Nikdo nesedí u počítače 24 hodin denně a nesleduje grafy. Vlastně pokud nechcete, nemusíte u počítače sedět vůbec a přesto můžete mít okamžitě informace o pohybech kurzů, které vás zajímají.

Pojďme se podívat, jak využít alerty (upozornění) na libovolné signály, které nabízí populární nástroj TradingView. Pokud o něm dnes slyšíte poprvé, přečtěte si i článek Jak na grafy s TradingView.

Musím ještě upozornit, že ve verzi zdarma máte jen jeden alert, což je skoro k ničemu, ale ivestice do základního placeného tarifu není nijak hrozná a rozhodně se vyplatí – 14,95 USD/měsíc (12,95 USD při roční platbě).

TIP: Nemáte na TradingView účet? Založte si ho zdarma a vyzkoušejte alerty v rámci 30 denního trialu. A pokud vám vyprchal trial a používáte jen tarif zdarma, mám pro vás slevu 30 dolarů.

Jak nastavit alert

Přihlaste se na svůj TradingView účet, přejděte na graf komodity, které chcete alert nastavit, klikněte na ikonku budíku a pak na plusko:

Nyní si nastavte libovolný alert. K dispozici máte vždy to, co máte zapnuté na grafu. Pro příklad si ukážeme, jak nastavit alert na to, že se něco stalo s mým oblíbeným indikátorem ADX. Pro jistotu opakuji, že pokud nebudete mít na grafu zapnutý ADX, neuvidíte možnost zapnout si na něj alert.

Na níže uvedeném obrázku vidíte, že jsem nastavil, aby mi přišlo upozornění, pokud:

Na páru BTC USDT na indikátoru ADX překříží DI+ (zelená čára) DI- (červená čára) směrem nahoru.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Pokud jste pozorně četli článek o ADX, tak víte, že je to signál k nákupu.

Dále jsem nastavil, že mi stačí upozornění jen jednou a že alert platí do nějaké doby. Poslední důležité nastavení je to, kam chcete alert poslat. Pokud si alert nastavujete proto, že nesedíte u počítače, logicky je nejlepší notifikace v mobilní aplikaci TradingView, která vám vyskočí na mobilu (ten byste u sebe mít měli :). Já osobně nechávám alert poslat kromě mobilní appky i na mail i vyskočit jako popup přímo v okně prohlížeče, kde mi běží TradingView. Čím víc alertů, tím lépe, aspoň nic nepropásnete.

A to je všechno. Jakmile vámi nastavené podmínky nastanou, dozvíte se o tom. Doporučuji si konkrétní nastavení alertu vyzkoušet, protože někdy může být nastavení podmínek složitější a když v něm uděláte chybu, dostanete alert úplně jindy, než jste zamýšleli a pravděpodobně vám bude k ničemu.

Tip jak za TradingView ušetřit

Všechny placené varianty mají měsíc zdarma na vyzkoušení, takže nic neriskujete. To nejlepší ale je, že jakmile si aktivujete trial verzi placeného tarifu, přijde vám na mail nabídka slevy 50 % při roční platbě. A to je nabídka, která se nedá odmítnout 🙂

Vyzkoušet TradingView zdarma

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu