Tentokrát dochází k zásadní změně – stake bude od 19. března počítán v ekvivalentu fiat měn.

TIP: karta crypto.com se po seškrtání všech výhod už moc nevyplatí. Lepší alternativou je Plutus. Přečtěte si recenzi.

Podmínky staku se mění od 19. března 2021

Do e-mailu držitelů karet dorazilo toto upozornění:

Vážený držiteli karty,

Píšeme vám, abychom vás informovali, že podmínky pro staking na kartách se brzy změní. Tuto změnu provádíme, abychom zachovali konzistentní požadavky na stake karet pro uživatele v době tržní volatility.

Množství nutných CRO bude vyjádřeno v místních fiat měnách namísto pevných částek v CRO. Ke změně dojde 1‌9.března 2‌021 v 09‌:00 U‌TC. V následující tabulce najdete fiat sazby.

stake v USD

Co je dobré vědět

Stávající držitelé karet budou nadále využívat výhod spojených s jejich kartou. Nové podmínky se použijí jen v případě, že držitel karty bude upgradovat kartu na vyšší level, nebo stake zruší a znovu složí.

Stake se sice počítá ve fiat měnách, ale složen je vždy v CRO. Pokud stake zrušíte, zůstane vám CRO a je jedno, jaký bude v tu dobu jeho kurz vůči fiatu.

Proč mít kartu od crypto.com?

Pokud jste o téhle kartě ještě neslyšeli, přečtěte si recenzi zde na bitcoinvkapse.cz. Tady jsou tři hlavní důvody, proč byste se o kartu měli zajímat:

  1. cashback z každé útraty kartou ve výši 1 – 8 % podle levelu karty
  2. zdarma další služby, napřklad Spotify, Netflix, Amazon Prime a pod.
  3. „přičichnete“ ke kryptoměnám a poznáte, že to není nic složitého

Co znamená stake?

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Různé úrovně karet mají různé výhody. Pro tu základní, která nabízí pouze cashback 1 % a nic víc, nemusíte splnit nic. Pro další stupně už ale musíte vlastnit a držet určitou částku v CRO (kryptoměna ekosystému crypto.com). V tuto chvíli platí, že pro druhý level a 2 % casback + zdarma Sotify musíte držet 5 000 CRO, což je podle aktuálního kurzu CRO asi $610 (13 150 Kč). Pro druhý level, což jsou 3 % casbacku a zdarma i Netflix musíte držet 50 000 CRO, tj. asi $6 100 (130 150 Kč). Další varianty karet pak vždy přidávají k potřebné sumě CRO nulu a jsou už trochu mimo možnosti běžného uživatele.

Jak vidíte, bude po 19. březnu pro kartu se Spotify a cashbackem 2 % nutný stake v ekvivalentu 400 USD a pokud chcete i Netflix a 3 % cashback, tak si na stake připravíte 4 000 $. V tuto chvíli se tedy zdá, že se vyplatí počkat na změnu, protože ušetříte. Ale doporučuji sledovat kurz CRO, pokud by se ještě otočil dolů, může být výhodnější si kartu vzít před změnou pravidel.

Jak rychle se náklady vrátí?

Jak rychle se vám karta zaplatí třeba u varianty 2 % cashback a Spotify a stakem 400 USD (8 600 Kč)?

  • Spotify Family je za $12 za měsíc (267 Kč)
  • Platíte kartou vše, co jde: 20 000 Kč = 400 Kč cashback

V tomto modelovém příkladu šetříte měsíčně 667 Kč, takže stake se vám zaplatí ve třináctém měsíci používání

A nezapomeňte: stake není poplatek, jsou to stále vaše peníze a když vás karta přestane bavit, můžete si je vyzvednout. Od třetího levelu je stake navíc úročen.

Shrnutí

Pro stávající držitele karet se nic nemění. Nové požadavky na stake se uplatní v případě, že držitel karty po 19. březnu 2021 bude chtít zvýšit level karty a nebo stake své stávající karty zruší a bude ho chtít po čase znovu udělat.

Tady si můžete přečíst podrobnou recenzi karty a tady si ji můžete rovnou objednat a získat bonus $25. (pokud se náhodou nevyplní automaticky Referral Code, napište ujx4mx2hqb, jinak bonus nedostanete)

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu