Když nakoupíte bitcoin na burze, není příliš moudré je na burze ponechat. Podívejte se na návod, jak si poslat do peněženky kryptoměny z burzy Coinmate.

[článek je staršího data, některé věci se mohli trochu změnit, ale obecně stále platí]

Pokud jste v kryptu úplným nováčkem, přečtěte si něco peněženkách a o tom, proč nenechávat kryptoměny na burze.

Pokud už nejste úplným nováčkem, tak pravděpodobně víte, že pro našince je asi nejjednodušší začít na burze Coinmate, která umí přijímat české koruny, pro jejich zaslání nepotřebujete zahraniční platbu (SEPA) a na burze máte peníze do pár hodin. Pokud jste náhodou ještě na Coinmate nenarazili, určitě ji zkuste, registrace je samozřejmě zdarma.

A nyní už pojďme na slíbený návod.

Jak poslat kryptoměny z Coinmate do své peněženky

Přihlaste se na svůj účet, klikněte na Vklady a výběry a pak vyberte Výběr. Potom klikněte na kryptoměnu, kterou chcete vybrat (pokud kliknete na českou vlaječku, můžete vybrat koruny).

Coinmate výběr BTC

Pro příklad jsem zvolil poslání bitcoinů. Na následující obrazovce vyberete kolik bitcoinů chcete odeslat  a hlavně kam je chcete poslat, tj. adresu vaší peněženky. Adresu získáte tak, že ve své peněžence kliknete na Receive nebo něco podobného a peněženka vám adresu pro zaslání ukáže. Zároveň vidíte i to, kolik opravdu do peněženky doputuje (čistá částka), tj. kolik spolkne poplatek za transakci (v našem příkladu bude poplatek 0,0002 nebo 0,00005 BTC (podle toho, jak moc na transakci spěcháte).

500 Kč na první nákup bitcoinů

Chcete dostat pětikilo na první nákup BTC? Je to snadné. Zaregistrujte se na české burze Coinmate, nakupte bitcoin za 1 000 Kč a odměna je vaše. Neznáte CoinMate? Přečtěte si recenzi.

Výběr BTC

Až vše vyplníte stiskněte Výběr. Pokud máte na Coinmate zapnuté dvoufázové ověření, což doporučuji, budete ještě v následující obrazovce požádání o potvrzení číselným kódem. A to je vše, bitcoiny jsou na cestě do vaší peněženky. Počítejte s tím, že transakce nějakou dobu trvá. Po odeslání vám ještě burza nabídne uložení příkazu jako šablony – příště nebudete muset hledat adresu své peněženky (ale nedoporučuje se používat stále stejnou adresu).

Na záložce Historie pak uvidíte v jakém stavu transakce je a zda už byla odeslána, resp. připsána do peněženky. A to je vše.

Čtěte dále:

Líbilo nebo pomohlo? Můžete mě podpořit přes Lightning Network:

lnurl1dp68gurn8ghj7ampd3kx2ar0veekzar0wd5xjtnrdakj7tnhv4kxctttdehhwm30d3h82unvwqhksmmdv4ek2cfsxsyrj00p NEBO bitcoinvkapse@lnbc.cz (?)

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu