Mám za sebou deset měsíců členství v projektu Trader 2.0. Po létě přišel podzim a trhy se začaly hýbat. Bitcoin překonal své ATH a stejně tak i některé altcoiny. Vyplácí se stále členství?

TIP: Přečtěte si nejprve recenzi projektu Trader 2.0. Členství si můžete zakoupit zde.

V rámci členství máte k dispozici spousty věcí, ale já se v tomto seriálu věnuji jen jedné části a to jsou signály k nákupům. Musím také zdůraznit, že níže nejsou exaktní výsledky všech signálů, protože z nejrůznějších důvodu neobchoduji úplně všechny signály, případně jsem některé zobchodoval jinak. Typicky rozdíl vzniká například v tom, jak zobchodujete signál, který má dva targety – můžete prodávat 50:50, 75:25, 25:75 atd. Výsledek stejného signálu má pak každý trader jiný. Můžete také nastavit o trochu jinak stoploss a vypadnete tak obchodu i když ostatní členové v něm zůstanou. Prostě signál je jen signál a jak s ním naložíte je vaše věc.

V posledních dvou měsících se ke zmatení přidalo i to, že část obchodů se přesunula na burzu Kucoin, která nevyžaduje KYC. Chápu „bojovníky“ proti KYC, ale na druhou stranu se domnívám, že každou burzu KYC dožene, takže to odcházení z Binance na Kucoin mi přijde trochu zbytečné.

Kucoin i Binance jsou si hodně podobné, obchodovat na nich zvládne každý. Problém ale vzniká v tom, že musíte neustále přesouvat kapitál sem a tam, protože některé obchody na Binance nejsou a to je hodně nepohodlné. Takže některé obchody na Kucoinu jsem nedělal, protože jsem tam prostě neměl peníze a neměl jsme v ten okamžik čas řešit jejich přesun.

Pro vyhodnocení obchodů používám export z burzy Binance, který pak zpracuji v Google tabulce a zjistím, jak si stojím od začátku ledna – vím, jaký jsem měl kapitál určený na trading v BTC a jaký v USDT. Z exportu jednoduše poznám, kolik BTC či USDT jsem celkem vydělal nebo nedejbože prodělal.

Pozor: ve výsledcích nejsou započteny neuzavřené obchody.

Kontext

Pro kontext toho, co se za poslední 2 měsíce na trzích dělo, se podívejte na následující graf bitcoinu:

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Od nejnižších hodnot v září přidal Bitcoin skoro 69 % až k novému ATH na úrovni 67 000 dolarů. Začátkem listopadu čekáme na další skok nahoru, abychom se přiblížili predikcím 100 000 dolarů do konce roku. Uvidíme.

Množení dolarů (páry vůči USDT)

Jak je vidět z tabulky na konci článku, připsal jsem v září drobnější zhodnocení a v říjnu už se to hezky rozjelo a zhodnocení se přehouplo přes metu 100 % od začátku roku.

Někdy v září jsme také nabírali mince na dlouhodobý hodl, resp. na hodl do konce bullrunu a tam se myslím povedl docela majstrštyk – z nějakých dvaceti mincí je v mínusu jen jedna a jsou tam i mince, které už atakují 100% zisky. Prodáno není nic, takže ve výsledcích se to zatím neprojevuje.  Pokud půjde vše podle plánu, tak jen tohle portfolio udělá stovky procent zhodnocení.

Úplně mimo doporučení Trader 2.0 jsem na ceně okolo 50 USD nakoupil AVAX. Hodně se o něm mluví a zatím se mi potvrzuje, že to byl dobrý kup.

A pro zajímavost – od ledna už jsem obchodoval v páru k USDT 144 různých kryptoměn. U většiny netuším, co řeší a jaký mají fundament. To vám může být při tradingu fuk. Zejména mince se zápalnou šňůrou vás zajímají pár dní – dokud nedojdou do targetu, nebo neskončíte na stoplossu.

Množení bitcoinů (páry vůči BTC)

V párech s BTC se obchodovalo málo, sezóna obchodů vůči BTC se teprve rozjíždí a více jich asi bude v posledních dvou měsících roku.

Trochu jsem si naběhl s PHB, což byl klasický satoshi coin, který se hýbal v pásmu 16 – 25 sat a dalo se na něm hezky množit BTC. Jenže pak se autoři rozhodli snížit počet mincí, takže vše vydělili v poměru 100:1. To by až tak nevadilo, ale skoro na týden se zastavilo na Binance obchodování a po opětovném spuštění byl kurz místo 20 sat najednou 12 sat (ve starých cenách). Hlava mi to moc nebere, ale asi chvilku počkám, jestli se cena vrátí tam, kde byla a kde se to připravovalo na růst. Poučení: tyhle totální shitcoiny jsou fakt velký risk.

Mně osobně zajímá množení BTC daleko více, než množení USDT. Sázím totiž na to, že vydělám 2x. Nejprve namnožím BTC a následně půjde BTC dlouhodobě nahoru a vůči fiatu tak vydělám podruhé. Množení USDT ale taky dává smysl, ačkoliv to někteří zpochybňují. Jsou období, kdy je obchodování vůči BTC velmi riskantní a je rozumnější namnožit dolary.

A pro statistiky přidávám, že jsme od ledna obchodovali v páru s BTC už 62 různých coinů.

Tabulka uvádí zhodnocení od 1. ledna 2021 k danému měsíci:

Výsledky s Trader 2.0 od ledna 2021

zhodnocení USDTzhodnocení BTC
leden-1,21 %-0,94 %
únor+9,75 %+3,81 %
březen+34,28 %+10,37 %
duben+64,36 %+22,68 %
květen+53,49 %+20,04 %
červen+55,64 %+21,71 %
červenec+49,16 %+21,71 %
srpen+93,9 %+14,23 %
září+98,2 %+25,6 %
říjen+113,3 %+19,9 %
listopad+92,4 %+19,85 %
prosinec+90,91 %+24,56 %

Závěr

Za deset měsíců v členství už jsem si zažil snad všechno – vzestupy i drsné pády a pořád je portfolio v krásném plusu a potvrzuje se, že členství se vyplácí. Hlavním plusem je pro mě obrovská úspora času – nevím jak vy, ale já fakt nemám čas procházet všechny mince na Binance/Kucoinu a hledat mezi nimi ty, které obchodovat. Tyhle věci dostávám v rámci členství bezpracně na stříbrném podnosu a je jen na mě, jestli do obchodu jdu nebo ne.

Příští díl bude poslední. V dalším roce už neplánuji takto podrobně referovat, protože je to časově strašně náročné. Myslím, že takovýto roční test nějaké služby je dost unikát a jinde ho nenajdete.

Upozornění: Záměrně v článku neuvádím konkrétní mince, které držím a jsem s nimi stále v pozicích. Trader 2.0 je placená služba a nebylo by samozřejmě fér vynášet informace (kromě toho je to i v rozporu s podmínkami členství). Pokud ale chcete vědět detaily, stačí si členství zaplatit. Troufám si tvrdit, že se vám to bohatě vyplatí. I když náhodou nějaký měsíc nevyděláte tradingem, dostanete obrovské know-how, které jinde nekoupíte, nebo koupíte za násobky ceny členství.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu