Opět tu mám jeden dotaz z redakčního emailu, podle kterého je nazván celý tento článek – Jak vybrat peníze z burzy Binance.

Jak tedy vybrat FIAT peníze z Binance?

Výběrem peněz je v tomto případě myšleno převedení crypta do FIATu a jeho výběr. Jinými slovy, máte na Binance nějaký majetek v kryptoměnách, možná se vám ho povedlo znásobit díky sledování seriálu Trading od píky 🙂 a chcete si nějaké peníze převést zpět na FIAT měnu a udělat si jimi radost třeba na Vánoce.

Na Binance můžete vyměnit své kryptoměny na několik FIAT měn. Není mezi nimi CZK, ale samozřejmě jsou tam USD a EUR. Výběr peněz z Binance je velmi jednoduchý a nejlépe pochopitelný z tohoto obrázku:

Výběr z Binance

Přihlaste se na Binance a jděte do Peněženka a tam zvolte Fiat and spot a Vybrat. Pak už jen zvolte měnu a jak peníze chcete poslat – pravděpodobně pro vás bude nejlepší SEPA platba, přes kterou peníze přijdou na váš bankovní účet.

Alternativní možnosti

Nechávám zde i alternativní možnosti z doby, kdy na Binance SEPA platby nefungovaly a bylo třeba to udělat oklikou.

Pořídit si Visa kartu Binance

Nejjednodušší cesta je dostupná přímo ve vašem účtu na Binance – požádejte si o Visa kartu a utraťte své krypto v běžných obchodech. Nemusíte pak řešit žádné výběry peněz z Binance a ještě dostanete štědrý cashback. Přečtěte si velkou recenzi karty od Binance a jak to funguje.

Poslat do peněženky a dojít k bitcoin bankomatu

Pokud máte poblíž svého bydliště bitcoinový bankomat a nevadí vám o trochu horší kurz, než je třeba na burzách, pošlete si bitcoiny do své peněženky a prodejte je v bankomatu. Návod: Jak si poslat bitcoiny do peněženky (sice je pro burzu CoinMate, ale je to všude stejné).

Tento způsob je trochu nepohodlný, musíte někam jít a tam studovat návod na bankomatu, protože je to trochu složitější operace, než je výběr peněz v klasickém bankomatu. Navíc ne každý bitcoinmat umí prodej bitcoinu. Výhodou může být naopak to, že je to celkem anonymní transakce a pokud dodržíte určitá pravidla, nikdo vás jednoduše nespojí s danou transakcí.

Přeposlat na burzu CoinMate a vybrat Kč

Podpora webu

Líbí se vám článek? Podpořte Bitcoinvkapse.cz libovolnou částkou. Pošlete pár satoshi přes Lightning Network nebo použijte starou dobrou kartu a fiat peníze :) Podpořím tě.

Pokud chcete vše udělat od počítače a dostat české koruny přímo na váš bankovní účet, zkuste tuto cestu: Pošlete si bitcoiny či jinou podporovanou měnu na burzu CoinMate (účet na ní zřídíte zdarma). Na ní vše prodejte za naše Koruny a nechte si je poslat na účet.

Návod: jak poslat bitcoiny z burzy na burzu

Pokud si budete takto přeposílat menší částky, zvažte převedení prostředků na Litecoin, protože zaplatí nižší poplatek za transakci.

Poslat na kartu Wirex nebo Crypto.com, tam směnit a utratit

Je to dost podobný princip jako předešlý odstavec, ale odpadá nutnost mít k Binance ještě další účet na CoinMate. Musíte ale mít kartu Wirex nebo Crypto.com – o obě můžete požádat zdarma. Pokud už jednu z karet máte, pošlete si své bitcoiny místo do peněženky na kartu, následně je v mobilní aplikaci směňte na FIAT měnu, kterou pak už utratíte standardně placením kartou v obchodech. Příjemným bonusem je, že z každé platby dostanete zajímavý cashback. U Wirexu 0,5 % a u Crypto.com až 8 %. Z výše cashbacku je jasné, že doporučuji crypto.com 🙂

Čtěte dále:

Nevíte, která bije? Přihlaste se do e-mailového kurzu pro začátečníky. Nemusíte nikam chodit a je to zadarmo.