Grant na integraci kryptoměny Kin získala od Kin Foundation v rámci Kin Developer Program česká firma Ackee, která se poslední dobou technologií Blockchain a vývojem nástrojů pro kryptoměny intenzivně zabývá. Uspěla například v grantové soutěži Ethereum Foundation, dodává vývojářské nástroje pro kryptoměnu Ethereum a nyní implementuje právě Kin, token založený na Ethereu, do vlastní herní aplikace.

“Snažíme se propojovat svět blockchainu a mobilních aplikací. Na Kin se nám líbí, že by mohl v budoucnu představovat platidlo pro různé in-app obchody v mobilních aplikacích – bez provizí pro Apple či Google. Mají pro to skvělé mobilní SDK, které jsme právě integrovali do našeho RPS messengeru,” vysvětluje Josef Gattermayer, CIO společnosti.

Co je RPS?

Rock, Paper, Scissors, u nás známé jako Kámen, nůžky, papír, je název aplikace vytvořené Ackee týmen během víkendového hackatonu. V Google Play Store je k dispozici již několik let, nyní se ale díky integraci Kinu bude hrát nejen pro zábavu, ale právě i pro možnost sázet tokeny.

Aplikace s implementovanou kryptoměnou Kin byla právě spuštěna a vyzkoušet ji a zahrát si o virtuální měnu může každý s Android zařízením. Po spuštění aplikace stačí vybrat kámen, nůžky nebo papír a nastavit částku, kterou chce hráč vsadit. Vybranému protihráči poté přijde na messengeru výzva ke hře a po kliknutí na ni se otevře RPS aplikace. Jakmile protihráč také zvolí symbol, aplikace vyhlásí vítěze, který vyhraje vsazené Kiny.

Kiny zdarma! Jak je získat?

V rámci bonusového programu může nyní prvotní tokeny ke hře uživatel získat zdarma uvnitř aplikace prostřednictvím vyplnění krátkých kvízů, přičemž za každý dostane až 130 Kinů. Pro usnadnění počátečního získávání měny se vývojáři také rozhodli prvním hráčům vyplatit kromě výhry ještě bonus za hru z balíku 15 000 000 Kin, který na rozvoj aplikace věnovala přímo Kin Foundation. Hráči si mohou sami zvolit, o jakou částku chtějí hrát, limity jsou nastaveny na 5–250 Kinů.

O společnosti Ackee

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT. Na trh prorazila vlastní aplikací App4Fest, kterou dnes používají desítky českých i zahraničních festivalů. Mezi referenční klienty Ackee patří například Audi, ŠKODA AUTO, Zonky, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Kromě vývoje mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů a zaměřuje se na nové technologie, jako je Blockchain nebo AR. V roce 2017 otevřela pobočku v Berlíně. Rok poté získala společnost ocenění v kategorii Recognition of Excelence na mezinárodní soutěži Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Více informací na https://www.ackee.cz.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu