Cena Bitcoinu se během posledních dnů vyšplhala až nad 18 000 dolarů, nicméně k tomu došlo bez žádné delší konsolidace. To mnohým analytikům indikuje blížení se tzv. blow-off topu.

Cena Bitcoinu se nyní pohybuje kolem 17 600 dolarů a mnozí tradeři již čekají na to, kdy se cena tohoto digitálního aktiva dostane na své historické maximum z roku 2017, které v té době činilo zhruba 20 000 dolarů.

Pokud se v kryptoměnách pohybujete a nemáte v hlavě zrovna pesimistické vyhlídky, dosažení nového maxima by pro Vás mohlo znamenat skvělé zprávy. V ideálním případě je však pro udržení tohoto rostoucího trendu výhodnější spíše pozvolný růst, než náhlý výstup nahoru.

V posledních týdnech cena bitcoinu v podstatě stále jen roste, a to aniž by se vytvořilo delší konsolidační období či období významnějšího poklesu, které by vedlo k otestování nižších hodnot. 

Šance na blow-off-top je čím dál větší 

Známý trader pod přezdívkou Squeeze upřesnil, že nedostatečná konsolidace Bitcoinu má tento trend již od konce října, přičemž naznačil, že to může mít negativní vliv na dynamičnost současné rally.  

Volatilita Bitcoinu byla od začátku roku vysoká. Vždyť jen od březnových výprodejů se cena zvýšila téměř na pětinásobek. Pokud Bitcoin bude stoupat podobným trendem bez potřebné korekce, zvyšuje se tím pravděpodobnost většího propadu.

Squeeze také uvedl: „Konsolidace jsou stále menší, navíc bez většího otestování předchozích úrovní. Blow-off top se blíží.

V technické analýze termín blow-off top představuje moment, kdy cena nejprve roste, vytvoří vysoké maximum, a následně prudce klesne.  Pokud se opět vrátíme k předchozímu maximu z roku 2017, tak během následujících 52 dní Bitcoin odepsal téměř 70 % své ceny.

Kde koupit bitcoin?

Česká burza a směnárna Coinmate je výborná volba pro začátečníky i pokročilé. Pokud ji neznáte, přečtěte si mojí recenzi. Nebo se rovnou zaregistrujte.

Peter Brandt, oblíbený trader, který také sleduje cenu Bitcoinu, uvedl podobnou myšlenku na začátku tohoto týdne. Brandt upozornil, že než se cena vyšplhala až k hranici bezmála 20 tisíc dolarů, musela přijít korekce celkem devětkrát.

K dnešnímu dni poslední rostoucí trend zaznamenal pouze dvě hlavní korekce, což je ve srovnání s historicky známými trendy podstatně méně.

K tomu Brandt uvedl: „Během býčího trhu v letech 2015 až 2017 došlo celkem k 9 významným korekcím, které v průměru znamenaly pokles o 37 %. Tehdy trvalo pouhých 14 týdnů, než se Bitcoin dostal od svého předchozího maxima na oněch bezmála 20 tisíc dolarů.” Dodává, že od počátečního zářijového minima došlo pouze ke dvěma, a to pouze 10%, korekcím.

Jen od 8. listopadu se cena Bitcoinu zvýšila z 14 344 dolarů na více než 18 300 dolarů. Do této chvíle tedy Bitcoin zaznamenal téměř 25 %růst.

K tomu, aby rostoucí trend mohl pokračovat, je zapotřebí delší konsolidace či příležitostné korekce. To by mělo neutralizovat trh s futures a předejít náhlým výprodejům.

Vzhledem k tomu, že se Bitcoin pravděpodobně v následujících týdnech chystá otestovat předchozí maximum, mnozí tradeři očekávají, že ještě před jeho samotným dosažením dojde k minimálně 10-20% poklesu ceny. Historicky ale víme, že pokud většina traderů očekává určitý pohyb, Bitcoin si rád zvolí pohyb opačný. Je tedy otázka za milion, co se ve skutečnosti stane… V případě, že chcete do bitcoinu investovat, doporučujeme ho kupovat průběžně a tyto krátkodobé pohyby neřešit.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu