Používáte nějaký cashback portál? A víte o tom, že odměny za nákupy si už nemusíte nechávat vyplácet v korunách, ale můžete přejít na bitcoin?

Satsback- cashback portál vracející satoshi

Bitcoin proniká pomalu ale jistě do všech možných oborů a cashback portály nejsou výjimkou. Portál Satsback funguje úplně stejně jako klasický cashback server, ale místo korun vám vrací bitcoin, resp. satoshi.

Nenechte se zmást angličtinou na webu, funguje i na stovkách českých e-shopů. Ze známých značek najdete na Satsbacku třeba Mall, Sconto, SIKO koupelny, Lidl, Zoot, AboutYou, Vivantis, Tescomu, Pilulku, Kosmas, Flexibus, Dr.Max a mnoho dalších. České e-shopy jsou doplněny těmi globálními, jako např. Booking, Aliexpress, NordVPN a další. Podívejte se sami.

Část zapojených e-shopů:

Zapojené e-shopy

Proč si nechat vracet cashback v bitconu?

  • je to ideální cesta pro začátečníka jak získat bitcoin zdarma a osahat si ho. Pro zkušenější uživatele je to jednoduchá cesta, jak štosovat saty – pokud na daném e-shopu stejně nakupujete, proč si nevzít něco zpět v tvrdé měně.
  • je to v podstatě varianta pravidelného nakupování bitcoinu metodou DCA. Pokud v zapojených e-shopech nakupujete pravidelně, tak si díky Satsbacku můžete nějaké ty drobné spořit do bitcoinu.
  • pokud si utržené satoshi necháte, třeba z nich bude za pár let slušná suma. Určitě jste už viděli někde vzpomínky, jak stál iPhone před lety 100 bitcoinů. Kdybyste tehdy dostali zpět 2 %, to znamená 2 bitcoiny, měli byste dnes slušnou sumu…

To mi stačí, jdu to zkusit

Co je to cashback portál a jak funguje

Nesetkali jste se dosud s pojmem cashback portál? Je to služba, která vás odměňuje za to, že nakupujete v e-shopech. A nemusíte měnit své zvyky, nakupujete jak jste zvyklí, akorát za to dostáváte část útraty zpět. Možná si vybavíte české cashbackové portály jako jsou třeba  Tipli, Plná Peněženka, Vratné peníze a podobné, které v Česku používají statisíce lidí.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

A pokud si kladete otázku, kde se peníze na odměny berou, tak je to celkem jednoduché. Skoro každý větší e-shop má svůj affiiate program, ve kterém nabízí partnerům provizi za to, že mu přivedou nakupujícího. No a cashback portál nedělá nic jiného, než že své uživatele posílá nakupovat na zapojené e-shopy, od nich inkasuje zmíněnou odměnu a o tu se s vámi rozdělí. E-shop například vyplatí z každé vaší útraty cashback portálu 5 % a on vám dá 3 %. Zbytek je jeho zisk.

Pro připsání cashbacku je důležité přijít na e-shop přes cashback portál, tj. prokliknout se z jeho seznamu e-shopů, případně využít pro aktivaci cashbacku rozšíření v prohlížeči, viz dále.

Tady musím podotknout, že Satsback vás narozdíl od české konkurence nebombarduje denně mailovými nabídkami e-shopů a nesnaží se vás přimět nakupovat každý den. Je to možná nevýhoda pro něj, protože méně vydělá, ale rozhodně je to příjemné pro uživatele. Existenci cashbacku totiž nepotřebujete denně připomínat a přesto se vám nestane, že byste si zapomněli svůj nákup zlevnit. Je tady totiž …

Rozšíření do prohlížečů

Zásadním nástrojem pro využívání cashback portálů jsou jejich rozšíření do prohlížečů, která vás upozorní, že daný shop je do cashbacku zapojen a vy tak nepřijdete o žádnou provizi. Satsback má rozšíření pro Firefox, Chrome a Safari. Za Safari dávám velký palec nahoru, protože na to většina české konkurence kašle a rozšíření pro něj nemají. Rozšíření fungují na desktopu, v mobilním Safari zatím ne a jak je na tom mobilní Firefox a Chrome jsem nezkoušel, ale asi to bude stejné

A takhle vypadá rozšíření v akci – upozorní vás, že u Dr.Max můžete ušetřit až 2,5 %:

Satsback a Dr.Max

Jak probíhá výplata cashbacku

Výplata naspořených satoshi probíhá přes Lightning Network. Budete tedy potřebovat nějakou peněženku s jeho podporou. Pro úplný začátek vystačíte třeba s Wallet of Satoshi, později můžete zkusit pokročilejší Phoenix. Díky použití LN si můžete nechat vyplácet i malé částky a máte je ve své peněžence rychlostí blesku. Detailní zkušenost s výplatou doplním do článku později, zatím jsem nic nevybíral.

Kdo provozuje Satsback

Za portálem stojí polská firma Timechain z Krakowa a osobně jste se s nimi mohli potkat na nedávném BTC Prague. Nejde tedy o nějakou virtuální firmu bůhví odkud.

Tip na konec: Pokud budete platit za zboží kartou Plutus, dostanete zpět další procenta (minimálně tři).

Závěr

Pokud nakupujete na internetu a najdete na Satsback svůj oblíbený shop, není co řešit. Nemusíte nic měnit, nemusíte udělat nic navíc, kromě toho, že se jednou zaregistrujete. A pak už vám jen přibývají satoshi.

Plusy

  • získáváte bitcoin „za nic“
  • rozšíření do prohlížečů, které vás na cashback upozorní. A umí i Safari.

Mínusy

  • pro někoho možná angličina na webu, ale s tou při běžném používání (nakupování) nepřijdete do styku
  • hodilo by se rozšíření i pro mobilní prohlížeče

 

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu