Léto je tady a s ním čas dovolených a lenošení. Pokud se věnujete tradingu, chcete být v obraze neustále, ale zároveň asi nechcete tahat na pláž notebook. Ukážu vám mobilní appky pro obchodování z pláže, z lesa, z hor, prostě odkudkoliv, kde je mobilní signál a data.

Burzy

Ne každá burza má mobilní aplikaci a obchodovat v mobilu přes webové rozhraní není úplně pohodlné. Jako nouzovka to jde, ale na pravidelné obchodování to moc není. Proto pokud chcete obchodovat z mobilu, vybírejte burzy, které mobilní aplikaci mají. Zkusit můžete třeba tyto:

Binance

Binance je klasika. Pokud to myslíte s obchodováním kryptoměn vážně, je to jasná volba. Mobilní aplikaci má Binance fakt vychytanou a pokud si ji nainstalujete, nebudete webové prostředí potřebovat. Já osobně zadávám příkazy přes mobil i když jsem u počítače. Je to rychlejší a pohodlnější.

V aplikaci máte k dispozici vše, co potřebujete na pěti záložkách, ale podstatná je hlavně ta Trade. Na ní zadáváte obchody a vidíte jejich historii. Samozřejmě máte k dispozici všechny typy příkazů včetně stoplossu.

Jedinou drobnou výhradu mám k tomu, že se mi aplikaci nedaří přesvědčit, aby posílala notifikace o provedených obchodech. Nevím, jestli je to obecný problém nebo to blbne jen u mě. Zapnuté v nastavení jsou a nechodí. Přitom jiné notifikace od Binance chodí bez problémů. Pokud jste někdo řešil podobný problém, podělte se v komentářích.

Coinbase

Pokud s kryptoměnami začínáte, neuděláte chybu ani s mobilní appkou burzy Coinbase.

Nástroje

K úspěšnému obchodování potřebujete i různé podpůrné nástroje. Samotná aplikace burzy většinou nestačí.

TradingView

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

TradingVew je naprostá nutnost, pokud chcete pracovat trochu sofistikovaně s grafy. Burzovní aplikace vám nabídnou jen základní grafy. TradingView vám umožní zobrazit si snad všechny existující indikátory, do grafů si můžete čmárat své myšlenky a odhady a velice důležitá je i funkce alertů, kdy si jednoduše nastavíte alert na splnění nějaké podmínky a nemusíte pak celý den sedět u grafu – až daná situace nastane, přijde vám notifikace do mobilu. Autoři mobilní aplikace odvedli skvělou práci a i na malém displayi zvládnete vše, co k obchodování pořebujete.

Delta

Jakmile začnete obchodovat více a budete držet více kryptoměn, přestanete si pamatovat, kterou jste za kolik koupili a jestli jste momentálně v zisku nebo ve ztrátě. Proto existují různé aplikace na sledování portfolia, které vám práci usnadňují. Stačí do nich zadat co, kdy a za kolik jste nakoupili a pak v aplikaci okamžitě vidíte, jak na tom aktuálně jste a kolik vyděláváte nebo proděláváte. Aplikaci Delta používám i na veřejné portfolio v rámci seriálu Trading od Píky.

U Delty mám také jeden drobný problém – nějak záhadně pracuje s procenty zhodnocení porfolia. I když z absolutních čísel je jasně vidět, že all time zhodnocení portfolia je přes 50 %, ukazuje nějaké úplně jiné číslo. Ale možná jen nechápu, co to číslo má znamenat. Nicméně zisky u konkrétních obchodů ukazuje správně a je to nepostradatelný pomocník zvláště ve chvíli, kdy nakupujete a prodáváte postupně za různé ceny.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu