Nasdaq, druhá největší burza cenných papírů po burze v New Yorku, umožní obchodovat Bitcoin futures do poloviny roku 2018. To je dobrá zpráva pro celý trh kryptoměn.

Zpráva Wall Street Journal udává, že Nasdaq a Cantor Fitzgerald & Co. vypíší v první polovině roku 2018 BTC futures. Zájem o Bitcoin se zvedl i díky nedávnému růstu ceny až na 11 400 USD a celkovým růstem o více než tisíc procent v letošním roce. Očekává se, že uvedení BTC futures na Nasdaq opět přiblíží Bitcoin tradičním obchodníkům a investorům.

Nabídka Nasdaq bude už třetí na trhu, protože již dříve oznámily plány na nabízení kryptoměnových derivátů CME Group a Cboe Global Markets. Pokud jde o Nasdaq, tak ten je sice těžká váha v obchodování akcií, ale je poměrně malý v oboru futures, CME i CBOE jsou v tomto ohledu větší. Krok Nasdaqu také znamená, že NYSE zůstává jediným ze čtyř hlavních amerických burzovních operátorů bez veřejných plánů ohledně Bitcoinu. Nicméně pozorovatelé tvrdí, že i tady se dá oznámení brzy očekávat.

Další významné burzy, včetně Nodal Exchange, také zkoumají možnost uvedení kryptoměnových futures a to je pro Bitcoin jedině dobře – čím více silně regulovaných institucí se zapojí, tím více legitimity to dává kryptoměnám, které jsou stále zejména u starší generace bankéřů považovány za něco nepatřičného či dokonce podvodného.

Co jsou to futures kontrakty

Futures kontrakt znamená pro kupujícího povinnost odebrat v určitém dohodnutém čase aktivum za předem dohodnutou cenu. Pro prodávajícího to naopak znamená, že je zavázán aktivum za danou cenu a v daný čas dodat.

Příklad: Dnes koupím za 10 000 USD futures kontrakt na to, že 1. 1. 2018 od prodávajícího odeberu 1 Bitcoin. Pokud bude tou dobou cena BTC 12 000 USD, vydělal jsem 2 000 USD (získal jsem ten 1 BTC za 10 000 USD). Pokud ale cena BTC klesne a bude jen za 9 000 USD, prodělal jsem 1 000 USD a vydělal prodávající futures kontraktu, protože ode mě dostal 10 000 USD, ale 1 BTC, který mi musel předat, koupil za pouhých 9 000 USD.

Zdroj: www.newsbtc.com

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu