Přestože třetina české internetové populace investuje, pouhých 14 % z Čechů používajících internet nakupuje kryptoměny. Vyplývá to z průzkumu
trhu, jejž si prostřednictvím agentury Behavio nechala vypracovat česká kryptoměnová burza Coinmate.

Výsledky ukazují, že Češi mají vůči internetovým měnám stále předsudky a nedostatečně se v tomto odvětví vzdělávají. Navíc pouze 25 % těch, co s koupí kryptoměn čekají na dobrou příležitost, sleduje dění na trhu. Často se nechávají svádět k neověřeným projektům a následnému hazardování se svými financemi. Přitom pro 92 % potenciálních investorů je důvěra v investiční platformu zásadní. Právě Coinmate je tu pro tuzemské investory a nabízí jim intuitivní a uživatelsky přívětivou platformu ke koupi kryptoměn, včetně možnosti nákupu v korunách a české podpory.

„Česká populace je k obchodování s kryptoměnami stále skeptická a často v nich nevidí způsob pořízení dlouhodobých investičních aktiv. Spojují si je spíše s rychlým zbohatnutím či proděláním. Nevěří, že by v nich mohli shromažďovat finance jako prevenci proti inflaci nebo spořit na spokojený život v důchodu. Zároveň se obávají negativních predikcí ohledně budoucího zhodnocení kapitálu. Tyto předsudky ovšem podle nás i podle dat, která vidíme v průzkumu, pramení z nedostatečné informovanosti. I proto je jedním z našich cílů poskytnout potenciálním zájemcům o investování do kryptoměn veškeré dostupné informace
a rozhodování jim usnadnit,“ říká zakladatel a CEO Coinmate Roman Valihrach.

Oběti paradoxu v investičním přístupu

30 % investujících Čechů se nedokáže orientovat na trhu s kryptem natolik, aby se nebáli, že nakoupí v nevhodnou dobu. Chtějí také aktiva pořídit za výhodnou cenu, aniž do fungování trhů mají odborný vhled. Navíc se často stávají oběťmi paradoxu v investičním přístupu, neboť až 82 % z nich čeká na vhodnou příležitost, ale jen 25 % monitoruje trh.

Potenciální investoři nejsou z velké části ochotni věnovat svůj čas edukaci, která by jim výrazně pomohla porozumět tomuto specifickému způsobu investování. Vyznávají přístup, že k dobré koupi přijdou bez předchozího získávání informací. To má za následek následování neodborných a neprofesionálních rad ohledně nákupu a prodeje kryptoměn. Pro správné načasování investice je ale nutné pravidelně sledovat vývoj kryptoměn na trzích pomocí technické a fundamentální analýzy, nebo tyto informace přebírat od důvěryhodných analytiků, kteří se sledováním trhů aktivně zabývají. Navíc celých 32 % dotázaných, kteří již do kryptoměn investují, přiznává, že neví, kterým krypto projektům mohou věřit.

„Investoři často nabývají dojmu, že nakoupí výhodně bitcoin nebo další kryptoměny bez aktivního sledování trhu. Jsou náchylní přiklánět se k fámám pramenícím z neodborného pohledu na věc. Velkou roli v tom mohou hrát sociální sítě a influenceři, kteří propagují jednotlivé projekty založené na placené spolupráci, nikoli na reálných doporučeních. Investoři pak mají tendenci činit unáhlená rozhodnutí a své finance směřovat do nevhodných projektů. Jedním z našich cílů je tedy také edukace Čechů v problematice investování do kryptoměn a obecné představení tohoto světa širší veřejnosti. Současně už dnes burza Coinmate umožňuje velmi snadno a přehledně kryptoměny spravovat v uživatelsky přívětivém prostředí a disponuje kompletní podporou v češtině. Tyto aspekty jsou pro řadu potenciálních investorů velmi důležité,“ dodává chief risk officer Coinmate František Vinopal.

Důvěryhodnost je zásadní

Průzkum uvádí, že si tuzemští investoři zakládají především na intuitivním a důvěryhodném uživatelském prostředí. Platformě, kde nakupují, chce plně věřit 92 % z nich. „Bezpečnost byla a vždy bude naší prioritou číslo jedna. V případě napadení serverů Coinmate hackery, což je díky úrovni našeho zabezpečení vysoce nepravděpodobné, by bylo ohroženo pouze 5 % všech uložených krypto aktiv. Zbylých 95 % prostředků je uloženo offline. Navíc do našeho portfolia přidáváme pouze ty projekty, které si sami ověříme,“ doplňuje František Vinopal. Snadnějšímu a bezpečnému investování jde Coinmate vstříc i tím, že umožňuje obchodovat v korunách a převádět kryptoměny do libovolné kryptopeněženky. Díky tomu věří, že se tento způsob investic stane atraktivnějším jak pro více než milion českých investorů, v jejichž portfoliu zatím kryptoměny chybí, tak alespoň pro část české populace, která doposud neinvestuje vůbec.

Více o Coinmate

Ryze česká kryptoburza Coinmate je seriózním a dlouholetým hráčem na poli kryptoměn. Podporuje platby v korunách, soustředí se zejména na bezpečnost, snižování rizik a poskytování služeb na profesionální úrovni. Od svého vzniku v roce 2014 má přes 90 000 registrovaných uživatelů zejména z Česka, Slovenska a zemí střední a západní Evropy. Dle vize Coinmate mají být kryptoměny už dnes zastoupené po boku tradičních instrumentů v každém investičním portfoliu – a aby do kryptoměn mohl investovat skutečně každý, nabízí uživatelům burza maximálně přehledné rozhraní a kompletní podporu v češtině. Zároveň umožňuje obchodování s prověřenými kryptoměnami nebo možnost automatizovaného pravidelného spoření do bitcoinu ve spolupráci se Štosuj.czZakladateli Coinmate jsou Roman Valihrach a Daniel Houška, jedni z prvních propagátorů bitcoinu a technologie blockchainu v Česku.

Čtěte dále:

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu