RollerCoin je poměrně zajímavá hra, která by se dala zařadit i do přehledu tzv. faucetů, tj. způsobů, jak získat bitcoin zdarma. Nechci se v tomto článku ale věnovat tomu, že si můžete vydělat pár satoshi. Nejde totiž jen o tupý faucet, ale překvapivě hratelnou záležitost. A co považuji za hlavní výhodu je to, že díky ní můžete poměrně slušně pochopit princip těžby bitcoinu i jiných kryptoměn. Používá totiž podobné principy jako těžení v reálu. A pro hraní vám stačí prohlížeč.

Pokud se vám nechce číst a rádi všechno zkoušíte hned, zaregistrujte se přes tento odkaz a dostanete 1000 satoshi jako vstupní bonus (já vím, že cca 4 Kč není nic moc bonus, ale za deset let …)

Princip hry RollerCoin

Na začátku hry jste bezejmenný týpek se zaprášeným počítačem, který má nejlepší léta za sebou (ten počítač) a chcete těžit bitcoin nebo jinou kryptoměnu. Váš počítač už těží, ale s jeho výkonem inkasujete nula nula nic. Každých deset minut je ve hře vytěžen jeden blok a distribuuje se odměna podle toho, jakým výkonem vládnete. A jak bylo řečeno, váš výkon je někde blízko nuly, takže moc velký podíl na hash rate nemáte a moc odměn nezískáváte – jste na tom dokonce tak špatně, že získáváte jen zlomky satoshi.

Jak zvýšit svůj výpočetní výkon

Při skutečné těžbě musíte obětovat elektrickou energii, ve hře RollerCoin musíte obětovat svůj čas a hrát primitivní hry, které vypadají jako když do našich časů propadly z osmdesátých let minulého století z počítačů ZX Spectrum. Nutno ale uznat, že některé jsou klasiky, kterým čas na hratelnost nic neubral. Her je momentálně k dispozici 12 a další tři se připravují.

Hra bouraní kostiček

Po odehrání a vyhrání hry získáte navíc nějaký ten giga hash výkonu a když máte štěstí, dostanete občas i bonusový výkon na následujících 24 hodin. Pozor ale na to, že ani vyhraný výkon nemáte na věky a musíte ho obnovovat. Ze začátku hry vám hraním získaný výkon vydrží 24 hodin, později už 7 dní. Po dosažení určité hranice výkonu dostanete nový počítač. Nejvýkonnější řídící comp je ten čtvrté úrovně – RollerMacPro. Lepší stolní počítač už získat nejde a další cesta zvyšování výkonu vede přes minery. A opět pozor na to, že daný level compu si udržíte tak, že každých 24 hodin odehrajete minimálně jednu hru. Větší část her se dá slušně odehrát v mobilu, takže udržet si daný level PC až takový problém není. Pokud vám to připomíná legendární Tamagoči, máte pravdu 🙂

Jak získat miner a ještě více výkonu

RollerCoin má vlastní měnu Rollertoken (RLT) za kterou můžete kupovat lepší vybavení. RLT můžete rovnou těžit a nebo pokud těžíte něco jiného, můžete to pak za RLT směnit. Pro představu, nejlevnější standardní miner se dá pořídit za 2,6 RLT, což je 2,6 USDT a nejdražší za 110 RLT (110 USDT). Jak vidíte, ty ceny nejsou u lepších minerů úplná lidovka a já osobně bych asi skutečné peníze tímto způsobem neutrácel.

Naštěstí jsou ve hře i různé sezonní úkoly, díky kterým můžete nějaký ten základní miner získat. Následně ho pak můžete nákupem dílů upgradovat a výkon mu zvyšovat. Mělo by to vyjít levněji, než kupovat nový miner. Minerů můžete mít libovolné množství, jen se vám musí vejít do racku a racky zase do místnosti.

Jakmile máte zapojen první miner, musíte ve hře začít hlídat i spotřebu elektřiny. Naštěstí pro vás je to jen primitivní odkliknutí tlačítka alespoň jednou za pět dní, aby se vám spotřebovaná elektřina obnovila. Pokud ale zapomenete, minery se zastaví a vy netěžíte.

Vpravo vidíte jeden rack se dvěma minery, vlevo můj řídící RollerMacPro 🙂

Kupte si bitcoiny přímo zde

Přímo na Bitcoinvkapse.cz je jednoduchá směnárna, kde nakoupíte bitcoiny na pár kliků. Jednoduše, rychle, bezpečně. Vyzkoušejte to.

Těžební sál

Těžba a výdělky

Pokud vás hraní mini her baví, můžete si zkusit na lepší vybavení vydělat těžbou. Bude to nějaký čas trvat, ale na základní miner časem vyděláte. Ve hře vidíte celkovou hash rate všech hráčů a to, kolik je alokováno do těžbu té které měny. Těží se 8 coinů: Rollertoken, Bitcoin, Ethereum, BNB, Polygon, Doge, Solana a Tron. Měny nelze ve hře směňovat mezi sebou, lze je pouze prodat za Rollertoken. A ten mívá každý den akci, kdy dostanete slevu, pokud ho platíte nějakou konkrétní mincí – například je den, kdy dostanete při platbě Maticem 25 % Rollertokenu navíc.

To, jakou měnu chcete těžit můžete změnit jednou za 24 hodin. Z logiky věci by mělo dávat smysl těžit tu, kde je alokován nejmenší výkon, protože se svým výkonem se budete dělit o větší díl odměny. Ale s ohledem na výše uvedené slevy a kurz vůči Rollertokenu to neplatí vždy – může se vyplatit menší odměna, když pak dostanete více Rollertokenů a pořídíte tak fakticky miner levněji. To samotřejmě platí v případě, že chcete vytěžené mince utrácet ve hře. Pokud si chcete výdělek nechat a poslat pryč, má smysl těžit to, co vás zajímá a co považujete dlouhodobě za nejvýhodnější.

Vytěžené mince lze normálně převést do vaší peněženky. Minimum pro výběr je 0.0001 BTC nebo ekvivalent v jiné měně.

Kolik se dá ve hře RollerCoin vydělat

Podle mé dosavadní zkušenosti se dá při rozumném hraní, tj. využijete tu volnou chvilku v MHD, tu chvilku při čekání na podklady od kolegy a podobně, udržovat svůj výkon okolo 500 TH/sec. Což znamená v době psaní článku cca 0,5 satoshi každých 10 minut. Za den tak dostanete asi 74 satoshi (záleží to na vašem výkonu i výkonu celé sítě). Za měsíc to pak dělá přes 2 tisíce satoshi. Fakt to není na zbohatnutí, ale třeba se vám povede dostat ještě na vyšší úrovně a když ne, aspoň jste se pobavili hrou. Třeba vás navnadí to, že žebříčku nejlepších hráčů vévodí ten s výkonem 12,198 Eh/s a jeho odměna už bude hodně slušná 🙂 Na kolik je to reálný hráč ale nejde ověřit.

Pokud byste si chtěli nakoupit minery, tak ten s výkonem 500 TH/sec se dá pořídit v akci za 150 RLT (150 USD). Ušetřit můžete platbou v jiné měně, která má slevu 25 %, viz výše a nebo stavěním minerů ze součástek, které je levnější. Ale i tak si nemyslím, že by dávalo smysl dávat do hry své peníze. Samozřejmě, že pokud bude za deset let stát bitcoin milion dolarů, můžou mít dnes vyhrané saty daleko zajímavější hodnotu.

Zvýšit své výdělky můžete ještě tím, že hru doporučíte dál. Budete pak dostávat podíl z toho, co vytěžil váš kamarád.

Závěr

Neberte RollerCoin jako cestu ke zbohatnutí nebo nějakému zajímavému pasivnímu příjmu. Berte to čistě jako hru, kde si něco budujete a můžete se ve hře někam posouvat. Pokud vás hra zaujme a bude bavit, spojíte příjemné s užitečným a budete hraním štosovat saty.

Určitě nedoporučuji strkat do hry své peníze. Myslete na to, že provozovatel hru dělá pro svůj zisk, ne proto, aby vám zajistil pasivní příjem.

Vyzkoušet RollerCoin a získat 1000 satoshi

Čtěte dále: