Lekce 3: Nakupujeme na burze

V minulém díle našeho kurzu o Bitcoinu pro začátečníky jsme si řekli, že asi nejjednodušší způsob jak získat bitcoiny je nákup na burze. Burz existuje celá řada, jejich neúplný seznam najdete tady. Pojďme se ale podívat, jaké možnosti se nabízí pro začátečníka.

Pozor bonus: v této lekci dostanete slíbených 500 Kč na nákup kryptoměn. Čtěte pozorně.

Burzu můžete kdykoliv změnit a nebo jich používat více. Kryptoměny si mezi burzami bez problémů pošlete během okamžiku.

Burza CoinMate

Podle mě nejlepší volba pro začátečníky v Česku. Burza má kořeny Česku,  je proto i v češtině a ukazuje kurz k české koruně. Nemusíte tak počítat kurz bitcoinů v dolarech nebo eurech. Rozhraní je přehledné a peníze na burzu pošlete jednoduše přes platební bránu GoPay, kterou pravděpodobně znáte z českých e-shopů. Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz a koupíte kryptoměny alespoň za 1 000 Kč, dostanete 500 Kč jako bonus a můžete si za ně hned nakoupit další krypto. Rozhodně doporučuji tuto možnost využít.

Založit zdarma účet na CoinMate

Burza Coinbase

Také oblíbená burza pro začátečníky. Sídlí v USA v San Francisku, existuje už od roku 2012 a chlubí se, že má přes 13 miliónů klientů. Oproti CoinMate má navíc některé funkce jako třeba sledování porfolia nebo hezkou mobilní aplikaci, takže obchodovat můžete i z telefonu. Má trochu vyšší poplatky za obchodování, takže se hodí spíše pro investory, kteří nakoupí a drží. Lákadlem může být bonus 10 dolarů pro každého klienta, který na burze protočí alespoň 100 dolarů (něco přes 2000 Kč). Bonus vám tak zaplatí několik poplatků.

Založit zdarma účet na Coinbase a získat bonus 10 dolarů

Binance – pokročilá burza pro profíky

Pokud chcete na burze obchodovat aktivně a nakupovat i tzv. altcoiny, tj. další kryptoměny mimo těch „hlavních“, doporučuji burzu Binance, která patří ke špičce v oboru. Nabízí spousty kryptoměn, pokročilé funkce atd.

Zaregistrovat zdarma na Binance

Ověření totožnosti

Na burzách se musíte identifikovat, jakmile na ně chcete posílat FIAT měny (Kč, USD, EUR atd.) protože i burzy s kryptoměnami musí dodržovat zákony proti praní špinavých peněz.

Ověření obvykle probíhá tak, že musíte na burzu nahrát kopie dokladů (občanka nebo pas).

Nyní už umíte bitcoiny i jiné měny nakoupit, takže se zítra podíváme na to, co s nakoupenou kryptoměnou udělat, abyste o ni nepřišli.

TIP: Nestačí vám obecné informace? Nabízím individuální konzultace pro začátečníky i pokročilé.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu