Láká vás svět kryptoměn, ale jediné co znáte, je slovo bitcoin. Nemusíte být hned protřelý IT specialista, abyste kryptoměny pochopili. Nikdo učený z nebe přece nespadl. S pochopením kryptoměn vám pomohou kurzy vedené profesionály.

Spousta lidí se domnívá, že do kryptoměn vidí pouze “ajťáci”. Tím, že se jedná o tak trochu tajuplnou digitální měnu, to tak může na první pohled působit. Není to ale pravda. Kryptoměny může pochopit i naprostý IT laik, osoba, která zvládne dvojklik a přijmout a poslat e-mail.

Potřeba je pouze chuť naučit se něco nového, nebát se nových věcí a znalostí. Někteří lidé to dělají tak, že se do kryptoměn vrhnou doslova po hlavě a vše potřebné se učí za pochodu. Někomu to jde snáze, jiný potřebuje trochu více času. Pokud vám nevyhovuje metoda pokusu a omylu, jděte na jistotu a zaplaťte si kurz (díky bitcoinvkapse.cz máte slevu 10 %), případně začněte nějakým zdarma.

Internet versus vzdělávací kurz

Proč byste si měli platit kurz, když veškeré informace najdete na internetu? Inu, chcete-li být v něčem opravdu dobří, bez vzdělání to nepůjde. Doktor se taky nestane dobrým doktorem na základě sledování Dr. House. Na internetu samozřejmě najdete spousty informací o tom, co kryptoměny jsou, jak fungují, jak je těžit a tak dále. Pokud ale nemáte talent na obchodování s kryptoměnami od boha, čímž nikoho nechci urazit, zorientovat se ve všech těch článcích, textech a informacích bude velmi těžké.

Navíc se vše mění. Na počátku éry Bitcoinu a dalších kryptoměn mohl člověk těžit s obyčejným počítačem. Dnes už je potřeba výkonnější hardware a další zařízení, grafické karty apod. Spoustu peněz zaplatíte za chlazení a elektřiny. Abyste mohli těžit, musíte být členem některého mining poolu. Víte vůbec, co to mining pool je? Stručně řečeno, počáteční investice se poněkud zvedly a dnes je rozumnější kryptoměny kupovat, než těžit.

Pokud nechcete tápat ve tmě a chcete jít rovnou k věci, kurz je ideální volbou. Bude vás stát peníze, jen málokdo vám své know-how dá jen tak zadarmo. Na druhou stranu se veškeré podstatné informace dozvíte hned a od člověka, který si tím tápáním prošel. Trocha peněz investovaná do kurzů o kryptoměnách vám ušetří hromadu času. Nabídka kurzu je přitom ohromná od kurzů pro úplné začátečníky až po specializované semináře.

Najděte si kurz na míru

Jak už jsme řekli, nabídka kurzu je bohatá. Narazit můžete i na kurzy zdarma. Většinou se jedná o kurzy pro úplné začátečníky, na kterých se dozvíte základní informace. Kurzy většinou probíhají on-line a veškeré informace a lekce obdržíte e-mailem. Takže studovat můžete v klidu doma. Naučíte se, co to kryptoměny jsou, jak je koupit, prodat a použít.

Pokud vás kryptoměny zaujmou více, hodit se vám bude kurz, který vás uvede do světa investování s kryptoměnami. Kurzy nejsou nijak přehnaně drahé, stojí od cca 500 korun a za peníze obdržíte on-line lekce formou videí a textu plného tipů a triků. Nejste-li si jistí, ukázkovou lekci získáte zdarma, a pokud nebudete spokojeni, peníze za kurz vám dokonce vrátí. Než kurz zakoupíte, je dobré si přečíst recenzi někoho, kdo kurz absolvoval. Třeba tady na bitcoinvkapse.cz najdete hned čtyři recenze kurzů od AltClubu.

Kde koupit bitcoin?

Česká burza a směnárna Coinmate je výborná volba pro začátečníky i pokročilé. Pokud ji neznáte, přečtěte si mojí recenzi. Nebo se rovnou zaregistrujte.

Pro zkušenější jsou určené už specializované kurzy zaměřené na trading, které vedou velmi zkušení profesionálové. Na junior trader kurzu se naučíte základům, na senior trader kurzu své znalosti prohloubíte na úroveň profesionálů a top znalosti získáte na master trader kurzu. Množství a náročnost kurzů záleží pouze na tom, kým se v oboru kryptoměn chcete stát.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu