Slyšeli jste už o prohlížeči Brave? Kromě toho, že je rychlý a bezpečný, má ještě jednu zajímavou funkci – umí vás odměňovat v kryptoměně BAT.

Chrome na stereoidech

Brave browser je prohlížeč postavený na prohlížeči Chromium, takže jde prakticky o totožný prohlížeč, jako je v současnosti nejrozšířenější Chrome. Akorát bez vazby na Google. Brave se i detekuje jako Chrome, takže stránka, kterou navštěvujete nepozná, že máte Brave. Je dostupný pro všechny běžné platformy: Windows, macOS, Linux a v mobilech pro Android a iOS.

Hlavním plusem Brave je to, že hlídá vaše soukromí a tak v základním nastavení blokuje reklamy a různé šmírující scripty.

Pokud potřebujete totální anonymitu a nestačí vám anonymní okno, je přímo v prohlížeči Brave dostupný Tor browser – stačí otevřít „nové soukromé okno v prohlížeči Tor„. Nemusíte tak mít nainstalován Tor browser vedle svého standardního prohlížeče, což je skvělé a usnadňuje to používání.

Pokud Tor neznáte, tak vězte, že s jeho pomocí se úplně skryjete před okolním světem. Nikdo (ani váš poskytovatel internetu) neví a nemůže zjistit na jaké stránky se koukáte a co na nich děláte. Tor je tak nepostradatelný například v zemích s nedemokratickými režimy, ale vyplatí se i v našich končinách – váš ISP přeci nemusí vědět, že se vám líbí nějaké konkrétní pornostránky 🙂 A také jedině s Tor prohlížečem se dostanete na tzv. Dark net.

Tor okno v Brave

Odměny pro vás a provozovatele webů

S pohledu zaměření tohoto webu je zajímavá integrace kryptoměn do Brave. V nastavení prohlížeče totiž můžete povolit tzv. bezpečné reklamy, které do stránek servíruje přímo Brave a 70 % z příjmů z těchto reklam vám pak dá v podobě kryptoměny BAT (ERC20 token). Vy jako uživatel se pak můžete rozhodnout, jestli si odměnu necháte jen pro sebe nebo jí rozdělíte mezi své oblíbené webové stránky.

Bitcoinvkapse.cz je u Brave ověřeným webem, takže mi můžete jedním klikem nějaké ty BAT poslat, pokud vás blog baví 🙂

Kde koupit bitcoin?

Česká burza a směnárna Coinmate je výborná volba pro začátečníky i pokročilé. Pokud ji neznáte, přečtěte si mojí recenzi. Nebo se rovnou zaregistrujte.

Vyzkoušet Brave

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu