Jak platit Bitcoinem

Nejjednodušší způsob jak platit bitcoiny je ten, že je máte na klasické platební kartě a pak nemusíte přemýšlet, kde platit bitcoiny, protože s nimi zaplatíte všude, kde berou standardní platební karty.

Celé to probíhá tak, že na kartě máte bitcoiny nebo jinou kryptoměnu a v okamžiku platby se podle aktuálního kurzu přepočítají na měnu, ve které platíte. Jednoduché a pohodlné. Na kartu si pošlete bitcoiny buď ze své peněženky nebo přímo z burzy, kde jste bitcoiny koupili.

Karta Monaco

Firma má sídlo ve Švýcarsku a kartu si můžete předobjednat již dnes. Žádost je velmi jednoduchá a probíhá v mobilní aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android. Při žádosti si připravte občanku, protože ji budete muset mobilem ofotit – firma vás musí identifikovat. Celá registrace i s focením je otázkou 2-3 minut. Na závěr si vyberete kartu, kterou chcete obdržet.

Na výběr jsou čtyři druhy karty s různými limity. Všechny jsou s nulovými poplatky, ale kromě té nezákladnější, modré, musíte u všech dalších nakoupit tokeny MCO. Pokud tomu nerozumíte, sáhněte na vyzkoušení po té základní modré kartě.

Požádat o kartu Monaco

Karta Revolut

Populární „cestovatelská“ karta Revolut umožňuje od prosince 2017 platit i kryproměnami Bitcoin, Litecoin a Etherum. Na příští rok chystá i podporu našich Kč. Registrace je snadná, ověření probíhá pomocí kódu zaslaného přes SMS. Pokud chcete plnou identifikaci, musíte ofotit doklad a udělat si selfie.

Požádat o kartu Revolut

Karta TenX

TenX má sídlo v Singapuru a stejně jako Monaco i u ní probíhá žádost o kartu v mobilní aplikaci. Fyzická karta stojí 15 dolarů, virtuální karta je zdarma, ale je zatím v přípravě. V žádosti nemusíte dodávat foto dokladů, ale stačí jméno a adresa, na kterou vám kartu zašlou.

Požádat o kartu TenX