Keepkay je další “offline” hardwarová peněženka, která zajišťuje bezpečné uložení vašich kryptoměn. Dalo by se říci, že se jedná o trezor. Keepkay patří mezi nejhezčí a nejbezpečnější způsoby uložení kryptoměn, čemuž odpovídá i vyšší cena.

Říká se, že jde-li o peníze, jde o všechno. Nebo je to jinak? Už si nevzpomínám, ale nechme vtípky stranou a pojďme peněženku Keepkay prozkoumat hlouběji. Tato hardwarová peněženka od stejnojmenné americké společnosti Keepkay vypadá na první pohled opravdu luxusně. Je o něco větší než běžné (a levnější) hardwarové peněženky a má parádní OLED displej.

Kvůli větším rozměrům není ideální pro každodenní nošení. Pro rohlíky taky nechodíte s trezorem. Je ale skvělá pro uložení většího množství kryptoměn. Pokud je to váš případ, Keepkay nutně potřebujete. Pokud už ji samozřejmě nevlastníte.

Keepkay – bezpečnost na prvním místě a snazší propojení s počítačem

Peněženka Keepkay má dvě hlavní výhody. Jedná se o velmi bezpečný způsob, jak ochránit své úspory. Díky tomu, že “krabička” není připojena k síti, nehrozí vám hackerský útok a krádež. Pokud byste přišli o peněženku jako takovou, zachovejte klid. I kdyby vám ji někdo fyzicky ukradl, bez znalosti PINu je “novému” vlastníkovi k ničemu. Navíc nemá baterku a zapne se pouze při zapojení k počítači. Nemusíte se tedy bát, že se Keepkay vypne, a vaše kryptoměny se ztrátí v nenávratnu.

Keepkey wallet

Druhým důvodem je velice snadná kompatibilita s počítačem. Jediné, co musíte udělat, je prostřednictvím micro USB portu připojit zařízení, a počkat na instrukce, které se objeví na obrazovce počítače. Nainstalujete si speciální rozšíření v Google Chromu a můžete ji začít používat. Prvním krokem, který musíte bezpodmínečně udělat, je zapsání seedu. Jedině s jeho pomocí můžete obnovit přístup ke svým privátním klíčům, pokud byste peněženku ztratili nebo vám ji ukradli.

Vybíráte burzu?

Coinbase - ideální burza pro začátečníky s bonusem 10 $ pro každého.Více informací.

Binance - když vám začátečnické burzy nestačí a chcete obchodovat aktivně nebo s altcoiny.Více informací.

Keepkay nemá svou vlastní mobilní aplikaci. To ale není nutné. Má totiž adaptér OTG, jehož prostřednictvím ji připojíte i ke svému mobilnímu telefonu a pomocí aplikace MyCellium můžete operovat se svými kryptoměnami. Podpora kryptoměn je slušná a neustále se rozšiřuje.

Seznam měn, které hardwarová peněženka Keepkay podporuje

Lidé Keepkay milují

Alespoň to tvrdí prodejci. Na stránkách Amazonu má Keepkay neuvěřitelných 86 % pozitivních hodnocení i přesto, že je poměrně drahá. Funkce má přitom velmi podobné jako ostatní hardwarové peněženky pro kryptoměny. Rozdíl spočívá v tom, že má pěkný design a větší displej. Lidé totiž zbožňují displeje a hezké věci. Shrňme výhody i nevýhody této povedené hračky.

Výhody Keepkay

  • velmi bezpečné uložení různých druhů kryptoměn
  • elegantní design a luxusní vzhled
  • kvalitní zpracování
  • velký OLED display

Nevýhody Keepkay

  • vyšší cena
  • větší rozměry – není moc vhodný na denní používání
  • webové stránky ani návod k použití nejsou v českém jazyce

Více o peněžence KeepKey

Alternativy

Čtěte dále:

Nevíte, která bije? Přihlaste se do e-mailového kurzu pro začátečníky. Nemusíte nikam chodit a je to zadarmo.