Dnes tu máme opět něco z rubriky nad dopisy čtenářů. Jak poslat krypto z jedné burzy na druhou?

[článek je staršího data, některé věci se mohli trochu změnit, ale obecně stále platí]

V redakční schránce mi přistál dotaz zhruba tohoto znění:

(…) rád bych převedl své kryptoměny z Coinbase na Coinmate účet. (…) V Coinbase je možnost poslat kryptoměnu někam na „recipient“ BTC address“. Bohužel jsem žádné číslo svého Coinmate účtu nenašel. Můžu poprosit o radu?

Pojďme na to

Čistě technicky je to úplně to samé, jako posílat si krypto z burzy do peněženky nebo z peněženky na burzu. Vždy potřebujete adresu, na kterou bitcoiny nebo jiné krypto pošlete. Jediný rozdíl je v tom, že v peněžence máte své adresy a na burze jde o adresy burzy a burza pouze interně eviduje, které prostředky patří na čí účet. Nezapomeňte, že bitcoiny na burze nikdy nejsou vaše!

Přesun z Coinbase na Coinmate

Ukážeme si přesun kryptoměn z burzy na burzu v praxi. Konkrétně přesuneme bitcoiny z burzy Coinbase na burzu Coinmate (Proč je Coinmate nejlepší volba pro začátečníky). Tenhle přesun se vám může hodit v případě, že chcete krypto prodat a jednoduše dostat české koruny na český účet – Coinmate má účet ve Fio, takže nebudete platit žádný zahraniční převod. Pokud nepohrdnete žádnou možností jak vydělat pár dolarů, uděláte prvních pár obchodů na Coinbase, seberete 10 $ bonus a pak se přesunete na Coinmate 🙂 (bonus dostane každý, kdo nakoupí kryptoměny aspoň za 100 $)

Získání adresy na Coinmate pro zaslání bitcoinů

  1. přihlaste se na svůj účet u Coinmate
  2. klikněte na Funds a pak Deposits
  3. vyberte, co chcete vkládat. Pro náš příklad je to BTC.
  4. získali jste adresu, kterou zadáte na Coinbase (adresu si vygenerujte vlastní, pokud byste poslali BTC na tu z příkladu, pošlete je na můj účet, za což předem děkuji 🙂

Odeslání bitcoinů z Coinbase

  1. přihlaste se na svůj Coinbase účet
  2. na stránce Accounts klikněte u BTC Wallet na Send
  3. ve vrstvě, která vyskočí, zadejte adresu získanou v předešlém kroku na Coinmate
  4. zadejte kolik BTC chcete poslat a odešlete

Opačný směr – z Coinmate na Coinbase

Pro opačný směr opět potřebujete adresu kam BTC poslat, tu získáte na Coinbase po kliku na tlačítko Receive (hned vedle zmiňovaného Send).

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

A na Coinmate zase naopak potřebujete zvolit Funds a pak Withdrawals. Tím se dostanete k formuláři pro zadání adresy vygenerované na Coinbase a BTC na ni odešlete.

Jak poslat BTC na Binance

Burzu Binance objevíte v okamžiku, kdy se nespokojíte s Bitcoinem či Litecoinem a budete chtít nakupovat více různých kryptoměn, případně budete chtít obchodovat aktivněji a „začátečnické“ burzy vám přestanou stačit. Binance je pro pokročilé obchodování určitě dobrá volba a pokud účet nemáte, zřídíte si ho jednoduše tudy.

Stejně jako na jiných burzách i zde jděte na Funds a pak Deposits. Následně vyberte krypto, které chcete na Binance poslat (seznam podporovaných kryptoměn na Binance je opravdu hóóódně dlouhý). Hotovo, máte adresu, na kterou si pošlete své BTC z jiné burzy nebo ze své peněženky.

Binance

Jak dlouho trvá převod?

Vše záleží na aktuální situaci v síti, obecně se dá říct, že za normální situace se bitcoiny na nové adrese objeví do pár minutnižších desítek minut.

Tip na závěr

Pokud nakoupíte či prodáte, co jste chtěli, nezapomeňte prostředky z burzy zase stáhnout do bezpečí své peněženky. Například do Trezoru.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu