Mám za sebou osm měsíců členství v projektu Trader 2.0. Přes léto jsem nestíhal rekapitulovat, takže je tady porce čtyř měsíců najednou. Vyplácí se stále členství?

TIP: Přečtěte si nejprve recenzi projektu Trader 2.0. Členství si můžete zakoupit zde.

V rámci členství máte k dispozici spousty věcí, ale já se v tomto seriálu věnuji jen jedné části a to jsou signály k nákupům. Musím také zdůraznit, že níže nejsou exaktní výsledky všech signálů, protože z nejrůznějších důvodu neobchoduji úplně všechny signály, případně jsem některé zobchodoval jinak. Typicky rozdíl vzniká například v tom, jak zobchodujete signál, který má dva targety – můžete prodávat 50:50, 75:25, 25:75 atd. Výsledek stejného signálu má pak každý trader jiný. Můžete také nastavit o trochu jinak stoploss a vypadnete tak obchodu i když ostatní členové v něm zůstanou. Prostě signál je jen signál a jak s ním naložíte je vaše věc.

Troufnu si tvrdit, že v posledních čtyřech měsících jsem poměrně dost obchodů zobchodoval lépe, než čistě podle pokynů v rámci členství. Bylo to hlavně proto, že jsem více riskoval a po obrovském propadu v květnu jsem po zotavení neprodával na vstupech nebo v drobných ziscích, ale došel jsem si pro větší zisk. Nicméně prodat na vstupu není nic špatného a po propadu o desítky procent to většinou berete jako úspěch 🙂

Pro vyhodnocení obchodů používám export z burzy Binance, který pak zpracuji v Google tabulce a zjistím, jak si stojím od začátku ledna – vím, jaký jsem měl kapitál určený na trading v BTC a jaký v USDT. Z exportu jednoduše poznám, kolik BTC či USDT jsem celkem vydělal nebo nedejbože prodělal.

Pozor: ve výsledcích nejsou započteny neuzavřené obchody.

Kontext

Pro kontext toho, co se za poslední 4 měsíce na trzích dělo, se podívejte na následující graf bitcoinu:

Pokud už jste zapomněli, tak bitcoin se mezi květnem a červencem zřítil o více jak 50 % a altcoiny ještě o více. Teprve poslední měsíc a půl už zase všichni jedou na vlně bullmarketu a vidí BTC na 100 000 dolarech. Před třemi měsíci všichni čekali na bitcoin za 20 000 $. To je prostě krypto.

Jak plyne z výše uvedeného, nezkušený investor pravděpodobně prodělal kalhoty a zaplakal nad výdělkem. My jsme to v rámci skupiny Trader 2.0 ukočírovali tak, že jsme propad pocítili jen minimálně.

Množení dolarů (páry vůči USDT)

500 Kč na první nákup bitcoinů

Chcete dostat pětikilo na první nákup BTC? Je to snadné. Zaregistrujte se na české burze Coinmate, nakupte bitcoin za 1 000 Kč a odměna je vaše. Neznáte CoinMate? Přečtěte si recenzi.

Jak je vidět z tabulky na konci článku, připsal jsem v květnu menší ztráty vůči dubnu a další měsíce to bylo okolo nuly. Proč to bylo okolo nuly? Protože se dělalo málo obchodů z důvodu velkého risku. Nikdo nevěděl, co se stane, na trzích byla nervozita a nerozhodnost a obchodovat v tu chvíli pět obchodů denně by byla sebevražda. Vyčkávací taktika a opatrné nákupy se vyplatily, protože jakmile začal BTC koncem července stoupat, začal jsem brát zisky a v srpnu už se zisky utrhly ze řetězu a končil jsem ho velmi blízko 100% zhodnocení od ledna.

V posledních 4 měsících se nijak nezměnili rekordmani, takže procentuálně vévodí ziskům i nadále DASH a IOTA – obchody se ziskem okolo 80 %, které ale proběhly už lednu a únoru. Další velmi slušné výsledky jsou na mincích XVS +54 %, FIL +48 %KEY +34 % ICX +32 %.

Nechci nikomu nalhávat, že při tradingu netratíte, takže na opačném konci žebříčku jsou obchody s ALICE -18 % nebo lednový EGLD -25 %. A jsem velice rád, že tyto „rekordy“ se i přes brutální propad trhů nezměnily. To znamená, že perfektně fungují nastavené strategie a i když to kolem padalo o desítky procent, byl jsem v pohodě.

Pokud se ptáte, proč tu nikde není obchod s podobnou ztrátou, jako jsou nejvyšší zisky, tak jednoduše proto, že neobchoduji bez stoplossu a prakticky se mi nemůže stát, že na obchodu projedu třeba 50 %. Ve výjimečných případech se v členství stoplossy rušily a jelo se bez nich. Přiznám se, že mně osobně tahle taktika moc sympatická není, takže jsme si obchody řídil spíše po svém. Nicméně taky jsem v propadu pár stoplossů vypnul a většinou se to ukázalo jako dobrý tah.

A pro zajímavost – od ledna už jsem obchodoval 116 různých kryptoměn. U většiny netuším, co řeší a jaký mají fundament. To vám může být při tradingu fuk. Zejména mince se zápalnou šňůrou vás zajímají pár dní – dokud nedojdou do targetu, nebo neskončíte na stoplossu.

Množení bitcoinů (páry vůči BTC)

Za poslední čtyři měsíce jsem páry k BTC obchodoval jen v květnu a pak zase v srpnu. V červnu byl jeden obchod, v červenci žádný. Z tabulky níže je vidět, že se za celou tu dobu prakticky nic moc nestalo. Pád BTC v květnu portfolio ustálo v pohodě a paradoxně kleslo nejvíce v srpnu, kdy jsme opět začali vůči BTC obchodovat. Nicméně poslední měsíc v tabulce je vždy trochu zkreslen tím, že v něm nejsou vidět některé v něm otevřené obchody, protože nejsou uzavřené. Takže já už teď vím skoro jistě, že zářijová čísla vystřelí zhodnocení nahoru díky v srpnu otevřeným obchodům, které jsou už teď v hezkém plusu, ale nejsou zatím zavřené.

Mně osobně zajímá množení BTC daleko více, než množení USDT. Sázím totiž na to, že vydělám 2x. Nejprve namnožím BTC a následně půjde BTC dlouhodobě nahoru a vůči fiatu tak vydělám podruhé. Množení USDT ale taky dává smysl, ačkoliv to někteří zpochybňují. Jsou období, kdy je obchodování vůči BTC velmi riskantní a je rozumnější namnožit dolary.

Nejvýdělečnějšími páry za celých osm měsíců jsou zatím tyto tři: IDEX +58 %SNX +22 % a YOYO +22 %. Na opačném konci žebříčku je stále obchod s mincí FIO, kde se „povedla“ ztráta -37 % . Pozitivní je, že od té doby žádný obchod takhle blbě neskončil.

V minulém díle jsem Napsal: Prakticky celý můj BTC budget byl na konci dubna umístěn v mid-term coinech, které byly snad všechny v plusu a některé ve výrazném. Očekávám, že v květnu a červnu na nich realizujeme zisky ve vyšších desítkách procent. A to kvůli propadu BTC v květnu vůbec nevyšlo z důvodů popsaných výše. Kdybych nehamounil a zavřel obchody ve slušných ziscích, dopadlo by to jinak. Ale při pohledu na historický graf je každý generál…

A pro statistiky přidávám, že jsme už od ledna obchodovali 59 různých coinů.

Tabulka uvádí zhodnocení od 1. ledna 2021 k danému měsíci:

Výsledky s Trader 2.0 od ledna 2021

zhodnocení USDTzhodnocení BTC
leden-1,21 %-0,94 %
únor+9,75 %+3,81 %
březen+34,28 %+10,37 %
duben+64,36 %+22,68 %
květen+53,49 %+20,04 %
červen+55,64 %+21,71 %
červenec+49,16 %+21,71 %
srpen+93,9 %+14,23 %
září+98,2 %+25,6 %
říjen+113,3 %+19,9 %
listopad+92,4 %+19,85 %
prosinec+90,91 %+24,56 %

Závěr

Za osm měsíců v členství už jsem si zažil raketové vzestupy i drsný pád. Pozitivně vnímám to, že jak část USDT, tak část BTC je v hezkém plusu a potvrzuje se mi, že členství se vyplácí. Myslím, že bych určitě sám udělal více chyb a takto dobře na tom nebyl. A to nemluvím o obrovské úspoře času – nevím jak vy, ale já fakt nemám čas procházet všechny mince na Binance a hledat mezi nimi ty, které obchodovat. Tyhle věci dostávám v rámci členství bezpracně na stříbrném podnosu.

Upozornění: Záměrně v článku neuvádím konkrétní mince, které držím a jsem s nimi stále v pozicích. Trader 2.0 je placená služba a nebylo by samozřejmě fér vynášet informace (kromě toho je to i v rozporu s podmínkami členství). Pokud ale chcete vědět detaily, stačí si členství zaplatit. Troufám si tvrdit, že se vám členství bohatě vyplatí. I když náhodou nějaký měsíc nevyděláte tradingem, dostanete obrovské know-how, které jinde nekoupíte, nebo koupíte za násobky ceny členství.

Čtěte dále: