Ne každý chce nebo může nakupovat bitcoiny a jiné kryptoměny na burze. Existují i jiné cesty a v tomto článku se mrkneme podrobněji na jednu z nich.

Jak jsem slíbil v recenzi na kartu od crypto.com, podíval jsem se podrobněji i na další část aplikace a tou je nákup kryptoměn za české koruny. Ukážeme si to na příkladu nákupu BTC.

Článek předpokládá, že máte aplikaci crypto.com.

Zaslaní peněz na nákup bitcoinů

Ačkoliv lze Visa kartu od crypto.com nabíjet jinou kartou, nejde tyto prostředky použít na nákup kryptoměn. Nevím proč, ale tipuji nějaké legislativní omezení. Na nákup kryptoměn potřebujete mít prostředky ve Fiat Wallet a do té je lze dostat jen bankovním převodem (SEPA platba). Instrukce pro zaslání najdete trochu zastrčené na záložce Account – Fiat Wallet – Transfer – Deposit – Euro. Tím se doklikáte na stránku, kde je vše potřebné a hlavně je tam tlačítko, kterým si pošlete potřebné informace do emailu. Pak už jen zadáte ve svém bankovnictví příkaz k SEPA platbě a je to. Pozor na to, že některé banky možná ještě v dnešní době SEPA platbu zpoplatňují. Já používám mBank, kde je SEPA zdarma.

SEPA platba je hodně rychlá. Testovací příkaz jsem zadával 24. 8. během dne a  druhý den v 16:08 byly finance dostupné v aplikaci.

Nákup BTC

K nákupu bitcoinu vede v aplikaci cesta přes záložku Home a tlačítko Trade. Následně vyberete, zda chcete nakupovat nebo prodávat a o kterou kryptoměnu máte zájem. Pak už jen v horní části vyberete, že chcete platit z Fiat Wallet. Další možnosti jsou Crypto Wallet (platíte jinou kryptoměnou, kterou držíte – například můžete BTC nakoupit za CROcashbacku) a nebo Credit Card (momentálně je to v akci bez poplatku, takže můžete také zkusit, ale normálně je poplatek 3,5 %, takže se to nevyplatí.

Následně už jen vyberete, kolik BTC chcete a odešlete požadavek. Minimální množství je u nákupu bitcoinů 0,002 BTC (momentálně asi 20 USD). Nakoupené bitcoiny pak vidíte na záložce Accounts ve složce Crypto Wallet.

Jaký je kurz

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Samozřejmě, že důležitým ukazatelem je to, jaký kurz crypto.com pro nákup bitcoinu nabízí. Udělal jsem čtyři srovnání kurzu v různých měnách ve stejný okamžik:

  1. v okamžiku, kdy byl na burze Binance kurz 10 956 $, nabízelo crypto.com 11 013 $ (cca 0,5 % ve prospěch Binance)
  2. Coinmate měla 9 268 EUR a crypto.com 9 305 EUR (cca 0,4 % ve prospěch Coinmate)
  3. Bitstock nabízel kurz 254 703 Kč a crypto.com 249 016 Kč (cca 2,2 % ve prospěch crypto.com, pro účely testu jsem přepnul aplikaci crypto.com do CZK)
  4. Wirex ukazoval 9 466 EUR  a crypto.com 9 305 EUR (cca 1,7 % ve prospěch crypto.com)

Wirex se minulý týden chlubil, že patří k nejlevnějším a podle jeho srovnání vycházel lépe, než crypto.com. Mně to vychází opačně, ale třeba mám v rychlotestu nějakou chybu. Zkusím někdy opravdu BTC nakoupit a porovnat cenu pak.

Celkově nevychází kurz crypto.com vůbec špatně a i z tohoto rychlotestu je vidět, že kupovat kryptoměny přes něj není nijak nevýhodné a nemusíte se toho bát.

Přesun BTC do peněženky

Předpokládám, že čtenář Bitcoinvkapse ví, že nechávat kryptoměny u třetí osoby je mírně řečeno nerozumné. Nemáte privátní klíče, nemáte bitcoiny. Proto si je po nákupu ihned převeďte do své peněženky, ideálně té hardwarové (recenze Trezoru a Ledgeru najdete taky tady na serveru)

Pod záložkou Accounts klikněte na položku Bitcoin a pak na ikonku Transfer a tlačítko Withdraw. Následně vyberte External Wallet, přidejte adresu své peněženky (ideálně přes ofocení QR kódu) a odešlete své právě nakoupené bitcoiny na ni.

Pokud vás tento způsob nákupu kryptoměn zaujal a nečetli jste ještě recenzi karty, která je součástí aplikace crypto.com a umí vám dát cashback až 8 %, napravte to. Používat aplikaci jen pro nákup kryptoměn nedává moc smysl. A navíc je v článku i kód na bonus 50 USD 🙂

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu