Mám za sebou rok členství v projektu Trader 2.0 a je čas tuto dlouhodobou recenzi uzavřít. Jak se po roce na členství dívám a vyplatilo se mi?

TIP: Přečtěte si nejprve úvodní recenzi projektu Trader 2.0. Členství si můžete zakoupit zde.

V rámci členství máte k dispozici spousty věcí, ale já se v tomto seriálu věnuji jen jedné části a to jsou signály k nákupům. Musím také zdůraznit, že níže nejsou exaktní výsledky všech signálů, protože z nejrůznějších důvodu neobchoduji úplně všechny signály, případně jsem některé zobchodoval jinak. Typicky rozdíl vzniká například v tom, jak zobchodujete signál, který má dva targety – můžete prodávat 50:50, 75:25, 25:75 atd. Výsledek stejného signálu má pak každý trader jiný. Můžete také nastavit o trochu jinak stoploss a vypadnete tak z obchodu i když ostatní členové v něm zůstanou. Prostě signál je jen signál a jak s ním naložíte je vaše věc.

V posledních čtyřech měsících roku se ke zmatení přidalo i to, že část obchodů se přesunula na burzu Kucoin, která nevyžaduje KYC. Chápu „bojovníky“ proti KYC, ale na druhou stranu se domnívám, že každou burzu KYC dožene, takže to odcházení z Binance na Kucoin mi přijde trochu zbytečné.

Kucoin i Binance jsou si hodně podobné, obchodovat na nich zvládne každý (i když subjektivně má Kucoin horší UX a hůře se mi používá). Problém ale vzniká hlavně v tom, že musíte neustále přesouvat kapitál sem a tam, protože některé mince na Binance nejsou a to je hodně nepohodlné. Takže některé obchody na Kucoinu jsem nedělal, protože jsem tam prostě neměl peníze a neměl jsme v ten okamžik čas řešit jejich přesun.

Pro vyhodnocení obchodů používám export z burzy Binance, který pak zpracuji v Google tabulce a zjistím, jak si stojím od začátku ledna 2021 – vím, jaký jsem měl kapitál určený na trading v BTC a jaký v USDT. Z exportu jednoduše poznám, kolik BTC či USDT jsem celkem vydělal nebo nedejbože prodělal.

Pozor: ve výsledcích nejsou započteny neuzavřené obchody a protože můj test končí, už se tam nikdy nezapočtou.

Kontext

Pro kontext toho, co se za poslední 2 měsíce na trzích dělo, se podívejte na následující graf bitcoinu:

BTCUSDT

Jak vidíte, Bitcoin 10. listopadu posunul své ATH na rovných 69 000 dolarů a od té doby to s ním šlo z kopce až na dno u 42 000 dolarů ze 4. prosince. Sen o 100 tisících do konce roku 2021 se rozplynul a nezbylo z něj nic. Naděje se teď upínají k počátku nového roku. Uvidíme.

Množení dolarů (páry vůči USDT)

Kupte si bitcoiny přímo zde

Přímo na Bitcoinvkapse.cz je jednoduchá směnárna, kde nakoupíte bitcoiny na pár kliků. Jednoduše, rychle, bezpečně. Vyzkoušejte to.

Jak je vidět z tabulky na konci článku, skončil celý rok ziskem 90 %. Je škoda, že se nepovedlo udržet zhodnocení nad 100 %, ale po výplachu v posledních dvou měsících roku beru 90 % jako úspěch.

A pro zajímavost – za celý rok jsem obchodoval v páru k USDT 154 různých kryptoměn. U většiny netuším, co řeší a jaký mají fundament. To vám může být při tradingu fuk. Zejména mince se zápalnou šňůrou vás zajímají pár dní – dokud nedojdou do targetu, nebo neskončíte na stoplossu.

Množení bitcoinů (páry vůči BTC)

V párech s BTC se obchodovalo stále málo, sezóna obchodů vůči BTC se úplně nerozjela, takže jsem jich udělal jen pár, ale i to stačilo na zakončení roku v zisku 24 %. Namnožit BTC o čtvrtinu mi přijde jako slušný výkon. Samozřejmě, že bych byl raději za 90 % jako u USDT, ale množit bitcoin je složitější.

Mně osobně zajímá množení BTC daleko více, než množení USDT. Sázím totiž na to, že vydělám 2x. Nejprve namnožím BTC a následně půjde BTC dlouhodobě nahoru a vůči fiatu tak vydělám podruhé. Množení USDT ale taky dává smysl, ačkoliv to někteří zpochybňují. Jsou období, kdy je obchodování vůči BTC velmi riskantní a je rozumnější namnožit dolary.

A pro statistiky přidávám, že jsem za celý rok obchodoval v páru s BTC 62 různých coinů.

Tabulka uvádí zhodnocení od 1. ledna do 31. prosince 2021:

Výsledky s Trader 2.0 od ledna 2021

zhodnocení USDTzhodnocení BTC
leden-1,21 %-0,94 %
únor+9,75 %+3,81 %
březen+34,28 %+10,37 %
duben+64,36 %+22,68 %
květen+53,49 %+20,04 %
červen+55,64 %+21,71 %
červenec+49,16 %+21,71 %
srpen+93,9 %+14,23 %
září+98,2 %+25,6 %
říjen+113,3 %+19,9 %
listopad+92,4 %+19,85 %
prosinec+90,91 %+24,56 %

Závěr

Za rok členství jsem si zažil vzestupy i drsné pády a naučil se spousty nových věcí. Členství se mi bohatě vyplácí. Hlavním plusem je pro mě obrovská úspora času – nevím jak vy, ale já fakt nemám čas procházet všechny mince na Binance/Kucoinu a hledat mezi nimi ty, které obchodovat. Tyhle věci dostávám v rámci členství bezpracně na stříbrném podnosu a je jen na mě, jestli do obchodu jdu nebo ne.

Tento díl je poslední, ale já rozhodně s členstvím nekončím. Trading bez něj si už neumím moc představit, je to obrovská studnice know how a vlastně stačí sledovat členský Discord a víte vše podstatné z oboru. Jakub a jeho tým odvádí super práci.

Upozornění: Záměrně v článku neuvádím konkrétní mince, které držím a jsem s nimi stále v pozicích. Trader 2.0 je placená služba a nebylo by samozřejmě fér vynášet informace (kromě toho je to i v rozporu s podmínkami členství). Pokud ale chcete vědět detaily, stačí si členství zaplatit. Troufám si tvrdit, že se vám to bohatě vyplatí. I když náhodou nějaký měsíc nevyděláte tradingem, dostanete obrovské know-how, které jinde nekoupíte, nebo koupíte za násobky ceny členství.

Čtěte dále: