Mám za sebou osm měsíců členství v projektu Trader 2.0. Přes léto jsem nestíhal rekapitulovat, takže je tady porce čtyř měsíců najednou. Vyplácí se stále členství?

TIP: Přečtěte si nejprve recenzi projektu Trader 2.0. Členství si můžete zakoupit zde.

V rámci členství máte k dispozici spousty věcí, ale já se v tomto seriálu věnuji jen jedné části a to jsou signály k nákupům. Musím také zdůraznit, že níže nejsou exaktní výsledky všech signálů, protože z nejrůznějších důvodu neobchoduji úplně všechny signály, případně jsem některé zobchodoval jinak. Typicky rozdíl vzniká například v tom, jak zobchodujete signál, který má dva targety – můžete prodávat 50:50, 75:25, 25:75 atd. Výsledek stejného signálu má pak každý trader jiný. Můžete také nastavit o trochu jinak stoploss a vypadnete tak obchodu i když ostatní členové v něm zůstanou. Prostě signál je jen signál a jak s ním naložíte je vaše věc.

Troufnu si tvrdit, že v posledních čtyřech měsících jsem poměrně dost obchodů zobchodoval lépe, než čistě podle pokynů v rámci členství. Bylo to hlavně proto, že jsem více riskoval a po obrovském propadu v květnu jsem po zotavení neprodával na vstupech nebo v drobných ziscích, ale došel jsem si pro větší zisk. Nicméně prodat na vstupu není nic špatného a po propadu o desítky procent to většinou berete jako úspěch 🙂

Pro vyhodnocení obchodů používám export z burzy Binance, který pak zpracuji v Google tabulce a zjistím, jak si stojím od začátku ledna – vím, jaký jsem měl kapitál určený na trading v BTC a jaký v USDT. Z exportu jednoduše poznám, kolik BTC či USDT jsem celkem vydělal nebo nedejbože prodělal.

Pozor: ve výsledcích nejsou započteny neuzavřené obchody.

Kontext

Pro kontext toho, co se za poslední 4 měsíce na trzích dělo, se podívejte na následující graf bitcoinu:

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Pokud už jste zapomněli, tak bitcoin se mezi květnem a červencem zřítil o více jak 50 % a altcoiny ještě o více. Teprve poslední měsíc a půl už zase všichni jedou na vlně bullmarketu a vidí BTC na 100 000 dolarech. Před třemi měsíci všichni čekali na bitcoin za 20 000 $. To je prostě krypto.

Jak plyne z výše uvedeného, nezkušený investor pravděpodobně prodělal kalhoty a zaplakal nad výdělkem. My jsme to v rámci skupiny Trader 2.0 ukočírovali tak, že jsme propad pocítili jen minimálně.

Množení dolarů (páry vůči USDT)

Jak je vidět z tabulky na konci článku, připsal jsem v květnu menší ztráty vůči dubnu a další měsíce to bylo okolo nuly. Proč to bylo okolo nuly? Protože se dělalo málo obchodů z důvodu velkého risku. Nikdo nevěděl, co se stane, na trzích byla nervozita a nerozhodnost a obchodovat v tu chvíli pět obchodů denně by byla sebevražda. Vyčkávací taktika a opatrné nákupy se vyplatily, protože jakmile začal BTC koncem července stoupat, začal jsem brát zisky a v srpnu už se zisky utrhly ze řetězu a končil jsem ho velmi blízko 100% zhodnocení od ledna.

V posledních 4 měsících se nijak nezměnili rekordmani, takže procentuálně vévodí ziskům i nadále DASH a IOTA – obchody se ziskem okolo 80 %, které ale proběhly už lednu a únoru. Další velmi slušné výsledky jsou na mincích XVS +54 %, FIL +48 %KEY +34 % ICX +32 %.

Nechci nikomu nalhávat, že při tradingu netratíte, takže na opačném konci žebříčku jsou obchody s ALICE -18 % nebo lednový EGLD -25 %. A jsem velice rád, že tyto „rekordy“ se i přes brutální propad trhů nezměnily. To znamená, že perfektně fungují nastavené strategie a i když to kolem padalo o desítky procent, byl jsem v pohodě.

Pokud se ptáte, proč tu nikde není obchod s podobnou ztrátou, jako jsou nejvyšší zisky, tak jednoduše proto, že neobchoduji bez stoplossu a prakticky se mi nemůže stát, že na obchodu projedu třeba 50 %. Ve výjimečných případech se v členství stoplossy rušily a jelo se bez nich. Přiznám se, že mně osobně tahle taktika moc sympatická není, takže jsme si obchody řídil spíše po svém. Nicméně taky jsem v propadu pár stoplossů vypnul a většinou se to ukázalo jako dobrý tah.

A pro zajímavost – od ledna už jsem obchodoval 116 různých kryptoměn. U většiny netuším, co řeší a jaký mají fundament. To vám může být při tradingu fuk. Zejména mince se zápalnou šňůrou vás zajímají pár dní – dokud nedojdou do targetu, nebo neskončíte na stoplossu.

Množení bitcoinů (páry vůči BTC)

Za poslední čtyři měsíce jsem páry k BTC obchodoval jen v květnu a pak zase v srpnu. V červnu byl jeden obchod, v červenci žádný. Z tabulky níže je vidět, že se za celou tu dobu prakticky nic moc nestalo. Pád BTC v květnu portfolio ustálo v pohodě a paradoxně kleslo nejvíce v srpnu, kdy jsme opět začali vůči BTC obchodovat. Nicméně poslední měsíc v tabulce je vždy trochu zkreslen tím, že v něm nejsou vidět některé v něm otevřené obchody, protože nejsou uzavřené. Takže já už teď vím skoro jistě, že zářijová čísla vystřelí zhodnocení nahoru díky v srpnu otevřeným obchodům, které jsou už teď v hezkém plusu, ale nejsou zatím zavřené.

Mně osobně zajímá množení BTC daleko více, než množení USDT. Sázím totiž na to, že vydělám 2x. Nejprve namnožím BTC a následně půjde BTC dlouhodobě nahoru a vůči fiatu tak vydělám podruhé. Množení USDT ale taky dává smysl, ačkoliv to někteří zpochybňují. Jsou období, kdy je obchodování vůči BTC velmi riskantní a je rozumnější namnožit dolary.

Nejvýdělečnějšími páry za celých osm měsíců jsou zatím tyto tři: IDEX +58 %SNX +22 % a YOYO +22 %. Na opačném konci žebříčku je stále obchod s mincí FIO, kde se „povedla“ ztráta -37 % . Pozitivní je, že od té doby žádný obchod takhle blbě neskončil.

V minulém díle jsem Napsal: Prakticky celý můj BTC budget byl na konci dubna umístěn v mid-term coinech, které byly snad všechny v plusu a některé ve výrazném. Očekávám, že v květnu a červnu na nich realizujeme zisky ve vyšších desítkách procent. A to kvůli propadu BTC v květnu vůbec nevyšlo z důvodů popsaných výše. Kdybych nehamounil a zavřel obchody ve slušných ziscích, dopadlo by to jinak. Ale při pohledu na historický graf je každý generál…

A pro statistiky přidávám, že jsme už od ledna obchodovali 59 různých coinů.

Tabulka uvádí zhodnocení od 1. ledna 2021 k danému měsíci:

Výsledky s Trader 2.0 od ledna 2021

zhodnocení USDTzhodnocení BTC
leden-1,21 %-0,94 %
únor+9,75 %+3,81 %
březen+34,28 %+10,37 %
duben+64,36 %+22,68 %
květen+53,49 %+20,04 %
červen+55,64 %+21,71 %
červenec+49,16 %+21,71 %
srpen+93,9 %+14,23 %
září+98,2 %+25,6 %
říjen+113,3 %+19,9 %
listopad+92,4 %+19,85 %
prosinec+90,91 %+24,56 %

Závěr

Za osm měsíců v členství už jsem si zažil raketové vzestupy i drsný pád. Pozitivně vnímám to, že jak část USDT, tak část BTC je v hezkém plusu a potvrzuje se mi, že členství se vyplácí. Myslím, že bych určitě sám udělal více chyb a takto dobře na tom nebyl. A to nemluvím o obrovské úspoře času – nevím jak vy, ale já fakt nemám čas procházet všechny mince na Binance a hledat mezi nimi ty, které obchodovat. Tyhle věci dostávám v rámci členství bezpracně na stříbrném podnosu.

Upozornění: Záměrně v článku neuvádím konkrétní mince, které držím a jsem s nimi stále v pozicích. Trader 2.0 je placená služba a nebylo by samozřejmě fér vynášet informace (kromě toho je to i v rozporu s podmínkami členství). Pokud ale chcete vědět detaily, stačí si členství zaplatit. Troufám si tvrdit, že se vám členství bohatě vyplatí. I když náhodou nějaký měsíc nevyděláte tradingem, dostanete obrovské know-how, které jinde nekoupíte, nebo koupíte za násobky ceny členství.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu