BtcDrak, jeden z vývojářů Bitcoin core nedávno oznámil, že se bude nově angažovat i ve vývoji hardware pro těžbu bitcoinů a to ve společnosti Halong Mining. Nový ASIC miner by se měl k prvním zákazníkům dostat počátkem roku 2018.

„Rozjeli jsme tento projekt s cílem přinést na trh tolik potřebnou konkurenci,“ řekl BtcDrak.

DragonMint 16T

Halong Mining nedávno představil svůj první stroj  – DragonMint 16T. Ten je vybaven nově navrženými čipy s výkonem až 16 terahasů za sekundu. zajímavé je na něm i to, že je údajně o 30 % energeticky účinnější než nejefektivnější ASIC miner na trhu, kterým je dnes Bitmain AntMiner S9.

Hlavní překážkou pro vstup na trh ASIC minerů jsou hlavně peníze – vývoj specializovaných čipů od úplného začátku je velmi drahý. Halong Mining investoval 30 milionů dolarů do výzkumu a vývoje a podílelo se prý na něm více jak 100 odborníků na hardware i software.

Halong Mining nyní představila prototyp DragonMint pro testování a ladění. Můžete se na něj podívat ve videu:

Konkurence

Uvedením minerů DragonMint na trh by měl Halong Mining přinést tolik potřebnou alternativu k hardwaru značky Bitmain, který v posledních letech ovládl trh s ASIC minery. Odhaduje se, že 70 % výkonů v síti generují právě stroje od čínské firmy Bitmain.

„Monopolní výrobce není pro budoucnost Bitcoinu dobrý. Centralizace v těžbě je problém bez ohledu na to, jak jste dobří. Pokud existuje centrum, může být napadeno. Decentralizace chrání celý systém a všechny jeho účastníky. Proto chci na trh přinést přinést konkurenci. “ říká BtcDrak.

Čínský Bitmain není v bitcoinové komunitě nijak zvlášť populární – spekuluje se o tom, že společnost uplatňovala svoji sílu na těžební ekosystém tím, že omezovala prodej hardwaru podle toho, jak se jí to hodilo.

Zdroj: bitcoinmagazine.com

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu