Po dvou kurzech pro začátečníky jsem u AltClub.com absolvoval i třetí kurz v pořadí, který už se věnuje pokročilejším technikám obchodování a nechá vás nakouknout pod pokličku tradingu. Jak se mi líbil?

Pro pořádek nejprve odkazy na mé předešlé recenze kurzu pro začátečníky a pro pokročilejší.

Nejprve cena a obsah – za svých 1 590 Kč dostanete 14 lekcí. A pokud se vám nechce číst celou recenzi, můžete rovnou zkusit jednu lekci kurzu zdarma.

TIP: pokud se na kurz proklinete z tohoto článku, získáte na něj slevu 10 %

Obsah kurzu

 1. Proč obchodovat a nedržet kryptoměny?
 2. Typologie obchodníků
 3. Výběr burzy a založení obchodního účtu
 4. Základy a pojmy zobrazení trhů
 5. Typy grafů
 6. Trend a range – stav trhu
 7. Na čem a jak vyděláváme?
 8. Obchodní příkazy a pohyb trhu
 9. Interpretace dat a grafů
 10. Breakout range
 11. Klouzavý průměr
 12. RSI indikátor
 13. Práce s grafy v TradingView
 14. Stavíme obchodní systém

A teď k jednotlivým lekcím podrobně:

Proč obchodovat a nedržet kryptoměny?

Úvodní lekce obsahuje hlavně seznámení s lektory, ale už zde na začátku dostanete pár dobrých rad pro budoucí obchodování. Možná jste je už slyšeli – vše je to o sebekázni a dodržování plánu.

Typologie obchodníků

Dozvíte se, jaké existují čtyři druhy obchodníků, jaké mají jednotlivé typy výhody a nevýhody a čemu se jako začátečník vyhnout.

Výběr burzy a založení obchodního účtu

Kde koupit bitcoin?

Česká burza a směnárna Coinmate je výborná volba pro začátečníky i pokročilé. Pokud ji neznáte, přečtěte si mojí recenzi. Nebo se rovnou zaregistrujte.

Na můj vkus trochu zbytečná kapitola, protože se v podstatě jen odkazuje na předešlý kurz kryptoměn pro pokročilé, kde je výběr burzy už popsán. Užitečné je srovnání burz ke stažení.

Základy a pojmy zobrazení trhů

Seznámení se základními pojmy a tím, co na grafu můžete vidět a měli byste sledovat.

Typy grafů

Hodně stručná kapitola popisující tři základní typy grafů.

Trend a range – stav trhu

Vysvětlení dvou základních stavů trhu.

Na čem a jak vyděláváme?

Po dvou trochu plonkových lekcích zase jedna zajímavá a užitečná. Dozvíte se něco o tom, jak vydělávat i při malé úspěšnosti obchodování. Není to nic překvapivého, ale vidět to černé na bílém je hodně užitečné.

Obchodní příkazy a pohyb trhu

Konečně něco praxe. Lektoři vám ukáží, jak funguje na burze nabídka a poptávka a jak to hýbe s kurzem.

Interpretace dat a grafů

A praxe pokračuje – v této lekci už se naučíte rozpoznávat příležitost k nákupu a prodeji. Poslední minutu kapitoly už máte tendenci v druhém okně prohlížeče najíždět burzu s grafy a vrhnout se do tradingu. Ale poslední věta této kapitoly vás od toho ještě na chvilku odradí 🙂

Breakout range

Seznámení se zajímavým identifikátorem, který by podle lektorů měl generovat málo falešných signálů a být tak ziskovější. Uvidíme, jak to funguje v praxi.

Klouzavý průměr

Od práce čistě s cenou a jejím pohybem se v této lekci dostanete k indikátorům, které vznikají výpočtem ze starších dat a v grafu je okem nevidíte. Nejjednodušší je klouzavý průměr a lekce ukazuje i to, jak podle něj jednoduše obchodovat.

RSI indikátor

Další z indikátorů, který jen okem na grafu nevidíte a potřebujete specializovaný nástroj. Doplňuje vám pohled na trh.

Práce s grafy v TradingView

Asi nejužitečnější lekce celého kurzu, protože v ní už se prakticky pracuje s grafy a identifikátory a vše, co jste se v kurzu naučili teoreticky, se zde ukazuje v praxi.

Stavíme obchodní systém

Poslední lekce trochu mate názvem, protože se v ní žádný obchodní plán nestaví. Nicméně v této lekci dostanete alespoň návod na to, jak postupovat, když chcete začít obchodovat. Tj. jak otestovat myšlenku a kdy začít obchodovat s reálnými penězi. Druhá půlka lekce hlavně promuje následující kurz pokročilého obchodování. Ten stojí bez desetikoruny pět tisíc a já osobně se zatím stále rozmýšlím, jestli do něj jít. Uvidíme.

Pokud vás láká trading, ale nic moc o něm nevíte, můžu kurz jedině doporučit. Získáte základy, pochopíte principy a pokud máte odvahu, můžete už nabyté vědomosti testovat na burze. Dávám 8 bodů z 10. Ty body dolů jsou za některé plonkové kapitoly.

Zkusit jednu lekci zdarma

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu