Léto je tady a s ním čas dovolených a lenošení. Pokud se věnujete tradingu, chcete být v obraze neustále, ale zároveň asi nechcete tahat na pláž notebook. Ukážu vám mobilní appky pro obchodování z pláže, z lesa, z hor, prostě odkudkoliv, kde je mobilní signál a data.

Burzy

Ne každá burza má mobilní aplikaci a obchodovat v mobilu přes webové rozhraní není úplně pohodlné. Jako nouzovka to jde, ale na pravidelné obchodování to moc není. Proto pokud chcete obchodovat z mobilu, vybírejte burzy, které mobilní aplikaci mají. Zkusit můžete třeba tyto:

Binance

Binance je klasika. Pokud to myslíte s obchodováním kryptoměn vážně, je to jasná volba. Mobilní aplikaci má Binance fakt vychytanou a pokud si ji nainstalujete, nebudete webové prostředí potřebovat. Já osobně zadávám příkazy přes mobil i když jsem u počítače. Je to rychlejší a pohodlnější.

V aplikaci máte k dispozici vše, co potřebujete na pěti záložkách, ale podstatná je hlavně ta Trade. Na ní zadáváte obchody a vidíte jejich historii. Samozřejmě máte k dispozici všechny typy příkazů včetně stoplossu.

Jedinou drobnou výhradu mám k tomu, že se mi aplikaci nedaří přesvědčit, aby posílala notifikace o provedených obchodech. Nevím, jestli je to obecný problém nebo to blbne jen u mě. Zapnuté v nastavení jsou a nechodí. Přitom jiné notifikace od Binance chodí bez problémů. Pokud jste někdo řešil podobný problém, podělte se v komentářích.

Coinbase

Pokud s kryptoměnami začínáte, neuděláte chybu ani s mobilní appkou burzy Coinbase.

Nástroje

K úspěšnému obchodování potřebujete i různé podpůrné nástroje. Samotná aplikace burzy většinou nestačí.

TradingView

500 Kč na první nákup bitcoinů

Chcete dostat pětikilo na první nákup BTC? Je to snadné. Zaregistrujte se na české burze Coinmate, nakupte bitcoin za 1 000 Kč a odměna je vaše. Neznáte CoinMate? Přečtěte si recenzi.

TradingVew je naprostá nutnost, pokud chcete pracovat trochu sofistikovaně s grafy. Burzovní aplikace vám nabídnou jen základní grafy. TradingView vám umožní zobrazit si snad všechny existující indikátory, do grafů si můžete čmárat své myšlenky a odhady a velice důležitá je i funkce alertů, kdy si jednoduše nastavíte alert na splnění nějaké podmínky a nemusíte pak celý den sedět u grafu – až daná situace nastane, přijde vám notifikace do mobilu. Autoři mobilní aplikace odvedli skvělou práci a i na malém displayi zvládnete vše, co k obchodování pořebujete.

Delta

Jakmile začnete obchodovat více a budete držet více kryptoměn, přestanete si pamatovat, kterou jste za kolik koupili a jestli jste momentálně v zisku nebo ve ztrátě. Proto existují různé aplikace na sledování portfolia, které vám práci usnadňují. Stačí do nich zadat co, kdy a za kolik jste nakoupili a pak v aplikaci okamžitě vidíte, jak na tom aktuálně jste a kolik vyděláváte nebo proděláváte. Aplikaci Delta používám i na veřejné portfolio v rámci seriálu Trading od Píky.

U Delty mám také jeden drobný problém – nějak záhadně pracuje s procenty zhodnocení porfolia. I když z absolutních čísel je jasně vidět, že all time zhodnocení portfolia je přes 50 %, ukazuje nějaké úplně jiné číslo. Ale možná jen nechápu, co to číslo má znamenat. Nicméně zisky u konkrétních obchodů ukazuje správně a je to nepostradatelný pomocník zvláště ve chvíli, kdy nakupujete a prodáváte postupně za různé ceny.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu