[Aktualizováno 14.11.2017] Máme za sebou divoký víkend, při kterém se dalo pěkně vydělat i prodělat.

Cena Bitcoinu klesla během víkendu až na hodnotu 5 616 USD (připomínám, že nedávno se BTC blížil k 8 000 USD). Během pondělí už se pohyboval Bitcoin zase okolo 6 500 UDS. Kdo trefil dno, mohl vydělat během pár hodin hezkých cca 15 %.

Zajímavé věci se děly na Bitcoin Cash (BCH) kde cena za víkend doslova lítala a z pátečních 650 USD se dostala až na nedělní maxima na 2 227 USD. Během pondělí cena spadla na cca 1 200 USD. Za posledních 24 hodin proteklo Bitcoinem Cash více než 515 milionů dolarů. Většina peněz údajně pocházela z jihokorejských trhů na základě spekulací, že jeden z prvních investorů do Bitcoinu Roger Ver začal ve velkém měnit své Bitcoiny právě za Bitcoin Cash. Podle některých komentářů mělo jít o pokus o převzetí tržního podílu Bitcoinu a pokus o převzetí síťového efektu Bitcoinu. Roger Ver údajně disponuje silou statisíců bitconů, protože byl u jeho úplných počátků. V současnosti je ale velkým podporovatelem BCH a odpůrcem vývojářů BitconCore kvůli jejich neochotě zvednout velikost bloku.

Na celou situaci reagovali i altcoiny a například DASH posílil až na rekordních 500 USD. Posilovalo i Etherum s objemem obchodů za 207 milionů dolarů.

Aktualizace: celou situaci skvěle popisuje na Lupě Karel Wolf v článku Bitcoin pod útokem a ve velkém zátěžo­vém testu aneb Špinavá hra Rogera Vera.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu