Zapřísáhlý fanoušek Bitcoinu a kryptoměn obecně, prominentní investor a miliardář Tim Draper dal lidem na nedávné investiční konferenci možnost nahlédnout do svého altcoinového kryptoměnového portfolia.

Ukázalo se, že kromě velkého množství BTC drží také Bitcoin Cash (BCH), Tezos (XTZ), Ripple (XRP) nebo Aragon (ANT). Dle svých vlastních slov je Draper toho názoru, že se svět pomalu začíná adaptovat i na kryptoměny jiné než Bitcoin a jeho přání je, aby je začala podporovat a využívat i široká veřejnost. 

Draper se proslavil nákupem BTC z aukce, kterou vydělal jmění 

Draper se ve světě kryptoměn aktivně pohybuje již sedm let. Z jeho aktivit stojí za zmínku např. americká federální aukce z roku 2014, kdy tento byznysmen nabyl necelých 30 000 BTC za 632 amerických dolarů za kus. 

Tyto coiny byly zabaveny z kontroverzního online tržiště Silk Road, místa, jež bylo využíváno velkým množstvím kriminálních živlů jako zprostředkovatel ilegálních obchodů.

Za uplynulých 6 let se tato investice Draperovi zhodnotila o více než 1 500 %. V současné době má 30 000 BTC hodnotu neskutečných 321 120 000 USD, což odpovídá téměř 7,5 miliardám korun

Jak vypadají jeho další projekty? 

Co se týče zmiňovaného altcoinu Aragon (ANT), jedná se o projekt postavený na bázi Ethereum, do nějž Draper investoval rovný milion dolarů. Na oplátku získal milion tokenů ANT, díky čemuž se stal vlastníkem 2,52 % všech dostupných coinů Aragonu.

Kromě toho se Draper podílel také na vzniku americké kryptoměnové směnárny Coinbase a investoval miliony dolarů do nejrůznějších startupů včetně kontroverzního ICO Tezosu. 

V minulém roce pak prohlásil, že již zcela zastavil své aktivity na akciových trzích a soustředí se výhradně na kryptoměny. 

Bitcoin stále zůstává Draperovou vlajkovou lodí 

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Navzdory možná až trochu překvapivé pestrosti Draperova altcoinového portfolia je nutné podotknout, že je ve srovnání s celkovou hodnotou BTC, jež má v držení, pořád relativně malé. 

Tento americký investor jednoduše sází na růst BTC, což potvrdil i svým tvrzením z počátku tohoto roku, kdy prohlásil, že by cena Bitcoinu mohla v následujících dvou letech překonat hranici 250 000 dolarů za minci. 

Pokud by k tomu skutečně došlo, hodnota jeho Bitcoinového portfolia by se vyšplhala na 7,5 miliard amerických dolarů. 

Autor: Bogdan Heinz, Finex.cz

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu