Chcete více porozumět kryptoměnám a základy vám nestačí? Zkuste pokračování kurzu pro začátečníky, které už jde více do hloubky a věnuje se i dalším kryptoměnám mimo Bitcoinu.

Předchozí kurz pro začátečníky byl zaměřený především na Bitcoin. Pokročilý kurz Staňte se profesionálem v kryptoměnách se zabývá i dalšími kryptoměnami (altcoiny). Kurz obsahuje dvanáct lekcí, které se věnují těmto tématům:

Pokud se vám nechce recenzi číst, zkuste rovnou lekci zdarma 🙂

TIP: pokud se na kurz proklinete z tohoto článku, získáte na něj slevu 10 %

Obsah

Za svých 890 Kč dostanete těchto dvanáct lekcí:

 1. Další kryptoměny
 2. Sestavujeme portfolio aneb jak vybrat měny
 3. Rozdíl nákupu BTC, EUR a USD + Money management
 4. Jak a kde nakupovat
 5. Nakupujeme a prodáváme na burze
 6. Shortování, pákování, vlnkování a další pojmy
 7. Základní vysvětlení čtení z grafu
 8. Vlnkování a pákování v praxi
 9. Arbitráže a lending v praxi
 10. ICO
 11. Jak vybrat ICO a čemu věnovat pozornost
 12. Jak nakoupit a vyměnit tokeny v rámci ICO

Další kryptoměny

První kapitola vysvětluje co jsou to altcoiny a jak vznikají. Rovněž se podrobněji věnuje pěti nejznámějším a dle autorů kurzu i nejbezpečnějším altcoinům. Pro pořádek zmiňuje i některé známě krypto podvody a vysvětluje, jak je poznat.

Sestavujeme portfolio, aneb jak vybrat měny

Dozvíte se, jak vybírat kryptoměny k investici a na co si přitom dát pozor. Pochopíte, co je to whitepaper nebo roadmapa a proč byste je měli číst.

Rozdíl nákupu BTC, EUR a USD + Money management

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Proniknete do problematiky nákupu na burze – za co se na burzách kryptoměny vlastně nakupují, proč na většině burz nenajdete páry vůči dolaru a euru a k čemu jsou coiny vydávané přímo burzami. Zabrousíte trochu i do money managementu.

Jak a kde nakupovat další kryptoměny

Velmi praktická kapitola, která vám ušetří čas s vybíráním burzy pro vaše obchodování. Dostanete tipy na ty ověřené a funkční. Po absolvování této kapitoly budete umět nakoupit prakticky jakýkoliv známější altcoin.

Nakupujeme a prodáváme na burze

Detailní popis toho, jak se registrovat na tři doporučené burzy. Osobně si myslím, že člověk zajímající se o obchodování kryptoměn by měl mít tolik inteligence, že zaregistrovat se na burzu zvládne bez návodu ve stylu „krok za krokem“, ale autoři kurzu to vidí jinak. Pro mě osobně naprosto zbytečná kapitola.

Pozice, swingování, pákové obchody a další pojmy

V této lekci si ujasníte pojmy jako třeba vlnkování, arbitráž a další. Po jejím absolvování už nebudete na diskusáních fórech o kryptoměnách za Neználka a budete rozumět tomu, o čem je řeč.

Základní vysvětlení čtení z grafu a pojmy

Druhá půlka kurzu už začíná být hodně zajímavá. V této lekci se seznámíte se službou tradingview.com a tím, jak ji používat. Naučíte se jak chápat grafy a svíčky v nich.

Vlnkování a pákování v praxi

Obchodování na páku bych nečekal v kurzu, který je stále v podstatě začátečnický, ale na druhou stranu pochopit princip není na škodu a autoři kurzu i v této kapitole důrazně varují, že tohle není nic pro amatéry. Berte ji tedy jako informaci o tom, že pákové obchodování existuje, ale rozhodně se do něj hned nepouštějte.

Arbitráže a lending v praxi

Koupit euro ve směnárně za 26 Kč a za rohem ho v jiné směnárně prodat za 26,5 Kč. Tohle se vám pravděpodobně nikdy nepovede, ale v kryptoměnách to jde. Jaké varianty arbitráže se nabízejí a jakou máte variantu, když chcete vydělávat s minimálním rizikem? To je obsahem této kapitoly.

Co jsou ICO?

Ne, není to IČO bez diakritiky 🙂 V této kapitole zjistíte, co to je a jak funguje Initial Coin Offering a proč se o něj (ne)zajímat. Pokud vám jde standardní obchodování s kryptoměnami a už o něm víte všechno, můžete zkusit investování do ICO.

Jak sledovat ICO a mít nejkvalitnější informace

Pokud vás v předchozí kapitole zaujal princip ICO a chcete do nich investovat, tak v této části kurzu se dozvíte, kde hledat podrobné informace a jak zajímavá ICO vybírat.

Jak nakoupit a vyměnit tokeny v rámci ICO

Závěrečná lekce patří praktickým ukázkám toho, jak ICO nakoupit, jak získané tokeny uložit a kdy a kde je případně prodat.

Závěr

Pokud se chcete kryptoměnám věnovat podrobněji a máte o nich zatím jen mlhavou představu třeba ze základního kurzu, tento kurz to změní. Jasná a srozumitelná videa v kombinaci s čtivými texty z vás sice neudělají odborníka, ale velmi dobře poučený uživatel z vás po absolvování budete určitě.

Za mě opět 9 bodů z 10, protože desítku si stále schovávám na kurz, který bude úplná bomba 🙂 Pokud vás kurz zaujal, tak vyzkoušejte sami.

Zkusit jednu lekci zdarma

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu