Hardwarové peněženky

Kdy použít hardwarovou peněženku na kryptoměny

Jakmile máte v Bitcoinu či jiné kryptoměně investované větší peníze, určitě se porozhlédněte po hardwarové peněžence. Je to samostatné zařízení, nejčastěji podobné USB přívěsku na klíče. Bez hardwarové peněženky a znalosti hesla k ní s vlastněnou kryptoměnou nenaděláte nic. Jde prakticky o neprůstřelné řešení a vaše Bitcoiny jsou v bezpečí.

Jak to funguje

Hlavní myšlenkou HW peněženek je to, že jsou to jednoúčelová zařízení, která nejsou připojena k internetu, takže nemohou být napadena. Pokud chcete poslat bitcoiny z peněženky ven, připojujete ji sice k počítači, který na internetu je, ale komunikace s peněženkou je jednosměrná – pouze z ní do počítače, ne naopak. Navíc transakci potvrzujete fyzickým tlačítkem na peněžence – a to žádný útočník na dálku zmáčknout nezvládne. Pokud s kryptoměnami zrovna nepotřebujete manipulovat, můžete peněženku zamknout třeba do trezoru.

Kdy přemýšlet o hardwarové peněžence

Co jsou to větší peníze, je pochopitelně na vašem zvážení. Jednoduše si řekněte, kolik případně ztracených peněz by vás už opravdu zabolelo. Já osobně doporučuji o hardwarové peněžence začít uvažovat zhruba od krypotměn v hodnotě 10 000 – 20 000 Kč. Do hardwarové peněženky tak investujete zhruba 10 % ceny svého portfolia, což za pocit bezpečí podle mě stojí. Nemít hardwarovou peněženku na kryptoměny v hodnotě 50 000 Kč a více už považuji za šílenství a zbytečný hazard. Pokud máte v kryptoměnách pár korun, stačí vám zatím softwarová peněženka.

Určitě vás potěší, že asi nejpopulárnější hardwarová peněženka Trezor pochází z Česka.

Ověřené hardwarové peněženky

Pokud si chcete koupit Trezor, tak odebírejte můj newsletter a pošlu vám slevový kód na 5 %.

Podívejte se i na Srovnání peněženek Trezor One a Ledger Nano S

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu