Softwarové peněženky

Softwarovou peněženku by měl mít každý majitel kryptoměn i když má v Bitcoinu, Litecoinu či jiné měny jen pár stokorun. Dokud nemáte kryptoměnu ve své vlastní peněžence, můžete o ni celkem snadno přijít.

Softwarový peněženka je aplikace do počítače či mobilu. Tyto peněženky jsou tak bezpečné, jak bezpečné je zařízení, na kterém jsou nainstalované. Rozhodně peněženku neinstalujte na počítač, kde se střídáte s více lidmi a na který si každý instaluje, co ho napadne. Pokud nemáte 100% jistotu, že váš počítač je bezpečný, zvolte raději peněženku v mobilu, ten je o něco bezpečnější už jen proto, že ho obvykle nesdílíte s více lidmi a máte ho stále u sebe. Nicméně i mobil může napadnou vir, který má za cíl krást peníze, takže peněženku instalujte jen na mobil, na který neinstalujete každou ptákovinu z neověřených zdrojů (platí hlavně pro Android, Apple je v tomto ohledu bezpečnější).

Pokud chcete mít jistotu bezpečí, můžete mít peněženku nainstalovanou na vyhrazeném zařízení, které není připojené k internetu (mobil, tablet, levný notebook). Toto řešení se ale už finančně blíží hardwarové peněžence a ta bude navíc pohodlnější na používání.

Tato stránka se postupně rozšiřuje o další peněženky.

Peněženky pro mobil

BRD

systém: iOS, Android
měna: Bitcoin, Ethereum
odkaz pro stažení

LoafWallet

systém: iOS (Apple)
měna: Litecoin
odkaz pro stažení

Peněženky pro počítač

Electrum

systém: Linux, Windows, Mac OS, Android
měna: Bitcoin
odkaz pro stažení

myetherwallet.com

měna: Ethereum
www.myetherwallet.com

 

Crypto.com cashback