Kdo je to Bitcoin maximalista a kdo altcoinista? A dokáží se spolu dohodnout?

Bitcoin maximalista

Uznává jenom Bitcoin, všechny ostatní kryptoměny považuje za zbytečné, protože vše užitečné jde vyřešit v rámci Bitcoinu. Někteří jdou dokonce tak daleko, že ostatní kryptoměny považují za scam,  tj. za podvod mající za cíl vylákat z vás peníze. Tvrdí, že lidé chtějí jedny „peníze“ a ne neustále něco přepočítávat z jedné měny do druhé.

Altcoinista

Je přesvědčen, že na trhu je místo i pro jiné měny, protože řeší problém, který Bitcoin řešit nechce nebo neumí. Jako příklad potřebných altcoinů jmenují např. Litecoin (rychlé platby za minimální poplatek), Monero (anonymní měna), Ethereum (chytré kontrakty) a podobně.

Podívejte se na zajímavou diskusi na toto téma, která proběhla v Paralelní Polis. Já osobně jsem si odnesl hodně zajímavé myšlenky od zastánců obou proudů a jak to tak bývá, pravda bude někde uprostřed – drtivá většina kryptoměn jsou nesmysly, které skutečně nic neřeší, ale pár altcoinů podle mě smysl má.

Tak co, jste Bitcoin maximalista nebo altcoinista?

Čtěte dále:

Líbilo nebo pomohlo? Můžete mě podpořit přes Lightning Network:

lnurl1dp68gurn8ghj7ampd3kx2ar0veekzar0wd5xjtnrdakj7tnhv4kxctttdehhwm30d3h82unvwqhksmmdv4ek2cfsxsyrj00p NEBO bitcoinvkapse@lnbc.cz (?)