit podobně, jako nakupujete před dovolenou eura nebo dolary. Zkusit můžete třeba českou směnárnu Sonatacoin.

V bankomatu

Ano, Bitcoin můžete koupit i v bankomatu podobném tomu, kde si normálně vybíráte peníze. Jejich seznam naleznete zde a zde.

Od někoho

Bitcoin můžete koupit i tak, že najdete někoho, kdo ho chce prodat, setkáte se a Bitcoin si spolu vyměníte. Nemusíte ho samozřejmě hledat naslepo, můžete využít služby LocalBitcoin, která vám ukáže, kdo ve vašem okolí BTC prodává a za kolik. Je to asi nejméně pohodlná cesta, ale zase nepotřebujete registraci na burze, stačí vám bitcoinová peněženka.

Jde to, není to nic až tak složitého, ale pro začátečníka jsou výše uvedené možnosti asi schůdnější.

TIP: Zajímá vás Bitcoin více? Zapište se ZDARMA do e-mailového kurzu Bitcoin pro začátečníky a dostanete 10$ na nákup bitcoinů.

Když bitcoiny nakoupíte, možná vás bude také zajímat jak platit bitcoinem. A pokud si chcete jen vyzkoušet, jak Bitcoin funguje, můžete nějaké drobné získat i zdarma (ale dostanete opravdu hodně malé drobné, nezbohatnete na tom).

Podívejte se i na přehled recenzí burz a směnáren.

Crypto.com cashback