Mám za sebou rok členství v projektu Trader 2.0 a je čas tuto dlouhodobou recenzi uzavřít. Jak se po roce na členství dívám a vyplatilo se mi?

TIP: Přečtěte si nejprve úvodní recenzi projektu Trader 2.0. Členství si můžete zakoupit zde.

V rámci členství máte k dispozici spousty věcí, ale já se v tomto seriálu věnuji jen jedné části a to jsou signály k nákupům. Musím také zdůraznit, že níže nejsou exaktní výsledky všech signálů, protože z nejrůznějších důvodu neobchoduji úplně všechny signály, případně jsem některé zobchodoval jinak. Typicky rozdíl vzniká například v tom, jak zobchodujete signál, který má dva targety – můžete prodávat 50:50, 75:25, 25:75 atd. Výsledek stejného signálu má pak každý trader jiný. Můžete také nastavit o trochu jinak stoploss a vypadnete tak z obchodu i když ostatní členové v něm zůstanou. Prostě signál je jen signál a jak s ním naložíte je vaše věc.

V posledních čtyřech měsících roku se ke zmatení přidalo i to, že část obchodů se přesunula na burzu Kucoin, která nevyžaduje KYC. Chápu „bojovníky“ proti KYC, ale na druhou stranu se domnívám, že každou burzu KYC dožene, takže to odcházení z Binance na Kucoin mi přijde trochu zbytečné.

Kucoin i Binance jsou si hodně podobné, obchodovat na nich zvládne každý (i když subjektivně má Kucoin horší UX a hůře se mi používá). Problém ale vzniká hlavně v tom, že musíte neustále přesouvat kapitál sem a tam, protože některé mince na Binance nejsou a to je hodně nepohodlné. Takže některé obchody na Kucoinu jsem nedělal, protože jsem tam prostě neměl peníze a neměl jsme v ten okamžik čas řešit jejich přesun.

Pro vyhodnocení obchodů používám export z burzy Binance, který pak zpracuji v Google tabulce a zjistím, jak si stojím od začátku ledna 2021 – vím, jaký jsem měl kapitál určený na trading v BTC a jaký v USDT. Z exportu jednoduše poznám, kolik BTC či USDT jsem celkem vydělal nebo nedejbože prodělal.

Pozor: ve výsledcích nejsou započteny neuzavřené obchody a protože můj test končí, už se tam nikdy nezapočtou.

Kontext

Pro kontext toho, co se za poslední 2 měsíce na trzích dělo, se podívejte na následující graf bitcoinu:

Kde koupit bitcoin?

Česká burza a směnárna Coinmate je výborná volba pro začátečníky i pokročilé. Pokud ji neznáte, přečtěte si mojí recenzi. Nebo se rovnou zaregistrujte.

BTCUSDT

Jak vidíte, Bitcoin 10. listopadu posunul své ATH na rovných 69 000 dolarů a od té doby to s ním šlo z kopce až na dno u 42 000 dolarů ze 4. prosince. Sen o 100 tisících do konce roku 2021 se rozplynul a nezbylo z něj nic. Naděje se teď upínají k počátku nového roku. Uvidíme.

Množení dolarů (páry vůči USDT)

Jak je vidět z tabulky na konci článku, skončil celý rok ziskem 90 %. Je škoda, že se nepovedlo udržet zhodnocení nad 100 %, ale po výplachu v posledních dvou měsících roku beru 90 % jako úspěch.

A pro zajímavost – za celý rok jsem obchodoval v páru k USDT 154 různých kryptoměn. U většiny netuším, co řeší a jaký mají fundament. To vám může být při tradingu fuk. Zejména mince se zápalnou šňůrou vás zajímají pár dní – dokud nedojdou do targetu, nebo neskončíte na stoplossu.

Množení bitcoinů (páry vůči BTC)

V párech s BTC se obchodovalo stále málo, sezóna obchodů vůči BTC se úplně nerozjela, takže jsem jich udělal jen pár, ale i to stačilo na zakončení roku v zisku 24 %. Namnožit BTC o čtvrtinu mi přijde jako slušný výkon. Samozřejmě, že bych byl raději za 90 % jako u USDT, ale množit bitcoin je složitější.

Mně osobně zajímá množení BTC daleko více, než množení USDT. Sázím totiž na to, že vydělám 2x. Nejprve namnožím BTC a následně půjde BTC dlouhodobě nahoru a vůči fiatu tak vydělám podruhé. Množení USDT ale taky dává smysl, ačkoliv to někteří zpochybňují. Jsou období, kdy je obchodování vůči BTC velmi riskantní a je rozumnější namnožit dolary.

A pro statistiky přidávám, že jsem za celý rok obchodoval v páru s BTC 62 různých coinů.

Tabulka uvádí zhodnocení od 1. ledna do 31. prosince 2021:

Výsledky s Trader 2.0 od ledna 2021

zhodnocení USDTzhodnocení BTC
leden-1,21 %-0,94 %
únor+9,75 %+3,81 %
březen+34,28 %+10,37 %
duben+64,36 %+22,68 %
květen+53,49 %+20,04 %
červen+55,64 %+21,71 %
červenec+49,16 %+21,71 %
srpen+93,9 %+14,23 %
září+98,2 %+25,6 %
říjen+113,3 %+19,9 %
listopad+92,4 %+19,85 %
prosinec+90,91 %+24,56 %

Závěr

Za rok členství jsem si zažil vzestupy i drsné pády a naučil se spousty nových věcí. Členství se mi bohatě vyplácí. Hlavním plusem je pro mě obrovská úspora času – nevím jak vy, ale já fakt nemám čas procházet všechny mince na Binance/Kucoinu a hledat mezi nimi ty, které obchodovat. Tyhle věci dostávám v rámci členství bezpracně na stříbrném podnosu a je jen na mě, jestli do obchodu jdu nebo ne.

Tento díl je poslední, ale já rozhodně s členstvím nekončím. Trading bez něj si už neumím moc představit, je to obrovská studnice know how a vlastně stačí sledovat členský Discord a víte vše podstatné z oboru. Jakub a jeho tým odvádí super práci.

Upozornění: Záměrně v článku neuvádím konkrétní mince, které držím a jsem s nimi stále v pozicích. Trader 2.0 je placená služba a nebylo by samozřejmě fér vynášet informace (kromě toho je to i v rozporu s podmínkami členství). Pokud ale chcete vědět detaily, stačí si členství zaplatit. Troufám si tvrdit, že se vám to bohatě vyplatí. I když náhodou nějaký měsíc nevyděláte tradingem, dostanete obrovské know-how, které jinde nekoupíte, nebo koupíte za násobky ceny členství.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu