Burza CBOE spustila obchodování s futures kontrakty na Bitcoin a jejich web se prakticky okamžitě odporoučel. Burza potvrdila, že servery měly problém odbavovat nápor zájemců, protože provoz na webu byl mnohem vyšší, než je běžné:

Vzhledem k intenzivnímu provozu na našem webu mohou návštěvníci pozorovat, že pracuje pomaleji než obvykle a někdy může být i dočasně nedostupný. Všechny obchodní systémy ale fungují normálně.

Kryptoměnové burzy mají problémy při výkyvech kurzu docela běžně a není neobvyklé, že se zákazníci na servery vůbec nedostanou. Mnoho lidí se domívá, že pokud by do obchodování s kryptoměnami vstoupily burzy z Wall Streetu se svými silnými servery otestovanými mnoha lety provozu klasických burz, zlikvidovaly by konkurenční burzy založené jen na obchodování s kryptoměnami. Ale jak je vidět, i burzy z Wall Streetu mohou mít problém vypořádat se s obrovským zájmem o Bitcoin.

Bitcoin stále volatilní?

Během několika minut po spuštění futures kontraktů vzrostla cena BTC o více než 1 000 dolarů, ale vzápětí zase spadla. Je těžké říci, jak se bude cena dále vyvíjet. V posledních týdnech panovaly i obavy, že otevření regulovaného obchodování s futures kontrakty by mohlo snížit cenu Bitcoinu. Soudě podle aktuálního vývoje se nezdá, že by se obavy měly naplnit.

Zdroj: cointelegraph.com

TIP: Rozsáhlejší článek o Bitcoin futures na CBOE najdete na Lupě.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu