Coinmate je populární česká burza, kde můžete koupit své první bitcoiny pohodlně a bez rizika.

Způsobů jak koupit bitcoin jsou mraky a jedním z těch, který doporučuji hlavně začátečníkům je burza Coinmate. Pro našince má tu velkou výhodu, že celé rozhraní je v češtině, můžete si na ni poslat české koruny a kurz vidíte také v českých korunách. Podrobnou recenzi burzy si můžete přečíst v samostatném článku. Tady se podíváme na to, jak na Coinmate jednoduše poslat peníze na nákup kryptoměn. 

Nemusím snad připomínat, že si nemusíte kupovat celý bitcoin, můžete si koupit jeho zlomeček třeba za 1 000 Kč. 

Jak poslat peníze na Coinmate

Na CoinMate jsou nasazeny dvě platební brány – GoPay a ThePay, které pravděpodobně znáte z mnoha českých eshopů, takže při platbě budete jako doma. Jediný drobný rozdíl bude v tom, že na Coinmate nelze platit kartou, ale musíte si ze seznamu vybrat svoji banku a zaplatit z ní pomocí klasického převodu (k dispozici je i QR kód). Hlavní vtip spočívá v tom, že GoPay i ThePay mají účty u více bank, takže připsání peněz na Coinmate je rychlé i u bank, které okamžité platby zatím nepodporují.

Přihlaste se na svůj účet na CoinMate, vyberte Prostředky – Vklady a pak Bank – CZK (Domácí). Pokud na Coinmate účet nemáte, zaregistrujte se zdarma.

CoinMate vklad

Následně si vyberete platební bránu (doporučuji spíše GoPay, má daleko více bank a spíše tam najdete tu svoji):

Vklad na CoinMate

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Limit máte 25 000 Kč denně, ale i měsíčně. To znamená, že pokud si nabijete v jednom dni 25 tisíc, tak další vklad pak 30 dní neuděláte. Pokud potřebujete vyšší limity, můžete použít bankovní vklad v EUR (SEPA). Pozor na to, že musíte posílat peníze pouze ze svého účtu. Nemůže vám je poslat kamarád nebo naopak vy jemu.

Po kliku na zaplacení už jste přesměrování na platební bránu GoPay (bank je k dispozici daleko více, ne jen ty, co vidíte na obrázku):

GoPay

nebo ThePay (tady je vidět, že množstvím bank tato volba zrovna neohromí):

ThePay Hotovo. Váš vklad bude na Coinmate připsán zhruba do hodiny a pak můžete hned začít nakupovat krypto. 

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu