Nově vznikající projekty často ještě před ICO rozdávají na začátku existence tokeny zadarmo, resp. za to, že je například sledujete na Twitteru, na Telegramu a pod. Odborně se těmto nabídkám říká Airdrop.

Jak to funguje

Je to podobné, jako kdyby vám nově vznikající firma dala pár akcií za to, že o ní budete mluvit s kamarády. Firma potřebuje na začátku promo a sociální sítě jsou k tomu jak dělané. Čím více se o novém ICO bude mluvit, tím větší je šance, že firma nakonec uspěje.

Ne každé ICO nakonec skončí úspěchem, dokonce je pravděpodobnější, že skončí neúspěchem a vy budete mít zcela bezcenné tokeny, ale vás to nic nestálo (kromě času) a ta šance, že jeden projekt z deseti vyletí do nebes a vašich pár tokenů získaných zdarma se rázem promění ve slušný balík peněz, tu je. Tak proč to nezkusit.

Kde získat tipy na zajímavé Airdropy

Hlídat všechny zajímavé projekty ručně není v lidských silách. Naštěstí existují služby, které hlídají za vás. A je jich samozřejmě více. Já mám dobrou zkušenost se serverem airdropalert.com, tak se pojďme podívat na jeho použití.

Na úvodní stránce vidíte tři sloupce – připravované, aktuální a proběhlé airdropy. Vyberte si tedy v prostředním sloupci mezi aktuálními airdropy ten, který vás zaujal:

Klikněte na vybraný airdrop a ukážou se vám jeho detaily – co daná firma řeší nebo chce řešit a co budete muset splnit, abyste dostali tokeny. Pokud se vám podmínky líbí, klikněte na ikonku padáku, přes kterou se už dostanete na stránku daného projektu a kde se můžete zaregistrovat.

Kde koupit bitcoin?

Česká burza a směnárna Coinmate je výborná volba pro začátečníky i pokročilé. Pokud ji neznáte, přečtěte si mojí recenzi. Nebo se rovnou zaregistrujte.

Na stránce projektu si pečlivě přečtěte podmínky airdropu, vyplňte požadované údaje a počkejte na potvrzení registrace.

Nejčastěji se tokeny rozdávají za sledování skupiny na Telegramu nebo za sledování na Twitteru. Někdy dostanete tokeny i za tweety či retweety, za příspěvky na redit.com, na Facebook nebo i za články na vašem blogu (anglicky). Prakticky vždy budete vyzváni i k zadání Ethereum peněženky, protože většina ICO jede právě na Ethereu a tokeny vám zašle do vaší Ethereum peněženky.

Jakmile se úspěšně zaregistrujete, můžete začít plnit dohodnuté úkoly a získávat tokeny dle podmínek airdropu. Tokeny dostanete do peněženky obvykle poté, co proběhne ICO.

TIP: Bitcoin, Litecoin a další mince můžete získat zadarmo i jinak.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu