Trezor T – ještě bezpečnější peněženka

První generace hardwarových peněženek Trezor byla velmi úspěšná. Není divu, že byla v roce 2018 představena druhá vylepšená generace Trezor T. Nová verze zvýšila bezpečnost uložení a podporuje nové druhy kryptoměn. Nevýhodou je pouze vyšší cena, která může představovat překážku pro drobné investory.

Hardwarové peněženky jsou zatím nejbezpečnějším způsob uložení digitálních měn. Mezi nejznámější výrobce patří společnosti Ledger, Keepkey a česká společnost SatoshiLabs, která stojí za vývojem hardwarové peněženky Trezor T a jejího předchůdce.

Trezor T nabízí nové možnosti

S předchozí verzí má společný design. I přesto, že rozměrově lehce narostla, zůstává kompaktním zařízení, které hravě schováte do kapsy. Důvodem většího “vzrůstu” je dotykový RGB displej o rozlišení 240×240 pixelů. Máte-li větší prsty, dávejte si velký pozor při zadávání PINu. Na tak malém zařízení se snadno překlepnete.

Trezor T má hned několik vylepšení. Jedním z nich je nahrazení původního připojovacího konektoru micro-USB modernějším USB-C konektorem. Nově je hardwarová peněženka vybavena slotem na paměťové karty microSD, které bude možné využívat na správu hesel.

Objednat Trezor T

Jak funguje Trezor T

Aby bylo možné provádět transakce, musí mít uživatel privátní a veřejný klíč. Veřejný je nutný k odvozování adresy, na níž vám peníze chodí. Privátní potřebujete, abyste mohli se svými penězi manipulovat. Privátní klíč v žádném případě nikdy za žádných okolností nikomu nesdělujte. V peněžence je šifrovaně uložený. Trezor T váš privátní klíč chrání offline.

Privátní klíč je vlastně dlouhý řetězec alfanumerických znaků, k jehož obnovení se používá tzv. seed. Seed je většinou 12 anglických slov, které si uživatel zvolí sám, a s jejich pomocí je možné privátní klíč obnovit například v případě ztráty či krádeže Trezoru.

Díky dotykovému displeji je Trezor T daleko více nezávislý na počítači. Zadávání PINu či seedu totiž nemusíte provádět prostřednictvím virtuální klávesnice na počítači jako u předchozího modelu, ale přímo na displeji Trezoru T.

Trezor T – nastavení zabere pár minut

S nastavením Trezoru T vám pomůže průvodce. Ten je natolik povedený, že nastavení za pár minut zvládne i naprostý laik. Zařízení je nutné připojit k počítači, na kterém máte nainstalovaný Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Chrome je lepší volba. Poté si na stránce https://trezor.io/start/ vyberete model Trezoru T.

Jediným kliknutím zahájíte instalaci potřebného firmwaru. Zde si můžete založit novou peněženku nebo obnovit stávající. Nyní je nutné opsat si seed a schovat jej na bezpečné místo, poté si zvolíte číselný PIN kód, kterým budete ověřovat veškeré transakce. Nyní je peněženka připravená.

Seznam měn, které hardwarová peněženka Trezor T podporuje:

Objednat Trezor T

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu