Před deseti lety vznikla skupina SatoshiLabs, která výrazně ovlivnila svět kryptoměn a hardwarových peněženek. Společně s první kryptopeněženkou Trezor přinesli bezpečnostní standardy, které se staly základem pro většinu dnešních hardwarových peněženek na světě. Skupina dosáhla mnoha prvenství v kryptoprůmyslu a její výrobky a služby používají miliony uživatelů po celém světě. K tomuto výročí zaznamenala také úspěch se svými novými modely Trezor a mění strukturu vlastnictví ve firmě.

Vznik Trezoru

Před deseti lety, kdy se kryptoměny teprve začínaly stávat známými, přišli zakladatelé skupiny SatoshiLabs s první hardwarovou peněženkou na světě – Trezorem. Toto zařízení umožnilo uživatelům bezpečně uchovávat kryptoměny a bylo revolučním krokem ve světě digitálních aktiv. Během deseti let se Trezor stal symbolem bezpečnosti a důvěry v kryptoměnovém prostředí, a již se jich prodalo téměř dva miliony kusů.

Nové modely Trezor a rychlý prodej

Letošní narozeninové oslavy byly doprovázeny významnými novinkami. V říjnu představili novou řadu produktů, která zahrnovala Trezor Safe 3, Trezor Keep Metal a limitovanou edici 2 013 kusů Trezor Safe 3 Bitcoin-only. Tato speciální edice byla vyprodána během pouhých 24 hodin, což svědčí o obrovském zájmu komunity a fanoušků Trezoru. Během prvních dnů bylo také prodáno 10 tisíc kusů nových modelů Trezor Safe 3 a Trezor Keep Metal.

Růst a diverzifikace skupiny

SatoshiLabs se od svého založení stala technologickou skupinou, jejíž produkty a služby používají miliony uživatelů po celém světě. Jejich bezpečnostní standard BIP39 je základem mnoha hardwarových peněženek a umožňuje interoperabilitu mezi různými zařízeními. Kromě Trezoru pokračuje skupina v rozvoji dceřiných společností Tropic Square, Invity a Vexl, které přinášejí inovace a nové aplikace do kryptosvěta.

Věřit v bitcoin a finanční svobodu

Zakladatelé skupiny, Marek „Slush“ Palatinus a Pavol „Stick“ Rusnák, věřili v potenciál bitcoinu a finanční svobody jednotlivce od samého začátku. Bez ohledu na výkyvy cen bitcoinu zůstali věrní svým principům a budování své společnosti bez vnějších investorů. Toto rozhodnutí umožnilo skupině zachovat si nezávislost a svobodu v rozhodování.

Budoucnost bitcoinu a SatoshiLabs

Cena bitcoinu za posledních 10 let stoupla o tisíce procent a stále je předmětem diskuzí a spekulací. Očekává se, že nadcházející halving v dubnu přinese další růst, ale nikdo s jistotou neví, jak se situace vyvine. Skupina SatoshiLabs se však není závislá na ceně bitcoinu a i přes její výkyvy bude pokračovat ve svém rozvoji a inovacích.

Změna vlastnické struktury

S diverzifikací aktivit a růstem skupiny se mění také struktura vlastnictví ve firmě Trezor. Další členové vedení, jako Štěpán Uherík, Matěj Žák, Andrew Kozlík a Tomáš Sušánka, získali podíly ve firmě, což odráží jejich přínos k úspěchu společnosti.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

SatoshiLabs za deset let své existence prošla pozoruhodnou transformací, od tvůrců první hardwarové peněženky Trezor po významné aktéry v kryptosvětě s celou řadou inovací a rozvoje. Jejich příběh je inspirací pro všechny, kdo věří v sílu technologie a kryptoměn a chtějí měnit svět finanční svobody.

Zdroj: [Tisková zpráva SatoshiLabs, 21. prosince 2023]

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu