Další výběr z redakční schránky a odpověď na dotaz čtenáře.

Některé dotazy mohou znít pro zkušenější čtenáře hodně zvláštně, ale každý jsme nějak začínali a některé věci nechápali.

Dotaz čtenáře

Můj dotaz- je možné do Coinmate nahrát a prodat BTC, co mám v HW peněžence a které jsem nenabyl přes Coinmate?

Odpověď

Bitcoiny jsou „peníze“ jako každé jiné a můžete si s nimi dělat co chcete. Burza je jen prostředník, který vám je umožní koupit a pak prodat, ale nejsou na ni nijak vázané, takže můžete BTC nakoupit třeba na Binance a prodat na Coinmate. Burza to nijak zkoumat nebude. Je to úplně to samé, jako když si před dovolenou směníte eura ve směnárně u vás na náměstí a po návratu z dovolené jejich zbytek prodáte ve směnárně v jiném městě při cestě do práce.

Ale pozor, čistě technicky je možné, aby burza A odmítla prodat bitcoiny z burzy B. V praxi by se spíše mohlo stát to, že burza odmítne bitcoiny pocházející z trestné činnosti. Každý bitcoin lze totiž dosledovat od teď až do jeho vytěžení. S určitým úsilím zjistíte, kterými peněženkami (adresami) prošel a pokud je některá adresa spojená s konkrétní osobou či firmou, dá se z toho dovodit ledacos. Proto se běžně ví, kde leží bitoiny ukradené z burz nebo peněženek, ale dokud se adresa nespojí s konkrétní osobou, tj. ta osoba neudělá chybu, není to poškozeným nic platné.

Ale to už jsme dost daleko od původního dotazu. Odpověď na něj zní ano a běžný uživatel nemusí nic víc řešit.

Než bitcoin prodáte, zvažte, zda ho opravdu chcete prodat. Pokud potřebujete hotovost, můžete si za zástavu svých bitcoinů půjčit a až půjčku splatíte, bitcoin dostanete zpět. Je to lepší, než se ho úplně zbavit.

TIP: přečtěte si recenzi na burzu Coinmate a zjistíte, proč ji doporučuji všem začátečníkům.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu