Když nakoupíte bitcoiny, litecoiny a další měny na burze, není příliš moudré je na burze ponechat. Podívejte se na návod, jak si poslat do peněženky kryptoměny z burzy CoinMate.

Pokud jste v kryptu úplným nováčkem, přečtěte si něco peněženkách a o tom, proč nenechávat kryptoměny na burze.

Pokud už nejste úplným nováčkem, tak pravděpodobně víte, že pro našince je asi nejjednodušší začít na burze CoinMate, která umí přijímat české koruny, pro jejich zaslání nepotřebujete zahraniční platbu (SEPA) a na burze máte peníze do pár hodin. Pokud jste náhodou ještě na CoinMate nenarazili, určitě ji zkuste, registrace je samozřejmě zdarma.

A nyní už pojďme na slíbený návod.

Jak poslat kryptoměny z CoinMate do své peněženky

Přihlaste se na svůj účet, klikněte na Account a pak vyberte Withdrawal (klikněte si pro zvětšení obrázku):

Výběr kryptoměn z CoinMate

Potom klikněte na kryptoměnu, kterou chcete vybrat (pokud kliknete na českou vlaječku, můžete vybrat koruny).

CoinMate poslání do peněženky 2

Pro příklad jsem zvolil poslání bitcoinů. Na následující obrazovce vyberete kolik bitcoinů chcete odeslat (v příkladu posíláme 0,003 BTC) a hlavně kam je chcete poslat, tj. adresu vaší peněženky. Adresu získáte tak, že ve své peněžence kliknete na Receive nebo něco podobného a peněženka vám adresu pro zaslání ukáže. Zároveň vidíte i to, kolik opravdu do peněženky doputuje, tj. kolik spolkne poplatek za transakci (v našem příkladu bude poplatek 0,0004 BTC.

Poslaní kryptoměn z CoinMate

Kupte si bitcoiny přímo zde

Přímo na Bitcoinvkapse.cz je jednoduchá směnárna, kde nakoupíte bitcoiny na pár kliků. Jednoduše, rychle, bezpečně. Vyzkoušejte to.

Až vše vyplníte stiskněte Withdraw. Pokud máte na CoinMate zapnuté dvoufázové ověření, což doporučuji, budete ještě v následující obrazovce požádání o potvrzení číselným kódem. A to je vše, bitcoiny jsou na cestě do vaší peněženky. Počítejte s tím, že transakce nějakou dobu trvá. Po odeslání vám ještě burza nabídne uložení příkazu jako šablony – příště nebudete muset hledat adresu své peněženky.

Pokud vidíte na stránce s přehledem transakcí (menu Transactions) něco takového v posledním sloupečku, tak transakce ještě není hotová:

Nehotová transakce

Jakmile tam naskočí něco takového, je hotovo a zkontrolujte si stav ve své peněžence:

Hotová transakce

Čtěte dále: