Jak koupit Bitcoin

Na otázku jak koupit Bitcoin existuje více odpovědí a ani jedno řešení není nijak složité a zvládne ho s trochou snahy i laik. Koupit bitcoin není o moc složitější, než koupit eura na dovolenou. Pokud berete bitcoin jako dlouhodobou investici, přečtěte si Jak investiovat do bitcoinu.

Jak koupit bitcoin nejjednodušeji

  1. Zdarma se zaregistrujte na české burze Coinmate
  2. Pošlete koruny přes platební bránu GoPay, kterou znáte z e-shopů
  3. Nakupte Bitcoin

Zaregistrovat na Coinmate

Další způsoby jak koupit bitcoin:

Na burze

Nakupovat na burze považuji za jednoduchý a pohodlný způsob, jak Bitcoin získat. Nemusíte se přitom zvednout od počítače. Stačí se zaregistrovat na libovolné burze, poslat na ní peníze (koruny, eura, dolary) a nakoupit bitcoiny.

Pro začátečníka je úplně nejjednodušší česká burza Coinmate. Rozhraní burzy je samozřejmě v češtině a česky můžete psát i na podporu. Doporučuji nekomplikovat si pro začátek život se zahraničními burzami, je to zbytečné.

Ve směnárně

Můžete navštívit specializované směnárny a bitcoin nakoupit podobně, jako nakupujete před dovolenou eura nebo dolary. Zkusit můžete třeba českou směnárnu Anycoin, kde dostanete i vstupní bonus 300 Kč. Zde je recenze směnárny Anycoin. Další dobrá volba je směnárna Simplecoin nebo Bit.plus.

V bankomatu

Ano, Bitcoin můžete koupit i v bankomatu podobném tomu, kde si normálně vybíráte peníze. Přečtěte si návod, jak nakupovat v bitcoinmatu.

Od někoho

Bitcoin můžete koupit i tak, že najdete někoho, kdo ho chce prodat, setkáte se a bitcoiny si spolu vyměníte. Nemusíte ho samozřejmě hledat naslepo, můžete využít službu Vexl, která vám ukáže, kdo ve vašem okolí BTC prodává a za kolik. Je to asi nejméně pohodlná cesta, ale zase nepotřebujete registraci na burze a KYC, stačí vám bitcoinová peněženka.

TIP: Zajímá vás Bitcoin více? Zapište se ZDARMA do e-mailového kurzu Bitcoin pro začátečníky a dostanete 300 Kč na nákup bitcoinů.

Pusťte si tento článek jako audio.

Když bitcoiny nakoupíte, možná vás bude také zajímat jak platit bitcoinem. A pokud si chcete jen vyzkoušet, jak Bitcoin funguje, můžete nějaké drobné získat i zdarma (ale dostanete opravdu hodně malé drobné, nezbohatnete na tom).

Podívejte se i na přehled recenzí burz a směnáren.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu