Kde koupit Bitcoin je častá otázka, která se objevuje a zase mizí podle toho, jak se Bitcoinu daří a jak se o něm mluví v médiích. V době, kdy zájem zase stoupá, měla burza Coinmate trochu nešťastně stopnuté nové registrace. Jaké jsou alternativy?

Coinmate nepřijímá dočasně nové registrace

UPDATE 1. 7. 2020: Coinmate už nové registrace přijímá. Přečtěte si podrobnou recenzi burzy Coinmate.

Krize s koronavirem a blížící se halving jsou důvody, proč se o Bitcoinu zase začíná více mluvit a lidé hledají odpověď na otázku, kde Bitcoin koupit. Já osobně nejvíce doporučuji burzu Coinmate, která má tu zásadní výhodu, že na ni lze poslat Kč přes platební bránu GoPay, takže na ní pošlete peníze bez poplatků a připsané jsou prakticky okamžitě.

Omlouváme se, ale jsme zahlceni novými registracemi/ověřováním účtů a kvůli zavádění nových procesů AML v tuto chvíli nepřijímáme nové registrace účtů. Nové registrace plánujeme předběžně otevřít 1. května 2020.

Coinmate zavřeno

Další možnosti, jak koupit Bitcoin

Jak tedy koupit Bitcoin jinde? Nebojte se, svět se samozřejmě nezboří, pokud jedna menší burza dočasně nepřijímá nové klienty. Možností je spousty a zde jsou některé z nich:

Burza Coinbase

Nejjednodušší pro začátečníky je burza Coinbase. Sídlí v San Francisku v USA, vznikla už v roce 2012 a chlubí se tím, že má více jak 15 miliónů uživatelů po celém světě. Výhodou je poměrně jednoduché rozhraní, které pochopí i začátečník. Burza má i hezkou mobilní aplikaci.

Pokud si zřídíte účet u Coinbase přes tento odkaz. Dostanete bonus 10 dolarů, pokud na burzu pošlete alespoň 100 dolarů.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Pro převod peněz je potřeba použít SEPA platbu. Burza umí přijmout peníze i z kreditní karty, ale jsou tam vyšší poplatky.

Otevřít účet na Coinbase

Burza Binance

Binance je poměrně mladá burza, která se ale velice rychle propracovala na absolutní špičku a dnes na ní probíhá významná část všech obchodů s kryptoměnami. Pokud se chystáte obchodovat i s altcoiny, je Binance nejlepší volba. Nově umí vklad i z českých karet (jinak na ni FIAT měnu nedostanete).

Otevřít účet na Binance

Karta Wirex

Můžete si také pořídit platební kartu Wirex a přímo v její mobilní aplikaci nakupovat kryptoměny. Nepotřebujete tak žádnou burzu, což může být pro začátečníky výhoda. Recenze karty zde na bitcoinvkapse.cz.

V bance

Bitcoiny můžete nakoupit dokonce i ve své bance. Pokud je tedy vaší bankou Expobank. Jak to funguje, jsem popisoval nedávno v článku Nakupujeme bitcoiny v bance – recenze účtu NEO od Expobank.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu