Je to až neuvěřitelné, ale říjnový rekord v zisku na jeden obchod padl hned v listopadu. A Bitcoin dále padal. Pojďme na šestý díl seriálu o tradingu pro začátečníky.

Uteklo to jako voda a tenhle seriál o tradingu vychází už půl roku. Všechny díly najdete na tomto rozcestníku.

Otevřené pozice z října

Nejprve se pojďme podívat to, jak dopadly pozice otevřené v říjnu. Kromě BTC jsem držel LINK, XLM a EOS.

ChainLink (LINK)

Měl jsem nakoupeno průměrně za 0,000303086 BTC. Kurz se během listopadu pokusil jít nahoru, došel k 0,00035 BTC, ale pak se otočil a padal. Prodal jsem za 0,00032333 BTC, což je celkem hezký zisk přes 6 %. Když se k tomu přidá říjnový zisk 45 %, tak LINK nejde nemilovat 🙂 Na konci listopadu byl LINK na 0,000295 a v sestupném trendu. V prosinci ho budu bedlivě sledovat a čekat na otočku nahoru.

Stellar (XLM)

Stellar nakoupený v říjnu za 700 sat krásně stoupal až k 900 sat. Prodal jsem za 805 a bral tak zisk skoro 12 %. Pak jsem po otočce zkusil znovu pomalu nakupovat na 828 sat, ale nepovedlo, se XML padal dál a na stoplossu 777 sat jsem vystoupil = 6 % ztráta. I v prosinci budu mít XML v merku.

EOS

EOS nakoupen na konci října za 3576 sat jsem prodal na 3735 sat, což je příjemný zisk přes 4 %. Prodal jsem dobře, protože na konci listopadu se cena motá kolem úrovní, za které jsem nakupoval na konci října.

Listopadové obchody

Fetch.ai (FET)

FET předvedl na konci listopadu raketu, takže zpětným pohledem je vidět, že jsem blbě prodal. Ale po bitvě je každý generál, že 🙂 První obchod byl nákup za 456 sat a prodej za 498 sat, to je zisk skoro 10 %, takže super. Pak jsem zkusil ještě jeden obchod s nákupem za 500 sat, ale skončilo to na stoplossu za 475 = 5 % mínus. Ten druhý pokus byl za polovinu peněz proti prvnímu. Bylo to takové to „co kdyby to ještě šlo výš a když ne, zbavím se toho rychle“. No, zbavil jsem se rychle, ale úplně nesmyslně, protože na konci listopadu je FET na 787 sat. Kdyby náhodou v růstu pokračoval, udělal jsem jeden malý nákup na 773 sat.

Miota (IOTA)

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Nepovedený pokus. Vypadalo to, že dojde k odrazu nahoru, ale nekonalo se. Nákup za 2940 sat a stoploss na 2879 znamenal ztrátu 2 %. Miota se během listopadu vlastně nikam nehnula, uvidíme v prosinci.

Litecoin (LTC)

Na ceně 0.006780 BTC jsem koupil Litecoin. Tohle je spíše dlouhodobější investice, protože věřím, že za tyhle ceny se nebude prodávat donekonečna a musí jít nahoru.

Tron (TRX)

Tron vypadal na růst, ale nákup za 218 sat skončil neúspěchem, když mi cena poměrně těsně lízla stop loss na 199 sat a bylo to – ztráta 1 %. TRX pak během listopadu spíše ztrácel a na jeho konci se začal zvedat. Taky je to kandidát na bedlivé sledování. Podle trend line by se měl odrazit nahoru.

WAVES

Povedlo se mi nakoupit těsně před otočkou trendu, takže nákup za 892 sat a prodej stop lossem na 840 = mínus 6 %. Na konci listopadu to bylo ještě horší a kurz se motal kolem 800 sat.

Genesis Vision (GVT)

Nákup za 1380 sat a prodej za 1409 = zisk 2 %. Takový rychlý obchod, od kterého jsem čekal víc, ale nedopadlo to. Ale stále podle hesla „Důležité je na tradingu neprodělat“ 🙂

CELER

Nákup za 57 sat a prodej za 62 = 9 % zisk – vsadil jsem na to, že u 62 – 63 sat se kurz několikrát otočil dolů.

Cardano (ADA)

Nákup za 509 sat prodej za 546 = zisk 7 %. Vsadil jsem na to, že po rychlém růstu většinou následuje propad a že je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.

Otevřené pozice do prosince

MCO

Nakoupil jsem za 5200 sat a jsme ve stoupajícím trendu, tak uvidíme, kam to může dojít. Prostor pro růst tam je.

MATIC

První nákup za 152 sat a pak mě vyhodil stoploss na 160 sat. Sice zisk 5 %, ale ten stoploss mě fakt vytočil, protože mi ho trefil přesně a a široko daleko už pak nikdy, podívejte se na obrázek:

Stoploss Matic

Nenechal jsem se ale odradit, což se ukázalo jako skutečný majstrštyk. Postupně jsem nakoupil na 180, 220 a 269 sat. To znamená na konci listopadu zisky 100 %,  63 % a  33 %!

A držím dál, protože MATIC má podle mě před sebou překonání ATH na 552 sat, takže pořád je čas dobře nakoupit  🙂

Fetch.ai (FET)

Jak jsem psal výše, držím i trochu FET, kdyby se rozhodl pokračovat nahoru. Při poklesech budu asi ředit.

DASH

Dash začal vypadat docela zajímavě, tak jsem nastoupil 0,007150 BTC a uvidíme v prosinci.

Bitcoin v listopadu

Bitcoin na konci října nabral směr nahoru a vše vypadalo krásně. Jenže pak se to zvrtlo a následoval pád z  9 200 $ až na 6 500 $. A opět se začali objevovat články o tom, jak spadne na 3 000 a podobně. Nicméně na konci listopadu se vše začalo zase otáčet a kdo se nebál nakoupit kolem 7 000 $, mohl brát za pár dní 10 % zisku. Jak to bude vypadat v prosinci je otázka za milion.

Stav portfolia

Jak už jsem vysvětloval v některém z předešlých dílů, nezajímá mě momentálně zhodnocení vůči FIATu, ale vůči BTC. Jinými slovy, svým snažením s altcoiny se snažím hromadit bitcoiny, protože není otázkou jestli půjde BTC výrazně nahoru, ale kdy půjde výrazně nahoru.

V listopadu se mi povedlo v bitcoinech vydělat 19 %. Tohle kdyby mi někdo řekl před půl rokem, tak bych asi nevěřil. Nicméně horší měsíce asi přijdou, to nemám strach 🙂

Plány na prosinec

Je to trochu ostuda, ale nepovedlo se mi zatím dokončit online kurzu Senior trader od AltClubu, takže recenze taky ještě není. Recenze předešlých kurzů najdete pohromadě na tomto rozcestníku a já pevně doufám, že v prosinci stihnu toho seniora a vydám i jeho recenzi.
UPDATE: v lednu už vyšla.

Postupně jsem se dopracoval k tomu, že si budu muset o jednotlivých obchodech dělat více poznámek. Často po pár týdnech nevím, proč jsem do obchodu šel a co jsem tím vlastně sledoval. Nemluvě o tom, že pak nemám systém, jak strategie zpětně vyhodnocovat. Tohle je mimochodem jedna z věcí, kterou jsem pochopil díky výše zmíněnému kurzu.

Od ledna se také chystám změnit formát tohoto seriálu. Plánuji, že pro účely seriálu vložím do veřejně viditelného portfolia nějaký obnos a čtenáři tak uvidí konkrétní obchody a konkrétní růst či propad.

Myslím, že se mi v listopadu trochu povedlo eliminovat impulzivní obchody, kde nebyl vstup 100% podložen indikátory. Ale pořád je co zlepšovat.

No a nechám si tady minulou poznámku o tom, že se nám v prosinci snad Bitcoin vrátí nad 10 000 dolarů. Ale moc tomu nevěřím 🙂

Máte nějaké dotazy nebo rady? Podělte se v diskusi.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu