Druhý díl seriálu o tom, jak úplný začátečník zkouší aktivně obchodovat s kryptoměnami. Podívejte se, co se povedlo a nepovedlo v červenci.

Všechny díly seriálu najdete na tomto rozcestníku.

Nové znalosti

Díky sledování „kryptolidí“ na Twitteru jsem objevil svíčky zvané Heikin Ashi, které dávají zajímavý pohled na pohyb kurzu. Doporučuji přečíst si o nich více a pokud se vám zalíbí jako mně, začít je ve své strategii používat. Když jsem koukal do historie několika kryptoměn, dávaly tam Heikin Ashi zajímavé signály ke vstupu i výstupu z pozic. Jak jsem psal v prvním díle, mám rád jednoduché věci, nad kterými nemusím složitě přemýšlet a Heikin Ashi do této strategie hezky zapadají.

Rovněž na Twitteru u @dtcz proběhl tento šikovný tahák na svíčkové signály.

Moje obchodní strategie, resp. nástroje v ní, se kromě přidání Heikin Ashi nijak nezměnily a dále používám:

  • ADX (average directional movement index) – ten se mi líbí nejvíc, hezky funguje, viz dále
  • klasické klouzavé průměry (22 a 66 dní)
  • Fibonacciho linie

Utvrdil jsem se v tom, že mi na grafu nejvíce vyhovují denní svíčky (ať už normální, nebo výše zmíněné Heikin Ashi). Když uvažuji o obchodu, koukám se i na aktuální dění na menším timeframe.

Jak to šlo v červenci

V červenci jsem dokoupil trochu BTC za cenu $10 200 a naředil tak červnový nákup za $12 800, u kterého jsem měl pocit, že Bitcoin poletí na nová ATH a že by bylo dobré trochu přikoupit. K Bitcoinu mám pořád takový hodlující vztah, takže mám problém ho při poklesu prodávat. Na tom budu muset zapracovat 🙂

Z altcoinů mi zůstává v trading portfoliu

  • MATIC – onen hodně nepovedený obchod bez stop lossu, kdy už si pak říkáte, že je to jedno a vysedíte to, dokud se kurz neotočí, aktuálně -52 % (ale jsou v něm fakt jen drobné)

Nákupy a prodeje

  • po lehce ziskovém obchodu na NEO v červnu jsem do něj v červenci opět naskočil a zatím to úplně dobré není – aktuálně -16 %. Přitom se dal realizovat zisk kolem 10 %, ale já mířil výš a neuřídil. Uvidíme, jak se NEO vyvine dál. Docela mu věřím.
  • hezký nákup se mi povedl na NANO, kde ukázkově zafungoval ADX ukazatel. NANO je jeden z mála altcoinů ve stoupajícím trendu a věřím, že to může dotáhnout vysoko. U tohoto obchodu člověk řeší ty příjemné otázky – vybrat si 25 % zisku nebo ještě počkat? 🙂

Takto vypadaly nákupy na grafu

Červenec hodnotím jako úspěšný. Nijak jsem nebláznil a když se něco nesemele na NANO, bude můj druhý měsíc v tradingu hezky v zisku. Samozřejmě, že trochu mrzí pád BTC, ale u něj věřím, že se dříve či později vydá na nové ATH, takže jediné, co mě mrzí trochu víc je to, že jsem část neprodal za 12 000 $ a nedokoupil za 9 500 $, na tom budu fakt muset zapracovat.

Mé nástroje

Pokud jste nečetli předchozí díl, tak tady je ještě shrnutí nástrojů, které používám:

Plány na srpen

Kupte si bitcoiny přímo zde

Přímo na Bitcoinvkapse.cz je jednoduchá směnárna, kde nakoupíte bitcoiny na pár kliků. Jednoduše, rychle, bezpečně. Vyzkoušejte to.

Moc si jich nedělám, protože hlavním plánem je dovolená a z pláže se asi nebudu pouštět do žádných větších akcí, jak říká klasik 🙂 Určitě budu sledovat své NANO a po očku ostatní altcoiny, zda se některý nevydá na cestu na sever.

Máte nějaké dotazy nebo rady? Podělte se v diskusi.

Čtěte dále: