Lekce 2: Jak a kde koupit Bitcoin

I když je Bitcoin kryptoměna a neexistuje ve fyzické podobě, jeho nákup je prakticky úplně stejný, jako třeba nákup eur či dolarů před cestou na dovolenou. Stejně jako u tzv. FIAT měn máte u kryptoměn několik možností, jak je získat:

TIP: i přímo na bitcoinvkapse.cz je jednoduchá směnárna, kde můžete své první bitcoiny nakoupit. Podívejte se, jak to funguje.

Na burze

Burzy s kryptoměnami fungují úplně stejně, jako burzy s akciemi nebo FIAT měnami. Někdo nabízí něco k prodeji a někdo jiný to poptává. Když se cena nabídky a poptávky potká, je obchod uzavřen.

Nakupovat na burze považuji já osobně za jednoduchý a pohodlný způsob, jak Bitcoin získat za nejlepší kurz. Nemusíte se přitom zvednout od počítače. Stačí se zaregistrovat na libovolné burze, poslat na ní peníze (koruny, eura, dolary) a nakoupit Bitcoin. Detailně se volbou burzy zabývá zítřejší lekce.

Já doporučuji začátečníkům českou CoinMate – tady je podrobná recenze. A jako nový zákazník na ní dostane 500 Kč bonus, když se zaregistrujete přes tento odkaz a nakoupíte bitcoin za alespoň 1000 Kč. A to se myslím vyplatí.

Ve směnárně

Můžete zajít do specializované směnárny a Bitcoin nakoupit podobně, jako nakupujete před dovolenou eura nebo dolary. Vždy ale počítejte s tím, že kurz bude proti burze o trochu horší. Což nemusí být nutně na závadu, když chcete koupit a dlouhodobě držet.

Já doporučuji českou směnárnu Anycoin – přes tento odkaz získáte vstupní bonus 300 Kč, když nakoupíte bitcoin za 10 tisíc korun. Tady je podrobná recenze.

V bitcoinmatu

Ano, Bitcoin můžete koupit i v bankomatu podobném tomu, kde si normálně vybíráte peníze. Celá operace bude samozřejmě trochu složitější, než výběr peněz, ale s trochou snahy to zvládne i začátečník. Výhodou je, že u bankomatů na bitcoiny se netvoří fronty jako u bankomatů České spořitelny, takže máte dost času na to, abyste princip bankomatu pochopili 🙂 Přečtěte si návod, jak na to.

Od někoho

Bitcoin můžete samozřejmě koupit i tak, že najdete někoho, kdo ho chce prodat a domluvíte se spolu. Nemusíte se ptát lidí na ulici, jestli neprodají Bitcoin :). Použijte službu Vexl, která vám lidi nabízející BTC okolo vás ukáže. Je to asi nejméně pohodlná cesta, ale zase nepotřebujete účet na burze – stačí vám bitcoinová peněženka. A hlavně nemusíte nikomu sdělovat své osobní údaje jako na burze nebo ve směnárně.

Jak vidíte, získat Bitcoin není nic složitého a možností je spousta. Můžete si přečíst i pravidelně aktualizovaný text Jak koupit Bitcoin.

Zítra už si vybereme burzu a koupíme první bitcoiny. A dostanete i slibovaných 500 Kč jako bonus.

TIP: Nestačí vám obecné informace? Nabízím individuální konzultace pro začátečníky i pokročilé.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu