Pokud vás obchodování s kryptoměnami chytne a bude vás zajímat technická analýza, budete potřebovat grafy a indikátory. A s tím vám může pomoci tato recenze TradingView.

Burzy vám obvykle poskytnou základní graf ceny a tím to končí. Pokud si do grafů potřebujete kreslit nebo ukazovat různé indikátory, musíte jít jinam. A TradingView je asi nejlepší místo, kam můžete svůj prohlížeč nasměrovat.

Začínáme s TradingView.com

TIP: používáte tarif zdarma a chcete placený? Mám pro vás slevu 30 dolarů.

Úplný základ je založit si účet, aby si služba pamatovala vaše nastavení a mohli jste ji využívat napříč zařízeními. Bez přihlášení si můžete také grafy prohlížet i si do nich kreslit, ale po zavření prohlížeče o data a svoji práci přijdete.

Na úvodní stránce můžete vyhledávat nejen kryptoměny podle tickeru nebo názvu, tj. napište BTC, nebo Bitcoin. Našeptávač vám okamžitě začne nabízet páry, které má k dispozici a info o tom, z jaké burzy data jsou:

TradingView vyhledávání

Když si vyberete pár, který vás zajímá, klikněte na Full-featured chart, byste mohli využít všechny funkce, které platforma nabízí.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Full-featured

Základní funkce

Na TradingView je skvělé to, že má tolik funkcí, že je pravděpodobně ani všechny nezkusíte. Každý si tam najde to, co potřebuje pro své strategie. Z mého způsobu používání mi vyplynul tento seznam nejdůležitějších funkcí:

Kreslení trendů do grafu

Tuto možnost najdete na levém panelu hned nahoře. Zakreslovat si můžete různé druhy čar, každou si můžete nastavit na libovolnou tloušťku či barvu. Po prvotním nadšení pravděpodobně přijdete na to, že nejlepší je ponechat čarám jejich defaultní nastavení 🙂

Indikátory a strategie

Určitě si do grafu budete chtít dát nějaký ten indikátor, abyste lépe poznávali, kdy nakupovat a kdy prodávat. Uděláte to na horní liště tlačítkem pluska s vlnovkou. Můžete vybírat ze spousty předdefinovaných i uživateli vytvořených indikátorů. Mohu potvrdit, že jsem v nabídce našel prakticky jakýkoliv indikátor, o kterém jsem někde četl a chtěl se na něj podívat v praxi. Momentálně hodně využívám ADX, který v nabídce najdete samozřejmě také.

Výběr svíček

Na stejném panelu jako indikátory najdete i volbu svíček, které chcete na grafu mít. Můžete se tak přepnout třeba i na mé oblíbené Heikin Ashi.

Nastavení timeframe

Do třetice budete na horním panelu asi hodně používat přepínání timeframu. Na výběr máte od jedné sekundy až po jeden měsíc, takže si určitě vyberete.

Watchlist

Předposledním zajímavým místem je pravá strana, kde najdete místo pro seznam vašich oblíbených coinů či akcií. Jednoduše vyhledáte symbol a kliknutím ho přidáte do vaše listu. Příště už jen pohodlně překlikáváte mezi grafy svých oblíbených komodit.

Alerty

Poslední ovládací panel na pravé straně nabízí mimo jiné alerty, což je velmi šikovná věc. Není v lidských silách uhlídat všechny signály, pokud sledujete více komodit. Alerty vám umožňují nastavit si upozornění, když něco nastane. Nastavení alertu ví o tom, co máte na grafu za indikátory a nabízí rovnou nastavení na základě nějaké akce na nich. Pokud podmínka nastane, může vám přijít e-mail, vyskočit popup v prohlížeči, vyskočit push notifikace do mobilní aplikace a další. Za mě je ideální notifikace na mobil.

TradingView funkce

Mobilní aplikace

TradingView nabízí mobilní aplikaci pro iOS i Android a její používání vřele doporučuji. Je skoro až neuvěřitelné, že autoři serveru i do mobilu naskládali snad veškerou funkčnost z desktopové verze. Není to samozřejmě tak pohodlné, protože mobil má prostě menší obrazovku a nic s tím nenaděláte. Ale základní analýzu a vysledování signálu k nákupu či prodeji uděláte na mobilu bez problému. Váš účet se samozřejmě synchronizuje, takže v aplikaci vidíte to, co na počítači a naopak.

Rozdíl mezi placenou a zdarma verzí

Verze zdarma umí až neuvěřitelně mnoho „za ty peníze“. Autoři jsou si asi dobře vědomi toho, že i když nabídnou spousty funkcí zadarmo, většině obchodníků dříve či později nebudou stačit a změní se v platící klienty.

Těch rozdílů mezi placenou a zdarma verzí je hodně, pokud vás zajímají detailně, podívejte se na porovnání tarifů, ale v kostce jde o:

  • verze zdarma vás čas od času „otravuje“ reklamou
  • verze zdarma vám dovolí přidat do grafu jen tři indikátory
  • verze zdarma dovolí mít jen jeden aktivní alert
  • verze zdarma dovolí jen jeden watchlist

Placené programy jsou tři a nejlevnější stojí 14,95 USD/měsíc (12,95 USD při roční platbě). Já osobně považuji za killer fičuru, která vás přiměje platit, alerty. S jedním alertem díru do světa neuděláte a budete vše muset hlídat ručně. Kvůli alertům dříve či později zaplatíte 🙂

Všechny placené varianty mají měsíc zdarma na vyzkoušení, takže není proč váhat. Zkuste si placenou verzi zdarma a uvidíte, jestli nakonec budete chtít platit nebo vystačíte s verzí zdarma. A pozor, jakmile si aktivujete trial verzi placeného tarifu, přijde vám na mail sleva 50 % při roční platbě.

Vyzkoušet TradingView zdarma

PS: pokud žádnou nabídku na slevu nemáte, použijte tento odlkaz a dostanete slevu 30 dolarů 🙂

Článek je zde dostupný i v angličtině

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu