Jak investovat do Bitcoinu

Nejjednodušší nákup Bitcoinu za české koruny

  1. Zdarma se zaregistrujte na burze Coinmate
  2. Pošlete české koruny na český účet burzy u Fio banky (žádná zahraniční platba)
  3. Nakupte Bitcoin

Zaregistrovat se na burze CoinMate

Na otázku jak investovat do Bitcoinu existuje více odpovědí a ani jedna varianta není nijak složitá. Investovat zvládne i poučený laik.

TIP: Zajímá vás Bitcoin více? Zapište se ZDARMA do e-mailového kurzu Bitcoin pro začátečníky a dostanete 300 Kč na nákup bitcoinů.

Když chcete investovat do Bitcoinu, potřebujete ho logicky někde koupit a pak také mít nějakou investiční strategii.

Investiční strategie

Investice není spekulace, takže pokud nechcete spekulovat, zapomeňte na nějako denní obchodování a trefování výkyvů kurzu. Je to sice také jedna z možností, jak na BTC vydělávat, ale pro laiky absolutně nevhodná.

Pro začátečníka je asi nejlepší strategie ta, že budete investovat pravidelně menší či větší částky (vždy jen tolik, o kolik si můžete dovolit přijít!). Můžete si třeba určit, že nakoupíte bitcoiny za 10 dolarů každé pondělí. Měsíčně tak investujete necelou tisícovku (aktuální kurz BTC). Nebo si kupte za 500 Kč po každé výplatě. Za kolik nakonec koupíte a kdy to bude, je jen vaše rozhodnutí. Důležitá je  pravidelnost, která vás ochrání před kurzovými výkyvy. Jednou koupíte drze, podruhé levně a cena se vám tak stále průměruje.

Kdy prodat?

Hodně těžká otázka, na kterou neexistuje odpověď. Ideální je to samozřejmě v okamžiku, kdy je kurz na vrcholu těsně před pádem ceny. Jenže takový okamžik skoro jistě nikdy netrefíte. Takže zkuste tyto varianty:

  • můžete prodat všechno tehdy, kdy váš zisk dosáhne X % (X si určete předem), ovšem v takovém případě riskujete, že přijdete o další zisky, pokud půjde Bitcoin stále nahoru. Mnoho lidí usoudilo, že stonásobek stačí a bitcoiny získané za 1 dolar prodali na kurzu 100 dolarů. Z dnešního pohledu je to dost smutné.
  • můžete také prodat nějakou část vždy, když se domníváte, že jste vydělali dost, ale pořád sázíte na růst. Prodat můžete třeba 30 % nebo 50 % držených bitcoinů.
  • nebo můžete prodat bitcoiny v hodnotě části zisku. Pokud jste například nakoupili bitcoiny za 10 000 Kč a dnes mají hodnotu 25 000 Kč, prodejte polovinu svého zisku, tj. půlku z 15 000 Kč, což je 7 500 Kč. Pokud pak kurz výrazněji spadne, můžete nakoupit za oněch 7 500 bitcoiny zpět i s bonusem.
  • prodejte bitcoiny za částku, kterou jste do nich investovali na začátku – když jste nakupovali za 10 000 Kč a hodnota je 25 000 Kč, prodejte BTC za oněch úvodních 10 000 Kč. I kdybyste náhodou někdy přišli o celých zbylých 15 000 Kč, vlastně jste nepřišli o nic – původní investici už jste vybrali.
  • taktika je i to, že si řeknete, že chcete do bitcoinu spořit dětem a až vyrostou, dostane od vás každé třeba 1 BTC. Je dost dobře možné, že tou dobou to budou miliony Kč a děti budou mít zajištěnou budoucnost. Nezapomeňte ale i v tomto případě sledovat vývoj na trhu a hlídat, jestli nemá Bitcoin nějaký problém a nehrozí vám ztráta investice.

Ať už zvolíte jakoukoliv taktiku, vždy je dobré nějakou mít a hlavně se jí řídit a neměnit ji.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu