Existuje spousty způsobů, jak si vydělat nějaké ty satoshi, ale není mnoho takových, kde opravdu nemusíte nic dělat. Pokud hledáte čistě pasivní příjem v bitcoinu a zároveň používáte Twitter, tak jste jeden právě našli.

UDATE: Vývoj Tweetoshi byl zastaven kvůli změnám v API Twitteru. Autoři se nyní zaměřují na aplikaci Plebstr pro protokol Nostr.

Obvykle po vás autoři aplikací chtějí peníze, když chcete jejich aplikaci používat, což zní celkem logicky. Najdou se ale výjimky, kdy aplikace platí vám za to, že ji používáte. Možná to zní divně, ale v případě aplikace Tweetoshi to takto opravdu funguje.

Tweetoshi – alternativní Twitter klient

Sociální síť Twitter asi není třeba představovat, používají ji miliony lidí po celém světě. Ne každý ale možná ví, že oficiální mobilní appka Twitteru není jediná možnost, jak obsah konzumovat. Můžete si vybrat mraky alternativních aplikací, které každá po svém něco přidávají či ubírají oproti té oficiální přímo od Twiiteru.

Tweetoshi přidává dvě zásadní funkce:

 1. každý den ráno vás odmění za to, že jste ji předešlý den používali – pošle vám zlomek bitcoinu
 2. můžete v ní komukoliv poslat bitcoin (satoshi). Třeba proto, že se vám líbí jeho tweet nebo celá tvorba na Twitteru. Je to něco jako like, ale řekl bych, že odměněného potěší daleko více 🙂
 3. a samozřejmě z bodu dva plyne, že může někdo poslat satoshi i vám, když se mu zalíbí vaše tvorba na Twitteru

Jak to funguje a kolik si můžete vydělat 

První, co vás asi napadne je, kde na to autoři aplikace berou? Odpověď je celkem snadná – stejně jako v nativní aplikaci Twitteru i v Tweetoshi se vám mezi tweety občas zobrazí reklama. A právě o příjmy z této reklamy se Tweetoshi s uživateli rozdělí. A nutno říct, že reklama v Tweetoshi je daleko lépe cílená, protože prakticky všechny reklamy nějak souvisí s kryptem a nestane se vám, že vidíte reklamu na naprostý nesmysl, který vás nezajímá. Hodně reklam je evidentně nasmlouváno přímo s Tweetoshi a jsou vidět prakticky stále (například směnárna Anycoin), ale objevují se i reklamy dodané Googlem.

Nevím přesně jak odměny Tweetoshi počítá, ale bude to nějaké procento příjmu z reklam, které jste skutečně za předchozí den viděli. Pokud tedy máte dlouhý feed a shlédnete reklam hodně, dostanete více. Moje nečastější odměna za používání aplikace je někde mezi 8 a 14 satoshi za den.

Asi vám teď chvilku v hlavě běžela kalkulačka a možná si říkáte, co je zajímavého na tom, že vám někdo dát 5 haléřů za den. Máte pravdu, není to ani na slanou vodu, jak praví klasik, ale je tu několik důvodů, proč to smysl dává:

 1. lidé jsou rádi odměňováni a váš mozek se tetelí radostí, když každý den přijde notifikace, že jste získali další saty
 2. dnes nasbírané satoshi mohou mít za deset let násobně vyšší hodnotu
 3. nasbíranými saty můžete odměnit svého twitterového oblíbence
 4. pokud děláte na Twitteru zajímavý obsah, někdo může odměnit vás a poslat vám i výrazně zajímavější částku 

Odměňování ostatních

500 Kč na první nákup bitcoinů

Chcete dostat pětikilo na první nákup BTC? Je to snadné. Zaregistrujte se na české burze Coinmate, nakupte bitcoin za 1 000 Kč a odměna je vaše. Neznáte CoinMate? Přečtěte si recenzi.

Jak bylo řečeno, pokud nechcete jen pasivně přijímat satoshi za sledování Twiiteru, můžete odměňovat ostatní a nebo se snažit, aby oni odměnili vás.

Když vás zaujme nějaký tweet, stačí kliknout kliknout na ikonku blesku pod ikonkou účtu a hned na vás vyskočí okénko s možností poslat libovolné množství satoshi. Stejně tak můžete odeslat saty z detailu účtu, který se vám líbí – tady je to ikonka s logem BTC vpravo nahoře.

Jakmile takto pošlete satoshi uživateli Tweetoshi, dostane na mobil notifikaci a přímo v aplikaci Tweetoshi vidí, kdo a kolik mu poslal.

Co se stane, když obdarovaný uživatel nepoužívá Tweetoshi a vy mu pošlete saty? Aplikace vás před odesláním upozorní, že daný uživatel zatím nepoužívá Tweetoshi, ale že mu i tak můžete satoshi poslat a upozornit ho, aby si Tweetoshi stáhl a odměnu vyzvedl. Pokud to neudělá do 30 dnů, satoshi se vám vrátí.

Jak si vydělané satoshi poslat do peněženky

Když si vyděláte dost a rádi byste získané satoshi přesunuli do své peněženky, jednoduše si je do ní odešlete (ikonka +- u sumy sat, které v aplikaci máte). Tweetoshi totiž podporuje Lightning Network, takže své prostředky máte v peněžence rychlostí blesku a za miniaturní poplatek. Pokud hledáte peněženku s podporou LN, mrkněte na recenze Phoenixu a Wallet of Satoshi.

Tweetoshi Premium

Pokud si myslíte, že platit by se mělo i autorům aplikace, můžete si zapnout Premium verzi, která stojí 49 Kč měsíčně. Je to ale spíše vyjádření podpory, protože nic moc navíc za to nedostanete. Můžete se chlubit odznakem podporovatele, který vidí každý, kdo používá také Tweetoshi. A můžete posílat s odměnou i GIFy.

Co zatím chybí

Tweetoshi je pořád ve stádiu beta či dokonce alfa verze. Autoři to takto sice nenazývají, ale aktuální verze je 0.5.6 a svítí zde upozornění, že aplikace není hotová. Obvykle bývá zvykem za ostrou a odladěnou verzi považovat tu s jedničkou na začátku – 1.0. A k té podle všeho chybí ještě pořádný kus cesty.

Mínusy proti oficiální Twitter aplikaci určitě najdete. Někomu budou některé funkce chybět více, někomu méně:

 • momentálně aplikace umí ukázat jen zmínky, neumí liky, retweety ani nová sledování
 • neumí ankety
 • neumí moc dobře obrázky, resp. neumí je ukázat na plnou šíři, musíte si je rozklikávat
 • relativně často spadne (na iOS zhruba obden)
 • nejde ji dostat do seznamu aplikací, přes které lze sdílet obsah (na iOS a nevím, jestli to může aplikace ovlivnit) 

Pro méně náročné konzumenty Twitteru není asi nic z výše jmenovaného na překážku. Náročnější uživatel pravděpodobně oficiální aplikaci Twitteru zatím neodinstaluje a bude používat obě.

Kromě toho hlavního, což je posílání satoshi, umí i další zajímavé věci, které by slušely i oficiální aplikaci Twitteru – mně se třeba hodně libí ukazatel počtu tweetů, které jsem ještě nečetl.

Já osobně bych ještě uvítal trochu výraznější grafické odlišení těch, co používají Tweetoshi. To, jestli někomu poslat nebo neposlat satoshi totiž indikuje pidi ikonka  za jménem uživatele, která se navíc plete s pidi ikonkou ověřeného účtu.

Nevylučuji, že něco Tweetoshi umí a já to jen přehlédl. Ale i to by byla vlastně chyba aplikace – uživatel nemá funkce hledat 🙂 

Závěr

Určitě doporučuji Tweetoshi vyzkoušet. Po nějakém čase si zvyknete na trochu jiné rozhraní a určitou nepohodlnost v některých aspektech, ale vyváží to ten pocit, že vyděláváte tvrdou měnu a že můžete místo laiků dávat něco, co má pro tvůrce obsahu na Twitteru nějakou hodnotu.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu