Opět tu mám jeden dotaz z redakčního emailu, podle kterého je nazván celý tento článek – Jak vybrat peníze z burzy Binance.

Pozor na podvodníky

Tento článek se věnuje tomu, jak vybrat peníze z Binance, pokud jste si je tam sami dali a třeba i zhodnotili, tj. jste opravdu uživateli burzy Binance a umíte se přihlásit k účtu na adrese binance.com. Pokud vám někdo volá a tvrdí, že máte na Binance peníze a účet vám zakládal on, jsou to s největší pravděpodobností podvodníci, kteří po vás budou chtít posílat další a další peníze. Nic jim neplaťte a s tím, co už jste jim poslali, se rozlučte. Bohužel.

TIP: Abyste příště nenaletěli, zkuste můj bezplatný kurz o Bitcoinu.

Jak tedy vybrat FIAT peníze z Binance?

Výběrem peněz je v tomto případě myšleno převedení crypta do FIATu a jeho výběr. Jinými slovy, máte na Binance nějaký majetek v kryptoměnách, možná se vám ho povedlo znásobit díky sledování seriálu Trading od píky 🙂 a chcete si nějaké peníze převést zpět na FIAT měnu a udělat si jimi radost třeba na Vánoce.

Na Binance můžete vyměnit své kryptoměny na několik FIAT měn. Není mezi nimi CZK, ale samozřejmě jsou tam USD a EUR. Výběr peněz z Binance je velmi jednoduchý a nejlépe pochopitelný z tohoto obrázku:

Výběr z Binance

Přihlaste se na Binance a jděte do Peněženka a tam zvolte Fiat and spot a Vybrat. Pak už jen zvolte měnu a jak peníze chcete poslat – pravděpodobně pro vás bude nejlepší SEPA platba, přes kterou peníze přijdou na váš bankovní účet.

Alternativní možnosti

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Nechávám zde i alternativní možnosti z doby, kdy na Binance SEPA platby nefungovaly a bylo třeba to udělat oklikou.

Pořídit si Visa kartu Binance

Nejjednodušší cesta je dostupná přímo ve vašem účtu na Binance – požádejte si o Visa kartu a utraťte své krypto v běžných obchodech. Nemusíte pak řešit žádné výběry peněz z Binance a ještě dostanete štědrý cashback. Přečtěte si velkou recenzi karty od Binance a jak to funguje.

Poslat do peněženky a dojít k bitcoin bankomatu

Pokud máte poblíž svého bydliště bitcoinový bankomat a nevadí vám o trochu horší kurz, než je třeba na burzách, pošlete si bitcoiny do své peněženky a prodejte je v bankomatu. Návod: Jak si poslat bitcoiny do peněženky (sice je pro burzu Coinmate, ale je to všude stejné).

Tento způsob je trochu nepohodlný, musíte někam jít a tam studovat návod na bankomatu, protože je to trochu složitější operace, než je výběr peněz v klasickém bankomatu. Navíc ne každý bitcoinmat umí prodej bitcoinu. Výhodou může být naopak to, že je to celkem anonymní transakce a pokud dodržíte určitá pravidla, nikdo vás jednoduše nespojí s danou transakcí.

Přeposlat na burzu Coinmate a vybrat Kč

Pokud chcete vše udělat od počítače a dostat české koruny přímo na váš bankovní účet, zkuste tuto cestu: Pošlete si bitcoiny či jinou podporovanou měnu na burzu Coinmate (účet na ní zřídíte zdarma). Na ní vše prodejte za naše Koruny a nechte si je poslat na účet.

Návod: jak poslat bitcoiny z burzy na burzu

Pokud si budete takto přeposílat menší částky, zvažte převedení prostředků na Litecoin, protože zaplatí nižší poplatek za transakci.

Alternativně si můžete bitcoiny přeposlat na nějakou českou směnárnu (Anycoin, Simplecoin, bit.plus …) a tam převést krypto na koruny.

Poslat na kartu Wirex nebo Crypto.com, tam směnit a utratit

Je to dost podobný princip jako předešlý odstavec, ale odpadá nutnost mít k Binance ještě další účet na Coinmate. Musíte ale mít kartu Wirex nebo Crypto.com – o obě můžete požádat zdarma. Pokud už jednu z karet máte, pošlete si své bitcoiny místo do peněženky na kartu, následně je v mobilní aplikaci směňte na FIAT měnu, kterou pak už utratíte standardně placením kartou v obchodech. Příjemným bonusem je, že z každé platby dostanete zajímavý cashback. U Wirexu 0,5 % a u Crypto.com až 8 %. Z výše cashbacku je jasné, že doporučuji crypto.com 🙂

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu