V Kongresovém centru v Praze se 30. října – 2. listopadu 2018 koná už 4. Devcon, oficiální konference Ethereum Foundation. Nadace, která se stará o rozvoj této v současnosti druhé nejhodnotnější kryptoměny, na jaře 2018 také podpořila českou technologickou firmu Ackee grantem na vývoj vývojářských nástrojů pro iOS mobilní aplikace, takzvaný Ethereum iOS DevKit.

Na konferenci Ackee představí právě tento startovací projekt pro vývoj mobilních aplikací pracujících s Ethereum blockchainem. Součástí samotného iOS DevKitu je také projektový iOS skeleton, který ve společnosti už přes dva roky interně vyvíjí a používají a nyní se ho rozhodli dát k dispozici vývojářské komunitě jako open source. Umožní operace s Ethereum Blockchainem přímo z programovacího jazyka Swift, což doposud nebylo možné. O projektu promluví na konferenci Co-Founder a CIO společnosti Ackee Josef Gattermayer, který bude jedním z oficiálních řečníků.

V rámci série doprovodných akcí Prague Blockchain Week Ackee také pořádá meetup  Ethereum iOS DevKit hands-on workshop, kde Josef Gattermayer zrekapituluje to nejdůležitější ze své přednášky na Devconu. Vývojáři z Ackee poté ukáží v praxi, jak vytvořit během hodiny iOS aplikaci používající Ethereum smart contracty. Účastníci si mohou přinést své notebooky a vyzkoušet si celý proces přímo na místě, workshop je zdarma, a to i pro ty, kteří se nechystají na Devcon 4.

O společnosti Ackee

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT. Na trh prorazila vlastní aplikací App4Fest, kterou dnes používají desítky českých i zahraničních festivalů. Mezi referenční klienty Ackee patří například ŠKODA AUTO, Zonky, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Kromě vývoje mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů a zaměřuje se na nové technologie, jako je Blockchain nebo AR. V roce 2017 otevřela pobočku v Berlíně. Rok poté získala společnost ocenění v kategorii Recognition of Excelence na mezinárodní soutěži Deloitte Technology Fast 50 Central Europe.

 

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu