Nově vznikající projekty často ještě před ICO rozdávají na začátku existence tokeny zadarmo, resp. za to, že je například sledujete na Twitteru, na Telegramu a pod. Odborně se těmto nabídkám říká Airdrop.

Jak to funguje

Je to podobné, jako kdyby vám nově vznikající firma dala pár akcií za to, že o ní budete mluvit s kamarády. Firma potřebuje na začátku promo a sociální sítě jsou k tomu jak dělané. Čím více se o novém ICO bude mluvit, tím větší je šance, že firma nakonec uspěje.

Ne každé ICO nakonec skončí úspěchem, dokonce je pravděpodobnější, že skončí neúspěchem a vy budete mít zcela bezcenné tokeny, ale vás to nic nestálo (kromě času) a ta šance, že jeden projekt z deseti vyletí do nebes a vašich pár tokenů získaných zdarma se rázem promění ve slušný balík peněz, tu je. Tak proč to nezkusit.

Kde získat tipy na zajímavé Airdropy

Hlídat všechny zajímavé projekty ručně není v lidských silách. Naštěstí existují služby, které hlídají za vás. A je jich samozřejmě více. Já mám dobrou zkušenost se serverem airdropalert.com, tak se pojďme podívat na jeho použití.

Na úvodní stránce vidíte tři sloupce – připravované, aktuální a proběhlé airdropy. Vyberte si tedy v prostředním sloupci mezi aktuálními airdropy ten, který vás zaujal:

Klikněte na vybraný airdrop a ukážou se vám jeho detaily – co daná firma řeší nebo chce řešit a co budete muset splnit, abyste dostali tokeny. Pokud se vám podmínky líbí, klikněte na ikonku padáku, přes kterou se už dostanete na stránku daného projektu a kde se můžete zaregistrovat.

Na stránce projektu si pečlivě přečtěte podmínky airdropu, vyplňte požadované údaje a počkejte na potvrzení registrace.

Nejčastěji se tokeny rozdávají za sledování skupiny na Telegramu nebo za sledování na Twitteru. Někdy dostanete tokeny i za tweety či retweety, za příspěvky na redit.com, na Facebook nebo i za články na vašem blogu (anglicky). Prakticky vždy budete vyzváni i k zadání Ethereum peněženky, protože většina ICO jede právě na Ethereu a tokeny vám zašle do vaší Ethereum peněženky.

Kupte si bitcoiny přímo zde

Přímo na Bitcoinvkapse.cz je jednoduchá směnárna, kde nakoupíte bitcoiny na pár kliků. Jednoduše, rychle, bezpečně. Vyzkoušejte to.

Jakmile se úspěšně zaregistrujete, můžete začít plnit dohodnuté úkoly a získávat tokeny dle podmínek airdropu. Tokeny dostanete do peněženky obvykle poté, co proběhne ICO.

TIP: Bitcoin, Litecoin a další mince můžete získat zadarmo i jinak.

Čtěte dále:

Nevíte, která bije? Přihlaste se do e-mailového kurzu pro začátečníky. Nemusíte nikam chodit a je to zadarmo.