Pokud jste v posledních pár dnech byli náhodou v hibernaci, přišli jste o velký den Litecoinu. Kryptoměnové stříbro, jak je Litecoin často nazýván, prožilo rallye, na jejímž konci byly ceny okolo 340 dolarů a celková tržní kapitalizace se dostala na 18 miliard dolarů.

Cena Litecoinu vzrostla během pár hodin o 250 dolarů. Mohli jste tak vydělat více než 80% za jeden den a pokud jste měli Litecoin před rokem, připsali jste si zhodnocení hezkých 5 000 %. Díky tomu je Litecoin nyní jednou z pěti nejvýznamnějších kryptoměn na světě.

TIP: Proč byste se měli zajímat o Litecoin? A kolik bude stát v roce 2018 Bitcoin?

V médiích se chvilku nemluvilo jen o Bitcoinu, ale i o Litecoinu a to k němu přivedlo nové investory. Litecoin je tak pravděpodobně definitivně uznán jako levnější a rychlejší alternativa Bitcoinu a jeho cena pravděpodobně půjde ještě výš.

Na trhu se už spekuluje o tom, že CBOE a CME, dvě největší derivátové burzy, zvažují uvést futures kontrakty i na Litecoin a Ethereum. Po úspěchu bitcoinových futures, je pravděpodobné, že se dalších altcoinů opravdu dočkáme.

TIP: Pokud si chcete jen vyzkoušet, jak Litecoin funguje, můžete nějaké drobné získat i zdarma (ale dostanete opravdu hodně malé drobné, nezbohatnete na tom).

Co by to pro Litecoin znamenalo?

Je to jednoduché. Stejně jako u futures na Bitcoin to posouvá měnu na vyšší level důvěry. Pokud by byl finanční derivát Litecoinu obchodován na burze regulované vládou, je to signál, který legitimizuje Litecoin jako skutečnou třídu aktiv, do které velcí investoři mohou investovat. Také to otevírá dveře velkým penězům z Wall Street, které do trhu kryptoměn pomalu začínají téct.

Pokud chcete nakoupit svůj první Litecoin, doporučuji burzu Coinmate – má účet ve Fio bance, takže peníze tam máte hned a neplatíte zahraniční platbu.

Jak je na tom Litecoin dnes?

Cena Litecoinu stagnuje v době psaní článku okolo 330 dolarů a hledá svůj směr (aktuální kurz LTC).

Vyhlídka na futures kontrakty Litecoinu vypadá zajímavě a může s cenou opět zahýbat. Dokud to ale není potvrzeno, držíme se naší nedávno revidované předpovědi pro Litecoin, která stanovuje cíl pro rok 2018 na 400 USD/LTC.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Zdroj: profitconfidential.com

PS: já osobně už jsem viděl předpovědi směřující mezi 1 000 a 2 000 dolarů, takže opatrně nakupovat je myslím na místě 🙂

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu