Lekce 3: Nakupujeme na burze

V minulém díle našeho kurzu o Bitcoinu pro začátečníky jsme si vysvětlili, že způsob nákup bitcoinu můžeme rozdělit na ten s vaší identifikací a na anonymní nákup. Anonymně nakoupíte třeba v bitcoimatu nebo od někoho přes aplikaci Vexl.

Pokud vím prozrazení totožnosti nevadí, čtete dále tuto lekci zaměřenou na burzy a směnárny.

Burz i směnáren existuje celá řada, jejich neúplný seznam najdete tady a tady. Pojďme se ale podívat, jaké možnosti se nabízí pro začátečníka.

Pozor bonus: v této lekci dostanete slíbených 300 Kč na nákup kryptoměn. Čtěte pozorně.

Burzu i směnárnu můžete kdykoliv změnit a nebo jich používat více. Kryptoměny si mezi burzami bez problémů pošlete během okamžiku.

Nekomplikujte si život v zahraničí

Česko je kryptoměnová velmoc, takže zde máme mnoho kvalitních služeb a firem a proto považuji zejména pro začátečníka za zbytečné a nežádoucí používat zahraniční služby. Proto doporučuji hlavně tyto české: 

Směnárna Anycoin

Pokud si nechcete komplikovat život ve složitějším rozhraní burzy, neuděláte chybu, když sáhnete po české  směnárně Anycoin. Její podrobnou recenzi si můžete přečíst zde a pokud se ji rozhodnete zkusit, získáte i zajímavý bonus 300 Kč. Stačí na Anycoin nakoupit krypto za 10 000 Kč a bonus je váš.

Logickou samozřejmostí je u Anycounu české rozhraní, kurz bitcoinu v korunách i česky mluvící zákaznická podpora.

Burza Coinmate

Pokud chcete funkce burzy, je podle mě Coinmate skvělá volba. Navíc má i možnost použít jen zjednodušení rozhraní, čímž se z ní stane vlastně směnárna a pokročilé funkce burzy před vámi skryje. Přečtěte si její podrobnou recenzi.

Coinmate je česká firma, takže opět uvidíte vše v češtině a v případě potřeby se můžete obrátit na českou podporu. Rozhraní je přehledné a peníze na burzu pošlete jednoduše přes platební bránu GoPay, kterou pravděpodobně znáte z českých e-shopů.

Založit zdarma účet na CoinMate

Ověření totožnosti

Na burzách i ve směnárnách se musíte identifikovat, jakmile na ně chcete posílat FIAT měny (Kč, USD, EUR atd.) protože i burzy s kryptoměnami musí dodržovat zákony proti praní špinavých peněz. Ověření obvykle probíhá tak, že musíte na burzu nahrát kopie dokladů (občanka nebo pas).

Nyní už umíte bitcoiny nakoupit, takže se zítra podíváme na to, co s nakoupenými bitcoiny udělat, abyste o ně nepřišli.

TIP: Nestačí vám obecné informace? Nabízím individuální konzultace pro začátečníky i pokročilé.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu