Když se mi tady pod jedním článkem objevil dotaz, kde se dá prodat coin Kauri, nevěnoval jsme tomu pozornost a poslal tazatele na Coinmarketcap, kde jsou uvedeny burzy pro všechny coiny. Jenže později mi došlo, že to má něco společného se značně pochybným podnikáním pana Čmolíka.

Na tenhle článek jste tedy pravděpodobně přišli ze dvou důvodů:

  1. uvažujete o koupi mincí Kauri
  2. už jste si ten shit koupili a snažíte se zachránit co jde

Mám pro vás pár rad:

Nekupuje nic, čemu nerozumíte

Nevíte absolutně nic o kryptoměnách. Přijde za vámi nějaký trouba a vypráví vám, že zrovna on „vynalezl“ kryptoměnu, která je naprostá bomba a vy na její koupi pohádkově zbohatnete. Zhluboka se nadechněte, napočítejte do desíti a pak si položte otázku, jestli fakt chcete spláchnout své úspory do záchodu. Klidně to ale udělejte, je to vaše věc.

Jen se ještě zamyslete: Kdybych za vámi přišel a začal vám vyprávět o tom, že jsem našel skvělé růžové kamínky, které budou brzy cennější než zlato a ať je ode mě rychle nakupujete, přišlo by vám to jako fajn nápad? Asi ne, že? Tak proč, když chcete vlastnit kryptoměnu, uvažujete o nákupu shitcoinu jako je Kauri a nekoupíte si zlato – Bitcoin? Nenechte se oblbnout řečmi, že díky měně XY nyní může na kryptoměnách profitovat každý. Není to pravda, nepotřebujete žádného gurua ani žádnou speciální kryptoměnu, abyste si sami mohli koupit jakoukoliv kryptoměnu chcete. Jako v každém oboru potřebujete hlavně znalosti. Neinvestujte do ničeho, čemu nerozumíte.

Nahlodal jsem vás? Sláva. Pravděpodobně jsem vám zachránil dost peněz. Pokud tedy své peníze do záchodu spláchnout nechcete, tak si raději o kryptoměnách něco přečtěte tady na webu, absolvujte nějaký kurz (jsou i zdarma), zapište si newsletter a pak si kupte pro začátek bitcoin – pokud umíte ovládat internetové bankovnicví, zvládnete to i bez pomoci Čmolíků a jemu podobných.

Investice do kryptoměn je vysoce riziková, ale když už to riziko chcete podstoupit, kupte si něco, co má historii, co je ověřeno více jak deseti lety fungování a ne shitcoin, který vám doporučuje hochštapler na YouTubu.

Taky je rozumné si vygooglit jméno toho, kdo vám neuvěřitelnou možnost zhodnocení nabízí. U Čmolíka by vás měly výsledky varovat.

Nakoupili jste Kauri nebo jiný shit

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Zaplatili jste si pravděpodobně hodně drahou životní lekci o tom, že peníze nerostou na stromech a zázračné zbohatnutí neexistuje. Může vás hřát u srdce, že jste svými penězi přispěli na luxusní život podvodníka, který vás do toho uvrtal.

Kde Kauri prodat

Prakticky každá kryptoměna má svoji stránku na serveru Coinmarketcap.com (pokud nemá, je to další vykřičník) a tam se dozvíte, že Kauri můžete prodat na burze Latoken (V kryptoměnové komunitě je ale tato burza známá tím, že nemá problém zalistovat i podvodné tokeny). Pokud už jste se nechali napálit a nakoupili, doporučuji se toho zbavit a zachránit co se dá přelítím do BTC (v jiném páru to burza neobchoduje).

PS: ano, existují mince, které opravdu řeší nějaký problém a mají před sebou možná růst o tisíce procent. Ale najít je, je jako hledat jehlu v kupce sena. Pokud po takových mincích toužíte, máte dvě možnosti:

  1. ponořit se do stovek whitepaperů, pročítat je, lustrovat tým za nimi, dělat si propočty, ověřovat teorie atd. a pak možná nějakou takovou najdete a vsadíte si, že za 5 let to bude nové Ethereum, LINK, nebo Polkadot
  2. zaplatíte lidem, kteří tu práci udělají za vás a tipy na opravdu zajímavé mince vám poskytnout

Podrobněji Kauri výborně rozebírá článek na btctip.cz a závěr je …. Podvod.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu