Začátečníkům i dlouholetým uživatelům přináší komfort pro každodenní správu kryptoměn.

Trezor, výrobce vůbec první hardwarové kryptopeněženky, oznamuje uvedení nové peněženky Trezor Safe 5. Novinka přináší nejvyšší možnou úroveň zabezpečení a pohodlí. Trezor Safe 5 je navržen s důrazem na pravidelné uživatele kryptoměn a nabízí rozšířené funkce i zcela nový design. Nový model má barevný dotykový displej, vylepšené zálohování a vysokou odolnost proti poškození. Kromě toho Trezor přichází s edicí pouze pro bitcoin, která uspokojí potřeby těch nejvášnivějších bitcoinových nadšenců. Společnost současně spouští službu Trezor Expert, která poskytne personalizovanou podporu při nastavování kryptoměnové peněženky a dává si za cíl zvýšit důvěru uživatelů v odpovědnou správu digitálních aktiv.

„Trezor Safe 5 je pomyslným vrcholem naší desetileté zkušenosti s vývojem hardwarových peněženek. Díky tomu nabízíme zařízení, které je nejen technologicky na výši, ale také se snadno používá. Při jeho vývoji jsme se jako vždy drželi open-source přístupu, kdy pracujeme i s postřehy komunity. Naše rozhodnutí uvést na trh také edici pouze pro bitcoin potom vychází z dlouhodobé poptávky po optimalizovaném a bezpečném řešení pro nejznámější kryptoměnu na světě. Limitovaná edice Trezoru Safe 3 Bitcoin-only se na podzim 2023 vyprodala za neuvěřitelných 24 hodin, a my tak víme, že je o takové řešení zájem. Věříme, že tato peněženka poskytne bitcoinovým nadšencům vše, co potřebují,“ říká Matěj Žák, CEO společnosti Trezor.

Předobjednávka Trezor Safe 5

Revoluční krok ve správě kryptoměn

Trezor Safe 5 je navržen tak, aby splňoval nejvyšší standardy bezpečnosti a zároveň poskytoval intuitivní uživatelské prostředí. Nový model je ideální zejména pro aktivní uživatele, kteří chtějí mít své kryptoměny pod kontrolou spolu s maximální bezpečností. Změny ovšem doznal také design zařízení.

Barevný displej nabízí uživatelům přehled o transakcích a usnadňuje navigaci. Haptická technologie Trezor Touch poskytuje fyzickou odezvu posilující zážitek z jeho používání.

Je vybaven bezpečnostním čipem nejvyšší třídy EAL 6+, který chrání citlivé údaje a provádí zabezpečené kryptografické operace. Čip nevyžaduje smluvní NDA, což zajišťuje transparentnost a důvěru v integritu zařízení.

Trezor Safe 5 je chráněn povrchem z Gorilla Glass, který zajišťuje odolnost proti poškrábání a mechanickému poškození. Zařízení je pak dostupné v několika elegantních barvách: black graphite, violet ore a green beryl.

Další novinkou je společností nově doporučený standard zálohy pomocí 20 slov. Ten uživatelům umožňuje jednoduše přejít ze Single-share Backup na pokročilé zálohování Multi-share Backup, které umožňuje rozdělit hlavní privátní klíč na více částí, což eliminuje riziko ztráty přístupu při ztrátě některé z částí. Záloha je vytvořena pomocí tzv. Šamirova schématu pro sdílení tajemství (Shamir’s secret sharing, SSS), kdy se rozdělí hlavní privátní klíč na několik unikátních částí. Uživatelé si následně mohou zvolit, z kolika unikátních částí bude záloha složená a kolik z nich je potřeba k obnovení peněženky. I když tedy některé části ztratí, přístup ke kryptoměnám jim zůstane. Pro tyto potřeby český výrobce peněženek také nabízí 20slovní verzi zařízení Trezor Keep Metal, jehož prostřednictvím je možné klíč ochránit a uschovat offline.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Současně Trezor uvádí na trh také edici Trezor Safe 5 pouze pro bitcoin. Tento model odstraňuje všechny funkce nesouvisející s bitcoinem, což optimalizuje uživatelské prostředí pro správu této konkrétní kryptoměny. Edice je dostupná v charakteristické oranžové barvě, která je symbolem bitcoinu. Své bitcoinové verze se dočkal i loni představený model Trezor Safe 3, jedná se tedy o další nový produkt v portfoliu.

Personalizovaná podpora pro bezpečnou správu kryptoměn

Služba Trezor Expert je navržena pro uživatele, kteří chtějí lépe pochopit a plně využívat své kryptoměnové peněženky. Nabízí personalizované online konzultace s odborníky na hardwarové peněženky. Uživatelé si mohou rezervovat individuální konzultace, během nichž jim specialisté pomohou s nastavením jejich peněženek a poskytnou rady na téma bezpečné správy a ochrany kryptoměn.

„Služba Trezor Expert je navržena tak, aby uživatelům poskytla jistotu a vedení při přechodu z centralizovaných burz k vlastní správě kryptoměn. Nováčkům totiž někdy chybí zkušenosti, znalosti a důvěra v kryptoměnové peněženky, a proto se uchylují k provizornímu řešení, kdy jejich aktiva spravují třetí strany. Často tak hledají pomoc na sociálních sítích či internetových fórech. My jim nyní poskytneme expertního průvodce, který jim pomůže primárně nastavit peněženku, ale také podrobněji prozkoumat bezpečnostní aspekty self-custody či vhled do tématu správy privátních klíčů a obecného nakládání s kryptoměnami,“ uvedl Matěj Žák, CEO společnosti Trezor.

Trezor Safe 5 Bitcoin-only a Trezor Safe 5 v provedení black graphite jsou aktuálně dostupné pro předobjednávky za cenu 169 dolarů, s prvními dodávkami plánovanými zhruba na polovinu července. Barevné provedení green beryl a violet ore by mělo být v prodeji zhruba od poloviny srpna. Službu Trezor Expert lze zakoupit za cenu 99 amerických dolarů na oficiálním e-shopu Trezoru.

Předobjednávka Trezor Safe 5

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu