Po dvou kurzech pro začátečníky jsem u AltClub.com absolvoval i třetí kurz v pořadí, který už se věnuje pokročilejším technikám obchodování a nechá vás nakouknout pod pokličku tradingu. Jak se mi líbil?

Pro pořádek nejprve odkazy na mé předešlé recenze kurzu pro začátečníky a pro pokročilejší.

Nejprve cena a obsah – za svých 1 590 Kč dostanete 14 lekcí. A pokud se vám nechce číst celou recenzi, můžete rovnou zkusit jednu lekci kurzu zdarma.

TIP: pokud se na kurz proklinete z tohoto článku, získáte na něj slevu 10 %

Obsah kurzu

 1. Proč obchodovat a nedržet kryptoměny?
 2. Typologie obchodníků
 3. Výběr burzy a založení obchodního účtu
 4. Základy a pojmy zobrazení trhů
 5. Typy grafů
 6. Trend a range – stav trhu
 7. Na čem a jak vyděláváme?
 8. Obchodní příkazy a pohyb trhu
 9. Interpretace dat a grafů
 10. Breakout range
 11. Klouzavý průměr
 12. RSI indikátor
 13. Práce s grafy v TradingView
 14. Stavíme obchodní systém

A teď k jednotlivým lekcím podrobně:

Proč obchodovat a nedržet kryptoměny?

Úvodní lekce obsahuje hlavně seznámení s lektory, ale už zde na začátku dostanete pár dobrých rad pro budoucí obchodování. Možná jste je už slyšeli – vše je to o sebekázni a dodržování plánu.

Typologie obchodníků

Dozvíte se, jaké existují čtyři druhy obchodníků, jaké mají jednotlivé typy výhody a nevýhody a čemu se jako začátečník vyhnout.

Výběr burzy a založení obchodního účtu

Na můj vkus trochu zbytečná kapitola, protože se v podstatě jen odkazuje na předešlý kurz kryptoměn pro pokročilé, kde je výběr burzy už popsán. Užitečné je srovnání burz ke stažení.

Základy a pojmy zobrazení trhů

Seznámení se základními pojmy a tím, co na grafu můžete vidět a měli byste sledovat.

Typy grafů

Kupte si bitcoiny přímo zde

Přímo na Bitcoinvkapse.cz je jednoduchá směnárna, kde nakoupíte bitcoiny na pár kliků. Jednoduše, rychle, bezpečně. Vyzkoušejte to.

Hodně stručná kapitola popisující tři základní typy grafů.

Trend a range – stav trhu

Vysvětlení dvou základních stavů trhu.

Na čem a jak vyděláváme?

Po dvou trochu plonkových lekcích zase jedna zajímavá a užitečná. Dozvíte se něco o tom, jak vydělávat i při malé úspěšnosti obchodování. Není to nic překvapivého, ale vidět to černé na bílém je hodně užitečné.

Obchodní příkazy a pohyb trhu

Konečně něco praxe. Lektoři vám ukáží, jak funguje na burze nabídka a poptávka a jak to hýbe s kurzem.

Interpretace dat a grafů

A praxe pokračuje – v této lekci už se naučíte rozpoznávat příležitost k nákupu a prodeji. Poslední minutu kapitoly už máte tendenci v druhém okně prohlížeče najíždět burzu s grafy a vrhnout se do tradingu. Ale poslední věta této kapitoly vás od toho ještě na chvilku odradí 🙂

Breakout range

Seznámení se zajímavým identifikátorem, který by podle lektorů měl generovat málo falešných signálů a být tak ziskovější. Uvidíme, jak to funguje v praxi.

Klouzavý průměr

Od práce čistě s cenou a jejím pohybem se v této lekci dostanete k indikátorům, které vznikají výpočtem ze starších dat a v grafu je okem nevidíte. Nejjednodušší je klouzavý průměr a lekce ukazuje i to, jak podle něj jednoduše obchodovat.

RSI indikátor

Další z indikátorů, který jen okem na grafu nevidíte a potřebujete specializovaný nástroj. Doplňuje vám pohled na trh.

Práce s grafy v TradingView

Asi nejužitečnější lekce celého kurzu, protože v ní už se prakticky pracuje s grafy a identifikátory a vše, co jste se v kurzu naučili teoreticky, se zde ukazuje v praxi.

Stavíme obchodní systém

Poslední lekce trochu mate názvem, protože se v ní žádný obchodní plán nestaví. Nicméně v této lekci dostanete alespoň návod na to, jak postupovat, když chcete začít obchodovat. Tj. jak otestovat myšlenku a kdy začít obchodovat s reálnými penězi. Druhá půlka lekce hlavně promuje následující kurz pokročilého obchodování. Ten stojí bez desetikoruny pět tisíc a já osobně se zatím stále rozmýšlím, jestli do něj jít. Uvidíme.

Pokud vás láká trading, ale nic moc o něm nevíte, můžu kurz jedině doporučit. Získáte základy, pochopíte principy a pokud máte odvahu, můžete už nabyté vědomosti testovat na burze. Dávám 8 bodů z 10. Ty body dolů jsou za některé plonkové kapitoly.

Zkusit jednu lekci zdarma

Čtěte dále: