Bitcoinová rallye roku 2017 přinutila analytika Ronnieho Moase aktualizovat svoji předpověď vývoje v následujícím roce.

7 500 dolarů do konce roku? Jejda, jsme tam!

Ronnie překvapil v červenci 2017 svoji odvážnou předpovědí, že bitcoin se během pár měsíců dostane na 5 000 dolarůCena byla v tu dobu pod 3 000 USD a jeho předpověď se naplnila už v září.

V  srpnu 2017 tak Ronnie svoji předpověď přehodnotil a do konce roku 2017 předpovídal 7 500 dolarů. Jak všichni víme, po zrušení segwit2x před pár dny se bitcoin na chvilku přiblížil docela blízko k 8 000 dolarů.

Nyní Ronnie přišel s přepracovanou předpovědí pro rok 2018 – cenu bitcoinu v ní odhaduje na 11 000 dolarů.

V emailu svým klientům napsal:

Každý den čteme více a více novinových titulků o kryptoměnách. Více zemí je přijímá a překážky, které stály v cestě, padají jako domino.

Dlouhodobě: digitální zlato

Podle Ronnieho má bitcoin velký potenciál a věří, že jednoho dne bude konkurovat zlatu. Předpovídá, že cena bitcoinu bude za tři roky nad 20 000 dolarů a za 10 let nad 50 000 dolarůVzhledem k aktuálnímu tempu posilování bitcoinu je docela dobře možné, že jeho předpovědi se naplní daleko dříve.

Cashback až 8 % z každé platby

Přečtěte si recenzi karty, která vám dokáže vracet až 8 % z každé platby v obchodě, dá vám Spotify a Netflix zdarma a k tomu 25 $ startovací bonus. Přečíst recenzi.

Ronnie mimo jiné také věří, že celková kapitalizace bitcoinu překoná kapitalizaci Applu do pěti let.

Chcete být u toho? Kupte svůj první Bitcoin na české burze za české koruny. Jasně, že ho nemusíte kupovat celý 🙂

Zvýšení povědomí požene cenu vzhůru

Své předpovědi opírá o to, že zvyšování cen vede k zvyšování povědomí o kryptoměnách. Tím pádem do nich bude více lidí investovat a ceny půjdou nahoru. Odhaduje se, že do bitcoinu investovalo zatím méně než 0,5% lidí a Ronnie se domnívá, že by se toto číslo mohlo zvednout na pět procent.

TIP: a kolik bude stát v roce 2018 Litecoin?

Vzhledem k tomu, že bitcoinu je omezené množství a žádné další nevzniknou, povede nerovnováha mezi poptávkou a nabídkou k růstu ceny.

Volně přeloženo z anglického originálu na cointelegraph.com

Čtěte dále:

Nevíte, která bije? Přihlaste se do e-mailového kurzu pro začátečníky. Nemusíte nikam chodit a je to zadarmo.